Paradox prohnilé koblihy: Čím větší průser hnutí ANO udělá, tím více lidí ho chce volit

20 Dub 2019

Stále více vědců si začíná všímat doposud téměř nezdokumentovaného paradoxu, který se vytváří okolo hnutí ANO a osoby Andreje Babiše. Čím větší průser totiž hnutí ANO, popřípadě samotný Andrej Babiš udělá, tím větší podporu mezi veřejností nalezne. V odborných kruzích se tomu začíná říkat tzv. paradox prohnilé koblihy.

Dotační podvody, únos Babišova syna, kauza mýta… To je jen krátký výčet průserů, díky kterým by kdokoliv jiný v politice už ani neškrtl. Avšak ne Andrej Babiš a jeho hnutí ANO, které paradoxně díky všem kauzám nabývá na popularitě. Jde o paradox, který zatím nemá odborné vysvětlení. Čím dál více vědců se ale domnívá, že to má něco společného s nedávno objevenou antikampaní.

Jak popisují skotští vědci, antikampaň se dá popsat jako velký a zápornou energií nabitý oblak elektrizujího kouře, který požírá veškerou hmotu a energii, jenž mu přijde do cesty, viz náš článek o antikampani. Tato formulace se ale nezdá být přesná. Čím déle odborníci antikampaň pozorují, tím více se mění jejich pohled na ni.

„Andrej Babiš o antikampani často mluví. Jako rekreační fyzik byl vůbec prvním člověkem, který vznesl teorii o její existenci. A od té doby o ní mluví neustále. Existuje teorie, že Andrej Babiš byl v minulosti při svém výzkumu antikampaně vystaven jejím účinkům. Antikampaň je zřejmě parazit, který se přisaje na hostitele a následně okolo něj nějak ohýbá čas a prostor, a tím zapřičiňuje, že v jeho okolí začnou dít průsery. Nějakým záhadným způsobem ale průsery způsobené antikampaní nevyvolávají v lidech reakci negativní, nýbrž pozitivní. Proto čím větší průser se v ANO stane, tím více lidí ho pak chce volit,“ tvrdí námi dotázany teoretický fyzik Leonard Hofstadter.

Jedná se o paradox prohnilé koblihy

Jelikož je Andrej Babiš nejspíš prvním člověkem, který se stal hostitelem antikampaně, byl celý paradox, který antikampaň způsobuje, pojmenován právě po něm – odtud tedy název paradox prohnilé koblihy.

„Andrej Babiš je známý především hnusnými koblihami a prohnilou politikou, proto jsme se rozhodli označit jev, který se okolo něj děje, právě jako paradox prohnilé koblihy,“ tvrdí dále Hofstadter.

Vliv antikampaně se mylně zdá být relativně neškodný. Přímý vliv na zdraví hostitele, ani lidí okolo něho nemá. Tedy pokud si hostitel kvůli antikampani neusmyslí, že nechá svého syna nějakou proruskou gorilou odvézt na Krym. Jinak ale antikampaň zdraví nijak neovlivňuje. Mnohem horší jsou její společenské účinky.

„Když někdo kvůli antikampani začne dělat kraviny a jeho okolí to přijde v pořádku, je to nebezpečné. O to víc, když je ten někdo premiér. Nevíme, jak dlouho antikampaň působí, ale jakmile její vliv vyprchá, zanechá za sebou jen spoušť, dluhy a spoustu naštvaných lidí,“ dodává Hofstadter.

Zdá se tedy, že bychom se všichni měli připravit na nejhorší. Jakmile se totiž společnost ze svojí slepoty vůči Babišovi a hnutí ANO probudí, nalezne okolo sebe jen spoušť.

2 comments

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..