Ruští technici sestrojili první traktor s dvouproudovými motory

02 Čvn 2016

Ruským technikům se po letech vývoje konečně povedlo sestrojit traktor s dvouproudovými motory. Podle techniků jde o průlomový stroj, který dokáže zemědělskou produkci urychlit až desetinásobně. První prototyp dnes slavnostně vyjel z kravína poblíž Orenburgu a zoral 500 hektarové pole asi za 5 minut, což se ihned zapsalo do Guinnessovy knihy rekordů.

Stroj obsahuje dva nejmodernější dvouproudové motory typu Kadyrov 520, díky kterým je schopen letět až 1200 km/h, což ho činí hned po sekačce Vladimira Putina druhým nejrychlejším zemědělským strojem na světě.

Traktor nejenže dokáže létat, ale bez problému zvládne i plavat. V případě nouze, kdyby náhodou bylo Rusko napadeno vnějším agresorem, má traktor dokonce i zabudované čtyři rakety vzduch-vzduch a 30mm kanón. Pokud by se tak Ruská federace někdy ocitla pod útokem, kromě hrdinných vojáků, mocných tanků a špičkových stíhaček, by na straně RF bojovala i armáda traktoristů v jejich létacích traktorech.

Na stroji, který ještě nemá oficiální jméno, pracovali den co den ruští technici a vědci po dobu zhruba dvou let a jejich první prototyp sklidil velký úspěch. Dá se tak čekat, že traktor již brzy půjde do sériové výroby a nahradí staré traktory Jelcin 31, které používají na dnešní dobu již zastaralé vrtulové motory. Mnoho ruských významných osobností, včetně Vladimira Putina či Dědy Mráze, tak hovoří o dalším velkém úspěchu ruského lidu.

5 comments
  1. On totiž hlavně Jelcin 31 jezdí na vodku a té je dnes v Rusku zoufale málo, těžba se nevyplácí a dovoz z Marsu je zatížen takovými cly, že Marťanskou pije jenom elita. Na druhou stranu, jestli se ukáže, že traktor toho zvorá víc, než Vovka, stejně se asi vyrábět nebude… no a tak.

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..