EU požaduje po Česku, aby přejmenovalo Karlův most na Most Václava Havla

26 Zář 2017

Po dlouhých staletích by Karlův most mohl změnit svoje jméno. Evropská unie se totiž opět vměšuje do vnitřních záležitostí České republiky a požaduje, aby Česká republika přejmenovala Karlův most na Most Václava Havla. Jméno prvního českého prezidenta by tak po největším české letišti mohl nést i nejznámější a historicky nejcennější český most.

“Myslím, že tak velkolepý most si zaslouží, aby nesl jméno někoho slavnějšího. Nyní most nese jméno po 700 let mrtvém králi, o kterém ani s jistotou nemůžeme říct, zda vůbec kdy existoval. Václav Havel toho pro Českou republiku a pro evropské společenství udělal tolik, že by si krom letiště zasloužil i vlastní most,” řekl mluvčí Evropského výboru pro zásahy do suverénních státech Charles Schnitzel.

Otázkou nyní tedy zůstává, jak se Česko k požadavku postaví. Podle Schnitzela však EU nechce slyšet jinou, než pozitivní odpověď, jinak z toho vyvodí důsledky. Nejpravděpodobněji by EU zatrhla českým nemocnicím pravidelné víčkové dotace, bez kterých by stovky českých dětí musely přerušit svoje nákladné léčby.

Bez víček by nastal chaos!

Na víčkových dotacích je závislých nejen mnoho českých dětí, ale i nemocnicí. Zastavení dotací by podle Martina Čapka, primáře fakultní nemocnice v Blšanech rozpoutalo naprostý chaos.

“Na víčkách je závislá více než polovina českých nemocnic. Víčka se nepoužívají jen na léčbu nemocných českých dětí, ale i na výplaty nižšího zdravotnického personálu, protože peněz ve zdravotnictví je velmi málo. Spousta zdravotních sester ve většině českých nemocnic dostává pravidelnou měsíční mzdu formou plastových víček, protože si prostě nemůžeme dovolit, platit jim penězi. Bez víčkových dotací by vznikl naprostý chaos,” sdělil naší redakci Martin Čapek.

Česko hledá kompromis

I kvůli tomu hledá Česká republika kompromis. V jednání je například to, že Česká republika přijme 1 000 uprchlíků výměnou za to, že bude moci Karlovu mostu ponechat jeho název. To by podle Schnitzela byl přijatelný kompromis.

Jediný problém vystává v tom, že vzhledem k žalostným stavům českých detenčních zařízení, není Česká republika schopna tolik uprchlíků přijmout. Nasnadě je tak opět populární věta: “Tak si je vemte domů!”. Ve hře je tedy ta možnost, že se uprchlíci přerozdělí mezi 1 000 náhodně vybraných sluníčkářů, kteří si uprchlíky vezmou domu a budou se o ně starat.

144 komentářů
 1. nO TO SNAD NEE!!!!!!!! tI ZMRDI Z EVROPY MI NIC DYKTOVAT NEBUDOU!!!! REFERENDUUUUUUUUM!!!! 7ÁDNÝ HAVEL, JE TO JEN KOLABORANT!!!!! vOLÝM SPD TOMIJA OKAMURY!!!!!!! zMRDIIIIIIIIIIIIIIII!!!!!

 2. AZ247.cz je ironie a sarkazmus… někdo tomu říká i satira. Pointou tohoto textu je Vám sdělit, že všechny naše články jsou vymyšlené a nezakládají se na pravdě. I přesto, že tu tento text visí už od založení tohoto webu, stejně se najde velké procento lidí, kteří zde publikovaným zprávám věří.

   1. Upřímně řečeno, je, protože většina lidí to ani není schopná dohledat a věří tomu. Před chvílí jsem na facebooku viděl hotovou hysterii nad článkem o Karlově mostu. 😀

     1. Na facebooku, ale už ty příspěvky většinou stáhli, protože správcům došlo, že to je asi recese. 90% diskutujících to bohužel nedošlo, ale na druhou stranu jsem se tím rozhořčením celkem bavil, i když ho docela i chápu vzhledem k tomu, co se děje v Evropě.

     2. Ať se děje co se děje, satira byla vždy a bude i nadále. Problém je ten že lidi věří všemu co se napíše a už si nehledají zdroje. Proto je facebook plný vylhaných a zkreslených citátů známých osobností a podobně. Je mi líto kolik idiotů je mezi námi…

  1. Jo, pokaždé mě dostane,čemu jsou lidé schopni věřit. Hlavně, že můžou dadávat a rozhořčovat se. Právě to publikoval jeden můj známy na FB, ale ten je normální a bavil se tím. Obávám se, že se najde někdo, kdo mu vynadá, jak se tomu může smát..

  1. Protože je to most našeho krále Karla IV. a žádní unijní idioti nám nebudou do našich věcí kecat. Pokud neznáte historii našeho národa, tak se vraťte do školy.

   1. Brácho, neber všetko tak vážne!
    “Nikdo nám nediktuje, o čem smíme lhát”.
    Poteší ťa, ak ti prezradím, že my máme most Chucka Norrisa?

 3. Další zkreslující informace. V Bruselu lobovaly stavební firmy. Ví, jaká je politická situace v ČR a že magistrát nakonec zadá stavbu přesné repliky o pár desítek metrů vedle.
  Magistrát tak zabije několik much jednou ranou. Jednak se sníží tlačenice na Karlově mostě a pak zahraniční turisté budou moci malovat na sochy, které nejsou památkově chráněny.

 4. TO JE NESKUTECNE, kolik je tady totalne V-PATLANYCH I-DIOTU!!

  to není vůbec pravdivý článek! Je to HOAX.. pro ty bystřejší stačí vodítko pod logem samotného serveru AZ24 “nikdo nám nebude říkat, o CEM SMIME LHAT”.. ale je fakt strašidelné, kolik totálních bezmozků a d–bilů v CR žije.. v zásadě všichni, co na to níže skočili.. paka!

 5. Ta diskuze pod článkem mi připomíná Orwellovu Válku světů. ??? Někteří lidé jsou tak hloupí!!! ???

 6. Nechápu, jak vůbec někdo mohl most pojmenovat po Karlovi. Schwarzenberg přece ještě žije a ulice nebo mosty se smějí pojmenovávat jen po mrtvých osobnostech. Já bych navrhl Most Čuka a Geka – Čuk na Starém Městě a Gek na Malé Straně.

 7. Jsem přesvědčená, že to je naprostý nesmysl. To si zase vymyslel někdo, ku leží EU v žaludku. Tohle by si nedovolil nikdo z EU vměšovat se do vnitřních záležitostí jiného státu. To vypadá na místní zdroje, aby nenávist ještě podpořil.

  1. je to pravda, je to pravda, je to pravda, je to pravda – pravda pravdoucí! Zpravodajem je poslední žijící potomek Jaroslava Haška.

 8. Hoax-AZ247-podtitul-NIKDO NÁM NEDIKTUJE O ČEM SMÍME LHÁT,nechápu jak může někdo každou kravinu na internetu sežrat a sdílet …..

  1. AZ je recestický sever a poukazuje, že se můžou psát právě ty kraviny jako na proruském serveru AC24

    1. Nazvať niekoho Trollom za svoj názor robí prevažne len troll a je jedno odkiaľ je či je to ruský alebo americký fil. Normálny človek, ktorý verí svojmu národu sa v prvom rade rozhoduje samostatne v prospech vlastného štátu… Teda nazývať niekoho trollom spravidla robí vždy len troll ktorý je pobúrený iným názorom, ako je ten jeho.

 9. Tedyk, už se se zařekl, že do tohodle zaplivaného plátku psát nebudu. A tolyk mě to dalo práce, než sem se naučil psát. Ale co sy teďkonc ta novinářská žumpa dovoluje!!! Věřím, že proklatá EU, řízená židobankéři, ilumináty a CIA by chtěla, aby se most menoval Vaška Havla, Václavské náměstí by chtěli přemenovat na Kalouskovo náměstí s Vyšehrad na Sobotkov. Tak to tedyk né vážení pánové z EU. My chceme aby se některé tradiční názvy vrátily – jako třeba Gottwaldov, alespoň by nám to připomínalo slavné doby našeho národa. A Praha? Co komu říká to slovo,dyk nic neznamená, vždyť se tam nic nepraží. Návrh nás komunistů je aby se naše hlavní město přejmenovalo na Putinov na počest slavnýho ruskýho vojevůdce. Chceme nové, politicky korektní názvy, který by vystihovali naši lásku k Rusku, Číně a Severní Korei. Brzo zbouráme Havlovy lavičky a budou tam lavičky našeho milovaného vůdce Kima. A jako ozdobu bych navrhoval vkusné atomové hříbečky okolo. Práci čest! Lidé bděte!!!

  1. Jste si jistý, že jste se naučil psát? Ale ještě se zkuste naučit přemýšlet a plivat okolo sebe méně nenávisti. Pokud nedokáže poznat hoax a plive tě kolem sebe jedovaté sliny, jste nešťastný člověk. Až zlý.

   1. Láďo, buď v klidu, je to jen sarkastická ironie, která se trefuje do komunistických buranů. Ale je jich tady pár i v diskuzi, tak tě to mohlo zmást 🙂

 10. Podľa mňa je tento článok HOAX …. to že v EU sú idioti je jasné, ale toto by nenapadlo takmer nikoho, kto je pri zmysloch ešte ako tak. Navyše Karlov most patrí pod UNESCO pamiatky, teda je vylúčené že by na tomto článku bola ohľadom premenovania mosta štipka pravdy a nehovoriac o nejakých víčkových zbierkach, pre deti, ktorých liečbu je štát povinný platiť v rozsahu povinností. …. Teda je to úmyselná propaganda na zmagorenie ľudí, ktorý nie sú úplne v obraze…. Skôr by som sa viacej vzrušoval textami z amerických článkov, ktoré hovoria o Zemanovi a Babišovi ako politických bezpečnostných problémoch, ktorý chcú spolupracovať s Rusom a preto by Americká strana mala zasiahnuť a podniknúť kroky na odstránenie týchto ľudí … to by znepokojuje reálne viacej než takýto HOAX

 11. Keď chce Európska únia most s menom Václava Havla, tak nech mu ho postavia. Prečo by mali devastovať stáročiami osvedčený Karlův most? To je tak ako za komunistov, keď boli ničené historické pamiatky spred roku 1948.

 12. HOAX protože jenom totální kretén by chtěl přejmenovat nejznámější českou a Evropskou památku po největším kriminálníkovi..

  1. To není hoax, pane Šimůnku, ale SATIRA. Má ukázat, kolik idiotů je ochotno uvěřit každé kravině, což se daří.

  2. Člověk, který byl zavÍraný od totalitního systému za politické názory je podle vás kriminálník? Tak vy jste blb, nebo bolševik. Možná kombinace obojího.

 13. Karel Řízek je fakt řizek,cha,cha ale nechápu k čemu má tenhle konspirační projekt sloužit.Snad k vyvolání záchvatu smíchu.Ovšem teď mě zamrazilo,až v kostní dřeni.Moc bych se nedivil kdyby něco podobného,hloupého z téhó Brusnelu doopravdy přistálo nějake bondrovské kryse na stole
  ?

 14. Keď mohli svoje letisko Ruzině premenovať po tom zmrdovi a nevadí im to, tak prečo nie aj Karlov most?
  Však v ďalšom kroku môžu premenovať Českú repuliku na Vaškovo láhvovo a nadobro zabudnúť na svoju minulosť. Čechom asi nevadí likvidácia ich kultúry. Slovákom ale vadili ich zásahy do slovenčiny a prekrucovanie slovenských dejín.
  A je jedno či táto správa je pravdiá, alebo nie.

  1. Je to psané jako vtip. Přece není možné pojmenovat historický monument po někom zcela bezvýznamném z této doby. Je jasné, že jeho název musí zůstat, už jen pro to, že je to velmi stará historická památka z dob krále Karla IV, který jej nechal postavit. V žádném případě Havel

  2. Milá Melto.
   Tyto “zprávy” jsou určeny jako lepidlo na hlupáky, kolik se jich zase chytí. No a pro ty ostatní je to zdroj zábavy a relaxace. Uděluji Vám tímto medaili “Žlučák první třídy”. Přesto, že píšete slovensky, nabyl jsem dojmu, že Vám leží na srdci osud a dobré jméno ČR. K tomu ale patří i znalost pravopisu, včetně místních jmen. My starší si ještě pamatujeme vyjmenovaná slova po Z (drzý jazyk brzy Ruzyně).

   1. Metla je slovenka, to jí omlouvá pravopis. Jediné co jí neomlouvá je, že uráží člověka jednak zesnulého a jednak člověka, kterému sama nesahá ani po nehty u palců u nohy!

 15. Havla ctím, jako skvělého prezidenta ale toto už je dost přehnané. Most se jmenuje po Karlu IV, který byl též skvělý panovník a nechápu proč by se měl přejmenovat. Rovnou místo názvu Praha bychom mohli dát název město Václava Havla, což je absolutně nesmyslné tak jako jejich nápady. Ať radši řeší krizi s uprchlíky než řešit takové stupidity.

 16. AŤ JDE CELÁ EU UŽ KONEČNĚ DO PRDELE, JSME SVRCHOVANÝ STÁT SE SVOJÍ VLASTNÍ KULTŮROU A UCTOU K NAŠÍM PŘEDKŮM KTEŘÍ ZALOŽILI NAŠI ZEMI. NECHCOU NÁM JEŠTĚ ROZKÁZAT ŽE BYCHOM MĚLI SRÁT KOSTIČKY. DOPRDELE S CELOU EU.

  ¨

  1. Tedy Kristýnko, nemluv o naší kultuře, když neznáš pravopis. To, že tě někdo naučil používat CAPS LOCK ještě neznamená, že umíš myslet. Jsem vděčný za členství v EU a NATO, a když vidím názory duševně přibrzděných bolševiků, jsem proti referendu. Nechci, aby nějaká tetka z Abrechtic rozhodovala o mé budoucnosti. Běž raději vyvenčit pejska a nepleť se do věcí, kterým nerozumíš. Mezi ně patří, jak je vidět na tvém negramotném příspěvku, recese. Když máš internet, najdi si, co to slovo znamená. https://uploads.disquscdn.com/images/be6f20d4b42d78383cdfe79bca77c5d2b04edc359bb1a98aaf5789b6ddbbe44f.jpg

   1. Pane Prochazka, dle Vasi reakce na nazor pani Pilarove usuzuji, ze jste se stal sam sobe recesi samotnou. Jako nazornou ukazku Vaseho pravopisu:

    >>Tedyk, už se se zařekl, že do tohodle zaplivaného plátku psát nebudu. A
    tolyk mě to dalo práce, než sem se naučil psát. Ale co sy teďkonc ta
    novinářská žumpa dovoluje!!! Věřím, že proklatá EU, řízená židobankéři,
    ilumináty a CIA by chtěla, aby se most menoval Vaška Havla, Václavské
    náměstí by chtěli přemenovat na Kalouskovo náměstí s Vyšehrad na
    Sobotkov. Tak to tedyk né vážení pánové z EU. My chceme aby se některé
    tradiční názvy vrátily – jako třeba Gottwaldov, alespoň by nám to
    připomínalo slavné doby našeho národa. A Praha? Co komu říká to
    slovo,dyk nic neznamená, vždyť se tam nic nepraží. Návrh nás komunistů
    je aby se naše hlavní město přejmenovalo na Putinov na počest slavnýho
    ruskýho vojevůdce. Chceme nové, politicky korektní názvy, který by
    vystihovali naši lásku k Rusku, Číně a Severní Korei. Brzo zbouráme
    Havlovy lavičky a budou tam lavičky našeho milovaného vůdce Kima. A jako
    ozdobu bych navrhoval vkusné atomové hříbečky okolo. Práci čest! Lidé
    bděte!!!<<

    1. Kamilku, máš trochu delší vedení a ještě si na něm sedíš. Když si přečteš moji odpověď Pilárové, je bez pravopisných chyb a logických nesmyslů. V druhém příspěvku blábolím nesmysly a hrubka vedle hrubky. Předstírám přitroublého komunistu, který chce přejmenovat Prahu na Putinov. V tom je ta recese, lidé s IQ nad 70 to pochopí. Lidé s IQ pod 70 by si alespoň měli dávat pozor na to, jestli správně opsali jméno. Soudružka se jmenuje Pilárová a ne Pilarová.

     1. Dekuji za upozorneni, ani jsem si v duchu recese nevsiml, ze jsem zkomolil jeji jmeno. Podam stiznost u Ministère de l’Intérieur de la République de France
      ze klavesnice meho HP zakoupeneho zde neobsahuje hacky a carky jako klavesnice ceska. Co se meho vedeni tyce, mylite se, neni dlouhe a ani si na nem nesedim, bylo mi totiz v Ceske Republice odcizeno. Nicmene s Vami musim nesouhlasit s poukazovanim na to, ze pani Pilarova (omlouvam se za komoleni jejiho jmena), pise pouze velkyma pismenama. Ja osobne s tim nemam zadny problem, take pisi tiskace a velkymi pismeny a ani u ceskych, spanelskych a francouzskych uradu jsem nemel problem. A ze by se dle CAPS LOCK posuzovalo zda dotycny mysli ci nikoli, po pravde jsem se s tim v zadne odborne literature nesetkal. A tady pokud dovolite:

      >>Mnoho lidí se mylně domnívá, že klávesa Caps Lock zapíná psaní velkých
      písmen, ve skutečnosti psaní velkých písmen naopak vypíná. Všechny psací
      stroje, jež neměly Caps Lock, PSALY TRVALE VELKÝMI PÍSMENY.<<

     2. Kuliferdo, mluvíš nějakou cizí řečí, tady jsi na české stránce. Navíc tvůj blábol nedává smysl ani ve slovenštině.

 17. Proč se nejdou třeba po*ebat?!! Ten most nechal postavit Karel IV. a ne Havel.. Je to naše historie a nic se měnit nebude a už vůbec ne kvůli někomu kdo ji nezná!!
  O Bohu taky nejsou žádné důkazy a spoustu lidí v něj věří.. Pff?
  P.S. Klidně mě zabte za to že jsem sprostá, ale kdo by nebyl..

 18. Fenič který pojmenoval pražské letiště na letiště Vaška láhve -Havla údajně už uvažuje táto Havlistická verbež o přejmenování Karlova mostu na Most sebevraha Třísky,

 19. V EU JSOU VAZNE VIPATLANI. PRIČ Z EU, VŠYCHNY CHITRÍ A ROZUMNY LYDY JAKO JA VOLY SPD TOMYA OKAMURI A ZA PREZYDENTA JEDYNIHO PRONARODNYHO KANDYDATA MYLOŠE ZEMANA, TY JEDYNÝ NÁS OCHRÁNÝ PŘET NÁSYLNYCKEJMA YMYGRANTAMA.

   1. Vážený pane,
    i ten nejhloupější volič SPD umí napsat jména Tomio Okamura a Miloš Zeman. Je skutečně hezké, když napíšete, že někdo není schopen poznat satiru ve chvíli, kdy jste ji zjevně nepoznal Vy sám.
    Přeji hezké úterní odpoledne.
    S úctou
    Jakub Veselý

 20. Charles Snitzel , this Czech King and Roma emperor Carl IV. is historically dated for 600 years !!!
  I wonder how did you get the position in EU and you should read fist history of our Czech country before you release such stupid and unwise comment .

    1. Haha, dámo, tuhle poklonu Vám – neotevřenou – s díky vracím! 😀 Příležitostně se podívejte na rozdíl mezi Roma, Rome a Roman – pokud tedy netrváte na tom, že jste text napsala anglicky, jen název italsky…

 21. Raz historia odhali co to bolo za ta.rlika, a este podla neho pomenovat Karlov most, Cesi dufam ze mate rozum.

 22. To snad nemyslí vážne? Dělat rukojmí z dětí, jen aby si prosadili svou. Ještě ke všemu co je opravňuje nám kecat do toho jak je co pojmenované. Tohle je naše země, naše kultura a naše památky! Stačí že mají pravomoce se srát do naší ekonomiky! Zda je to celkově prospěšné pro nás je diskutabilní, ale tohle není nic jiného, než dokazování si, že nad námi mají moc !

   1. Keď posudzujem našich českých československých prezidentov, neviem,
    kto bol voči Slovensku najhorší .Beneš – likvidátor slovenského
    národa; Havel – likvidátor slovenského priemyslu

     1. A Oni, makak, jsou vrah vtipů. Přečtou si, co je napsáno v záhlaví webu.

 23. Redakce vypouští zase a zase zastaralé zprávy. Dávno je přeci dohodnut kompromis! Most se bude jmenovat “Most knížete Karla”, tudíž nám Čechům zůstane možnost vyslovovat jeho název postaru.
  Já nejraději chodím na Novotného lávku, čímž dávám hold prezidentu mého mládí.

 24. Jo a slyšel jsem, že Hubbleův teleskop chtějí taky přejmenovat na Havlův. Že prý to stejně většina vědátorů okolo něj tak vyslovuje, protože znají dobře Havla a o tom druhém nějak vůbec netuší, kdo to vlastně byl…

 25. Soudruzi z C. & K. Slavné Evropské Ůnyje už vyprodukovali tolik blbostí, že bych se moc nedivil, kdyby i tahle byla pravdivá.

 26. EU doporučuji aby se starala o to aby nám NEKLESAL KURS ČESKÉ KORUNY! A PŘESTALA SE SRÁT DO NAŠICH KULTURNÍCH PAMÁTEK!!!!

 27. Ať si most přejmenují třeba Stalinův nebo Hitlerův!!!!Stejně nikdo z Čechů tento most nepojmenuje jinak než Karlův a žádný cizinec,který se bude ptát,jak se tam dostane,neuslyší jinou odpověď – neznám!!!

 28. Ať si celá EU nasere do huby když už si tam nevidí, Jak dlouho jetu Karlův most a jak dlouho zasraná unie která se jen sere do čeho jí vůbec nic neni.

  1. Cely text je naprosty nesmysl a nezaklada se na zadnych faktech. Nenechavejte se prosim mast vymyslenymi informacemi.

  2. az247.cz nepíše pravdu. Jen dělá z lidí hlupáky a v redakci se pání a dámy velmi dobře baví tím, jak jí to tady zblajzneme i s navijákem. Nenechte ze sebe dělat hlupáky!

   1. Vy se mýlíte. Lidé hlupáci jsou. Jen právě takovéhle články odhalí kteří to jsou, a jak moc jsou tupí. Pokud si totiž nejsem schopný zjistit, na jakém webu jsem, nepatřím ke klávesnici. Vztekat se tady, to je jako vztekat se nad články v Dikobrazu. Tak že hodně energie do dalších zbytečných nervů… 😀

 29. Nechci nic říkat, ale ať už by Karlův most přejmenovaly jakkoli, pochybuju o tom, že by kdokoli z čechů nové pojmenování používal…Karlův most je prostě navždy Karlův most

 30. Taková nehoráznost. Havel už má letiště a kdejakou ulici nebo náměstí. To mu stačí. Já chci Most Miloše Zemana a věže přejmenovat na Babišovku a StarOkamurovku.

  1. Cely text je naprosty nesmysl a nezaklada se na zadnych faktech. Nenechavejte se mast vymyslenymi informacemi.

 31. Jímá mne smutek nad psychickou úrovní průměrného “znalce” ovládání PC. Aniž by si 80% přispěvatelů přečetlo, na jakém webu se vlastně nachází, dští oheň a síru na své úhlavní (skutečné i virtuální) nepřátele.

 32. Praha je plna primitivu a vladne tam chatra00777 ,k tomu to vede v PS particka havlistu .nove volby a volit lidi pro narod Slovanu . prosim jinak zhyneme ,zapad nas ma na haku .

 33. Karlův Most se staletí jmenuje dle Krále českého a císaře Římského proč to měnit,co Vám významná osobnost udělala? Už se tak jmenuje letiště dle Václava Havla v Praze na Ruzyni,proč ještě přejmenovávat most k čemu,nesouhlasím.
  To některé osobnosti nemají ani ulici a byl významný více než Václav Havel třeba Miloš Forman,Jan Tříska,
  Ája Vrzáňová…

 34. Hrozné je, že sú ľudia, ktorí tomu naletia, hoci na každej stránke z hlavičky i pätičky je jasné, o čom je tento web. ALE AJ KEBY TO TAM NEBOLO, tak triezvy človek to predsa nemôže neprekuknúť. Veď stačí si prečítať o dotácii viečok do nemocníc a tento článok je jasný, aj keby bol vycapený na pápežovom blogu.

  Desím sa predstavy, že by autori článok napísali bez triviálnych absurdít upozorňujúcich na parodickú povahu článku, zrušili by pätu a slogan z loga a len na koniec hlavného menu by dali nejaký disclaimer, ako napr. na reynholm.co.uk – webe fiktívnej Reynholm Industries zo seriálu IT Crowd.

 35. Kadel si toho mostu užil už dost dlouho. Já bych to Vaškovi docela přál. A taky by se mohl přejmenovat Kadelštejn na Havelštejn. Já mislim, že by to Kadel pochopil

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..