Rusko chce do roku 2025 vytvořit největší podvodní flotilu na světě

28 Pro 2023

Rusko oznámilo, že plánuje do roku 2025 vytvořit největší podvodní flotilu na světě. Aby svůj cíl splnilo co nejdříve, začalo postupně předělávat lodě Černomořské flotily na ponorky. Lodě na Krymu tak ve skutečnosti nezničila Ukrajina, ale Rusko si je potopilo samo, aby je povýšilo na ponorky.

„Naše podvodní flotila bude nejmodernější a nejúčinnější na světě. Naše ponorky budou schopny plnit různé úkoly. Od průzkumu a špionáže, až po boj, bombardování civilních cílů a strašení jadernými zbraněmi. Vůbec poprvé je navíc chceme vybavit nadsvětelnými laserovými děly Nataša, které dokáží vystřelit koncentrovaný laserový projektil rychlejší než světlo, který po zásahu cíle uvolní energii o síle 30 kvadriliontun TNT,“ prohlásil mluvčí ministerstva obrany Dmitrij Kočkov.

Podle něj se Rusko rozhodlo urychlit vývoj podvodní flotily a přestavět některé ze svých již existujících válečných lodí a křižníků na Krymu na ponorky.

„Lodě na Krymu nebyly potopeny Ukrajinou, jak tvrdí západní média, ale potopili jsme si je sami, abychom je na dně moře mohli tajně přestavět na ponorky. Západní média se tyto naše kroky snaží prezentovat jako ukrajinská vítězství, aby západní politici měli mezi veřejností delší podporu pro svoje praní svých špinavých peněz pod záminkou vojenské pomoci Ukrajině. Ve skutečnosti ukrajinská armáda už dávno neexistuje, stejně jako jejich letectvo a námořnictvo. My mezitím využili našich pokročilých technologií, které nám umožňují stavět loďstvo, respektive podvoďstvo pod hladinou oceánu a posilujeme armádu pro případnou obranu před invazí NATO,“ řekl Kočkov.

Podle něj se jedná o geniální tah, kterým Rusko překvapilo své nepřátele a získalo výhodu v podvodní i nadvodní válce.

„Naše ponorky jsou schopny se pohybovat rychle a nenápadně nejen pod vodou, ale i na vodě, na souši a ve vzduchu. Ano, naše ponorky skutečně umí i jezdit po souši nebo se transformovat na letoun a bez problému vyřídit i násobnou přesilu nejmodernějších amerických stíhaček F-35. Od roku 2030 navíc naše loďo-ponorko-tanko-letadla budou vybaveny i hyperprostorovým pohonem a zvládnou cestovat vesmírem až na vzdálenost 2 000 světelných let,“ prohlásil Kočkov.

Podle Kočkova je Západ po zjištění naprosté technologické převahy Ruska na kolenou a údajně prý zvažuje kapitulaci. Americký prezident Joe Biden se dokonce plánoval po přečtení tajné zprávy CIA o ruské nadřazenosti zastřelit, avšak díky svojí senilitě po nabití pistole zapomněl, co četl a vrátil ji zpět do šuplíku.

„Naše podvodní flotila je důkazem naší vynalézavosti a schopnosti přizpůsobit se jakýmkoli podmínkám. Jsme hrdí na naše námořníky, kteří slouží na těchto ponorkách a chrání naši zemi. Jsme také hrdí na naše lodě, které jsou nejen ponorkami, ale také památníky našich hrdinských vítězství na Krymu, kde nám Ukrajina ve skutečnosti nepotopila ani jednu loď,“ prohlásil mluvčí.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.