Fico požádal Putina o připojení Slovenska k Rusku

26 Úno 2024

Slovenský premiér dnes v oficiálním dopise požádal ruského prezidenta Vladimira Putina o připojení Slovenska k Rusku. Informovala o tom ruská agentura TRUS, podle které stejný krok zvažuje i maďarský premiér Orbán.

Fico přitom krátce před odesláním žádosti Putinovi, zveřejnil proslov, ve kterém prohlásil, že některé země EU a NATO chtějí poslat své vojáky na Ukrajinu. Dále obvinil opozici, EU a Macrona, že ho chtějí sesadit z funkce premiéra. I to bylo nejspíše motorem pro Ficovo rozhodnutí opustit Unii i alianci a připojit se k Rusku, kde ho za nepohodlné názory nikdo odstranit chtít určitě nebude.

„Drahý a úžasný Vladimire Vladimiroviči, píši Vám jménem obyvatel Slovenské republiky s žádostí o připojení naší málé země k Ruské federaci. EU a NATO dává našim obyvatelům pouze strach, bídů a lži. Je snem všech slušných Slováků připojit se k Vaší úžasné federaci a mít v Tescu taky košíky, do kterých musíte hodit drobné, abyste si je mohli vzít,“ píše Fico ve své žádosti.

Ruské ministerstvo zahraničí se k věci již vyjádřilo tak, že pokud je touhou slovenského lidu se připojit k Rusku, neexistuje na světě síla, která by tomu zabránila. Za tímto účelem má být na začátku přístího měsíce na Slovensko vysláno až 10 tisíc ruských vojáků, kteří mají pomoci Ficově vládě s přípravou referenda a potlačením případných zahraničních a opožičních destabilizačních živlů, které agenti USA, EU a Aspen institutu před referendem určitě vypustí do ulic.

Fico na oplátku za pomoc ruských vojáků slíbil Putinovi po anexi poskytnout až 200 tisíc slovenských můžu k mobilizaci a poslání na Ukrajinu. Slovenští vojáci by tak otevřeli novou frontu na západě, běloruští vojáci na severu a jednotky z Podněstří na jihu. Ukrajina by tak byla obklíčena a vítězství Ruska rychlé.

Referendem si přitom Moskva vstup nových oblastí do Ruské federace, podmiňuje. Zatím se však v historii ještě nestalo, že by se pro vyjádřili méně než 87 % obyvatel anektovaných oblastí. Na Slovensku naopak Rusko předpokládá hladký průběh s až 99% počtem kladných hlasů.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.