Čínské rychlotesty mají chybovost až 80 %. Testovaní si místo nich pro přesnější diagnózu hodí mincí

23 Bře 2020

Rychlotesty, které před pár dny dorazily díky kontaktům prezidenta Zemana do České republiky, mají podle lékařů a hygieniků chybovost až 80 %. Vláda tak mění nařízení a občané s příznaky koronaviru by si místo rychlotestu nově měli hodit mincí, jestli koronavirus mají, nebo ne.

Podle vlády jde o levnější a spolehlivější řešení. Hod mincí nic nestojí, navíc je přesnější než čínské rychlotesty.

“Vezmeme-li to kolem a kolem, tak je to buď, anebo. Při hodu mincí je 50% šance na chybný výsledek, kdežto u čínských rychlotestů je to 80 %,” prohlásil náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula.

Ve hře je i kolo štěstí a losování z klobouku

Dalšími varianty, jak by mohli zdravotníci určit, zda občané trpící příznaky koronaviru onemocnění Covid-19 skutečně mají, jsou podle vlády například kolo štěstí či losování z klobouku. Potažmo obojí.

“Variant testování je hned několik. Ve hře je dokonce i možnost, že si testovaní budou moci sami zvolit, jakou formou chtějí otestovat – jestli hodem mincí, zatočením kola štěstí, nebo si svoji diagnózu vylosují z klobouku,” dodává Prymula.

Čínské kontakty prezidenta Zemana se tak opět ukázaly jako pro Českou republiku zcela nezbytné a nepostradatelné. Co bychom bez nich dělali.

Článek je satirický a nezakládá se na pravdě (ale mohl by).
Máš rád naši tvorbu? Podpoř nás na Patreonu a získej exkluzivní výhody!
Become a Patron!

3 komentáře

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

RSS