Rusové plánují přistát na Slunci. Poletí v noci, aby se vyhnuli vysokým teplotám

29 Čvn 2016

Lidstvu se již podařilo dobýt Měsíc a pomalu se chystá na Mars. Nicméně Rusko má mnohem ambicióznější plán, kterým není nic jiného než přistání na Slunci.

Kvůli vysokým teplotám, které na Slunci panují, jsou vědci po celém světě toho názoru, že postavit vesmírnou loď, která by zde dokázala přistát je nemožné. To samé se dá říct i o ochranném skafandru, který by před těmito teplotami ochránil lidskou posádku. Ruští vědci však přišli s tak jednoduchým řešením, až je vlastně geniální – chtějí na Slunci přistát v noci.

Rusové hodlají využít toho, že v noci Slunce nesvítí, tudíž se dá předpokládat, že teploty na něm budou v noci o dost nižší.

„Počítáme s nějakým zbytkovým teplem, nicméně se dá očekávat, že během půlnoci až 4. hodinou ranní, budou na Slunci panovat teploty dost nízké na to, aby zde mohla přistát lidská posádka,“ tvrdí vedoucí projektu Anotolij Tupov.

Ruská kosmická agentura plánuje, že by posádka ke Slunci dorazila těsně před jeho západem. Zde by počkala na hranici horizontu teplostí (za touto hranicí panuje obrovský žár, který žádná pozemská loď nevydrží). Po odbití půlnoci by podle ruských vědců měly za horizontem teplostí a i za samotným Sluncem panovat teploty kolem 200 stupňů Celsia, což je teplota, kterou nejnovější ruský Sojuz bez problému vydrží. Po půlnoci se tedy může posádka vydat směrem k naší hvězdě. Zde pak bude mít přibližně 4 hodiny na průzkum povrchu, který musí následně co nejrychleji opustit a dostat se opět za horizont teplostí, jelikož Slunce začne jako každé ráno znovu vycházet a teplota se začne zvyšovat.

Rusové svým ambiciózním plánem dobytí Slunce překvapili celý svět, který se nyní drží za hlavu. Proč? Protože více než 6 miliard lidí pokládalo přistání na Slunci kvůli vysokým teplotám za nemožné, a přitom je řešení tak primitivní.

Za hlavu se drží i ředitel americké NASA.

„S tímto mě rusové velmi překvapili. Nechápu, že nás to v NASA nikdy nenapadlo. Snažili jsme se vymýšlet složité způsoby, jak se vyhnout žárů panujícím na Slunci, ale nikdy nás nenapadlo, tam letět v noci. Rusové opět ukázali, jak v praxi funguje Okamurova břitva a že nejjednodušší řešení je skutečně to nejlepší,“ prohlásil Charles Bolden, ředitel NASA.

Rusko chce uskutečnit svoji misi na Slunce do roku 2025. Momentálně probíhá výběr dobrovolníků, kteří se na tuto vzrušující výpravu vydají. Přihlásit se může každý, ale na Slunce poletí pouze 6 nejlepších. Registrovat do konkurzu se můžete na oficiálních stránkách Kremlu. Pokud se na misi nikdo nepřihlásí, budou dobrovolníci vybráni náhodně.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.

110 comments
 1. Velmi dobré a pravdivé. Vynalézavost ruských vědců nemá žádné reálné meze. Líbí se mi, jak využili moravsko japonské teorie Okamůrovy břitvy. Geniálnost v jednoduchosti. To americké babraly v NASA nenapadlo, že v noci Slunce nesvítí a je tam příjemný chládek. Trochu mi dělá starost vetší gravitace Slunce, ale Rusové to určitě vyřeší antigravitačními rubaškami.

    1. no…kokot si ty…. noc a den sa na ZEMI strieda koli rotacii ZEME okolo vlastnej osi….a nie koli rotacii ZEME okolo Slnka………ak by aj ZEM nerotovala okolo Slnka a rotovala by len okolo svojej osi, tak sa stale strieda den a noc…….. takze, kym sa nedoucis ucivo zo zakladnej skoly, radsej drzat hubu a nemachrovat tym, ze pouzivas expresivne vyrazy. erekcia a inteligencia sa predstierat nedaju….tak sa nenamahaj. …….

 2. AZ247 (tento server) je čistá ironie a sarkazmus. Jedná se o parodii na nejmenované servery, které si hrají na „alternativní zpravodajství“. Všechny naše zprávy jsou tedy kompletně vymyšlené. Neneseme žádnou odpovědnost za osoby, které zde zveřejněným zprávám uvěří a budou je dále šířit jakožto fakt.

     1. Ne… na takovýchto věcech se dá vydělávat…Reklamou.

  1. Sranda, kolik hlupáků dokáže brát tento článek vážně. Pak se nedivme, že uvěří i bajce o prosperujícím Rusku a pohádce o Putinovi, který chce každému jen pomoci i za cenu, že si rusové sami trhají od úst. 😀 Bože lidé, začněte konečně přemýšlet, nebo to s námi všemi zle skončí.

 3. píšete tak, že je hned každému jasné, že je to nesmysl, chtělo by to napsat něco takovým stylem, aby tomu aspoň po přečtení prvních řádků většina lidí ještě věřila a až se do toho člověk začte, tak mu postupně dojde že to je blbost, takhle se mi to ani nechce číst do konce

 4. On už je to starý vtip, ale v komentech se vždy zasměju některým názorům 😀 Viz tento

  Pavel Edmund Matousek
  však slunce svití furt jen na jiné straně takže celkem hloupé že když
  je noc na jedné straně polokoule že je slunce o dost chladnější to
  pochybuji

     1. Aha,děkuji za informaci a já hlupák si myslel,že Molotov,který uzavřel dohodu s Ribbentropem byl Sovětským lidovým komisařem (ministrem) zahraničí u soudruha Stalina.Ale on to byl Polák,liška jedna podšitá no ale stejně mi nejde do hlavy jak to sešmoulili,že pak společně napadli Polsko.Ale to mi jistě z nějakého pěkného Kremelského webu také přepíšete,že?

     2. ja len, ze ten svet nie je ciernobiely. pakty ako pakty. skoda drat klavesnicu a podakuj sa iracionalne nenavidenym rusom za Tesinsko, Ostravu, Karvinu. Ja dakujem za Oravu, Spis a Kosice.

     3. Děkujte si komu chcete.Já vnímám svět tak jak je.Pokud Vy Rusy nenávidíte a je mi zcela jedno zda racionálně nebo iracionálně-Vaše věc.Já je nenáviděl racionálně-z pohledu devítiletého kluka,kterému přepadli vlast.Po nemnoha letech jsem si uvědomil,že Rusko rozhodně nejsou jen zločinci typu Stalina,Lenina,Berii,Brežněva,Molotova a nyní třeba Putina a vnímám ho i díky lidem jako lingvista Konstantin Babickij,básník Vadim Delone,dělník Vladimir Dremljuga,anglista Viktor Fajnberg,básnířka a překladatelka Natalja Gorbaněvská,fyzik Pavel Litvinov,lingvistka Larisa Bogorazová a Taťjana Bajevová,Solženycin,Boris Němcov a mnohým dalším,jako těžce zkoušenou zemi,kde vedle bolševických gaunerů,vorů v zakoně a opilců žijí samozřejmě i slušní lidé.Za to,že byla moje vlast na dlouhých čtyřicet let uvržena do nepředstavitelného svrabu,z kterého se dodnes nemůže vzpamatovat oni rozhodně nemůžou.Ale vina lumpů,které jsem jmenoval je jasná,stejně jako těch,kteří se snaží,jak bylo jejich celoživotním zvykem svojí servilností a kolaborací s těmi zločinci přepsat marně historii a zvrátit stav věcí zpět do doby bolševických zvěrstev,kdy právo platilo je to rudé,kdy byly zadrátované hranice,kde se kdejaký úchyl mohl beztrestně ukájet tím,že zastřelil lidi mající dost rudých bestií a zatoužili po svobodném světě,kdy o tom kdo se dostane na školu rozhodovali kreatury jako byl špatný krejčí Vasil Biľak a rychlokvašní dělničtí „soudci“ posílali na smrt výkvět národa jako byla například Milada Horáková.A Váš „barevný“ svět?Ten,kde vládne rudá?S takovým vnímáním mi prosím dejte svatý pokoj!

 5. Tenhle vtip je opravdu hodně starý, co vím, tak pochází někdy z časů předchozí studené války (tzn. 60.-70. léta minulého století):

  Po úspěšném přistání sovětské posádky na povrchu Slunce a šťastném návratu na Zemi se koná tisková konference. Jeden z novinářů se ptá vysoce postaveného důstojníka Rudé armády a kosmického programu, jak vyřešili problém vysokých teplot na Slunci: „Jednoduše. Přistáli jsme v noci“.

  Je to jako když kdysi Izer míval ehm „zábavní pořad“ postavený čistě na scénkách vycházejících z archaických vtipů 🙂 (navíc to byly teda vtipy na úrovní základní školy). Možná něco vlastní invence by neuškodilo :).

 6. Poslední dobou je jednotné Rusko velmi aktivní ve svých arktických državách i mimo ně. Podle oficiálních zpráv se jedná o vojenská cvičení, ve skutečnosti jde o stavbu kosmodromu za polárním kruhem, ze kterého odstartuje posádka, která na Slunci vybuduje základnu obyvatelnou po celou polární noc.

 7. Ale piču ! Na slnku už v noci pristala Severna Korea. Rusi idu cez deň aj s autorom tohto článku,ktorý vyhral konkurz kokot roka. Len nevedia aké pleny mu nabaliť na cestu,lebo serie aj z huby. O dodanie plen požiadali USA,vraj majú skúsenosti zo sraním z huby,tak NASA im ich preňho dodá…

 8. A TO NEVÍTE ŽE RUSOVÉ MEZITÍM CO POLETÍ NA SLUNCE V NOCI ROZEHRÁLI ZPRAVODAJSKOU HRU MAYSKÁ PROROCTVÍ A KRUHY V OBILÍ. KTERÁ BĚŽELA 11X NA VEŘEJNOPRÁVNÍ ČESKÉ TELEVIZI.RUSOVÉ JSOU MRCHY, PROMIŇTE MACHŘI, V INFORMAČNÍM BOJI.PODLE NICH KRUHY V OBILÍ DĚLAJÍ ONI Z BUDOUCNOSTI. ZANECHÁVAJÍ TAK INFORMACE V KVANTOVÉM POLI ZEMĚ. BODEJT BY NE KDYŽ ROZLUŠTILI INFORMACI DNA ZEMĚ.TI BLBOVÉ RUSKÝ MAJÍ K DISPOZICI MOU DNA INFORMACI.S POZDRAVEM ŠIFRUJI CAPS LOCK

 9. Američani opět zvítězí v dobytí Slunce, stejně jako zvítězili v případě závodu o dobytí Měsíce. Jen si počkají, až si zase Ruští vědci vyvinou potřebný motor a potom vystřelí své Apolo vzhůru a nahlásí radostnou novinu že dobyli Slunce a celému světu ukážou nefalšované záběry z přistání na Slunci 🙂
  PS. Ruské motory se budou amíkům v budoucnu zase hodit, vždyť by neměli s čím lítat do vesmíru 🙂

 10. Putimské Rusko opět recykluje cizí nápady a vydává je za vlastní!!! Noční výpravu ke slunci plánovala NASA již v sedmdesátých letech. Projekt byl bohužel nakonec ukončen z ekonomických důvodů. Slunce je totiž v tuto dobu pod zemí a prokopat se k němu je logicky mnohem náročnější než letět.

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..