Vědci potvrdili: Hip hop je hudba pro debily

16 Úno 2017

S novou, ne moc překvapivou studií přišli američtí vědci z Colorádské státní univerzity, kterým se povedlo potvrdit, že hip hop je hudba pro debily.

Vědci došli k tomuto závěru po analýze stovek hip hopových písní, stylu oblékání a způsobu chování hip hopových “umělců” a posluchačů. Na základě nasbíraných dat je podle nich zcela zřejmé, že tato hudba a zároveň i životní styl přitahuje převážně debily.

“V rámci studie jsme se zašli i podívat na jeden hip hopový koncert… Na tu hrůzu do smrti nezapomenu,” napsal na svém Twitteru Steve Jons, vedoucí týmu vědců.

Ve vědecké obci však tato studie vyvolala převážně negativní emoce. Podle většiny vědců jsou peníze vynakládané na takové studie jednoduše vyhozené z okna, protože to, že hip hop je hudba pro debily, přece už každý dávno ví.

“Stačí se na ty lidi podívat. Debilní hudba, debilní oblékání, debilní chování. Koho jiného než debily, by tohle mohlo přitahovat,” okomentoval studii Martin Luftner, uznávaný americký vědec.

229 comments
    1. hele retardi : taková otázka , kdo z Vás dokáže zahrát z listu nějakej jazz ? třeba Evanse ?
     hm hm ?

     pak kdo je tady debil

     je to disciplína jako každá … pokud tvrdít o muzice že je pro debily , tak vy nejste lidi ..
     jste směšný socky … můj verdikt … djglazy.cz

     vyjebaný český socky … furt dokola ..
     retardi nezahrajou nic , ale kritizovat uměj všechno = český socky .. .typické

     1. Hodně špatný příklad…
      Hrát jazz a prima vista je holý nesmysl….jako celkově hrát jazz z listu…
      Je potom z něj jen bezduchý paskvil…
      Apropo ten článek je jen lekcí o zbytečnosti…

     1. Odporovat nebudu,nemám na diskuzi chuť,každej má hold svý,hop sem poslouchala jako dítě,to to ještě stálo za něco….teď už bohužel…

    1. Hip-hop je kultura = hudba (neboli rap) + graffiti + beatbox + breakdance, atd. Rap je pouze část této kultury. Proto je vlastně nesmyslné říkat, že poslouchám hip-hop, a neposlouchám Rap.
     Ale tento detail rozlišuje málo lidí. Takže si to neberte.
     Jinak články na tomto webu miluju. A hip-hop taky :-).

   1. Historie s debilitou nemá nic společného.. Opravdu, znám spoustu lidí, co hiphop poslouchá a nikom z nich nemůžu nerict, že je to debil. I když jsou to kamarádi. Pořád jsou debilní.
    Je pravdou, že “hiphopáci” jsou frajírci a jejich chování mě jen utvrzuje v pravdivosti této satiry. Mír všem hiphopákům, neberte si tento článek tak osobně 😘

  1. názor socek se nemůže brát jako názor … mimochodem urážet jakoukoliv spirituální cestu mi přijde dost ubohý …
   přesně to se děje …

   takže člověk co třeba 10 let cvičí na nějaké hudební nástroje je debil , jen proto že to někdo řekne ?

   dovedou si tyhle lidi vůbec představit že ten někdo jde pravidelně na 3 hodiny denně – tvrdě disciplinovaně do své komůrky kde cvičí … posraný socky …

   socky si nemůžou brát slovo HIP HOP vůbec do držky .. .asi jako když chudej čecháček vidí za oknem ve výloze bavoráka a nemá na něj .. tak co udělá ? no pomluví ho …

   socky na tuhle disciplínu nemaj .. hotovo , vyřešeno

 1. Trochu mi to připomíná štvavé články proti metalu, jak byly a jsou psány už desítky let. Pořádný metalista také nevypadá jako někdo, komu by ,,normální” člověk chtěl podat ruku, i když jsou to velice milí lidé.
  A co se děje na koncertech hopíků nemám zdání, nelezu tam, kde to nenávidím. Ale u metalistů, stačí vzpomenout na mosh pit, wall of death nebo jen obyčejné pogo a také to NE-metalistu dokáže vyděsit.

  Co se týče kvality hudby, mě osobně stačilo si přečíst pár textů. Buď to je o ulici, o šlapkách, jak někoho odbouchli, odbouchnou nebo někdo odbouchne je, o negrech (překlad slova nigga). Nadávky nepočítám, slovní parazity jako yeah a aha nebo jiné také ne. A co se týče hudebního pozadí, když člověk trochu hledá, dostane se k rockové hudbě nebo ke klasice.
  Metal také kopíruje do určité míry klasiku, např. Yvonne Malmsteen má jako vzor Paganiniho a snaží se mistrovství hry na kytaru rozvíjet, stejně jako desítky a stovky dalších hudebníků. Zatímco hiphop to sebere, sežere a vyblije v jiné formě.

  1. Když vynechám fakt, že jste nepochopil, že článek je vymyšlený, ale zaměřím se pouze na Váš “fundovaný” názor na hip-hop… stačilo Vám přečíst si pár textů a máte to zmáknuté, že? To je, asi jako bych posuzoval metalovou scénu podle “geniálních” textů třeba Kabátu, ne? A já si přesto nemyslím, že by stál celý metal za hovno, jako si to myslíte Vy o rapu. Zkuste třeba tehle text a pak se sem vraťte opravit svůj názor, pokud jste teda chlap;), nebo sem já dám na oplátku nějaké idiotské texty převážně severských metalových kapel, které opěvují wehrmacht atd. a můžeme soutěžit, kdo dělá opravdu idiotské texty;) Odkaz: https://www.youtube.com/watch?v=zayzAydaWkw
   A není to jen tento jeden text, stačí se podívat k nám, třeba texty Kata z Prago Union a nedokážete najít jediný český metalový text takové úrovně, jako jsou jeho texty-básně plné metafor a slovních hříček!
   Tak, to by bylo k textům a teď k hudbě…můžete mi vysvětlit, proč, když je hip-hop tak špatný, proč už od 80.let spolu dělají hudební spolupráci právě metalové kapely s hip-hopovými uskupeními? Třeba Run DMC s Aerosmith, Public Enemy s Anthrax, Ice T a Slayer, House of Pain a Helmet atd.atd.atd. Až z toho v 90.letech vznikl nový metalovo-rapový styl – Crossover?? Navíc mají někteří hopeři živé doprovodné kapely (američtí Roots, někdy Public Enemy, český Prago Union hrál dlouhá léta se Champion Sounds), nebo hrají sami na nástroje jako třeba brooklinští Beastie Boys. Prostě to o tom hudebním neumětelství rozhodně není 100% pravda.
   A když už chcete tahat metalové vzory, tak aspoň pište jejich jména správně!! Já jsem už jako harant obdivoval Malmsteena, už v 80.letech (pocházím z metalové rodiny, takže, i když poslouchám převážně rap a občas hard core, tak mám metalové základy od kolíbky), a z té doby taky vím, že je to Yngwie Malmsteen a nikoli Yvonne, …tak asi tak:P

   1. No mozno je clanok vymysleny, ale staci citat tie vase reakcie. Kabat nieje metal ani z daleka, napriek tomu sa tato detska riekanka nechyta na texty z jeho prveho albumu napriek tomu ze je na vaznu temu. Takze nevidim zmysel ju porovnavat trebarz s prvym albumom Arakainu alebo prvymi 4 albumami Metallicy.

 2. Řečeno dost tvrdě ? Já bych tyhle lidi odůvodnil spíš tím,že ani neměli možnost vytvořit si vlastní styl…Buď se bojí,nebo to slyšeli za puberty,PROTOŽE TO POSLOUCHAJÍ VŠICHNI KOLEM NICH,a tak se chytnou taky… (Češi jdou přece se stádem-stačí jen vyjít ven a vidím to hned). Bože,jak krásné je být svůj a NENECHAT se ovlivňovat dobou a lidmi…

 3. ČTĚTE DOLE NA STRÁNCE:” AZ247.cz je ironie a sarkazmus… někdo tomu říká i satira. Pointou tohoto textu je Vám sdělit, že všechny naše články jsou vymyšlené a nezakládají se na pravdě. I přesto, že tu tento text visí už od založení tohoto webu, stejně se najde velké procento lidí, kteří zde publikovaným zprávám věří. Za takové lidi a jejich následnou hysterii neneseme odpovědnost. Naučte se číst a ověřovat zdroje, do pr…” KDO NEPOCHOPIL IRONII, POTVRDIL INFORMACE Z VYMYŠLENÉHO ČLÁNKU…

  1. Tohle není ani ironie, rozhodně to není satira .. maximálně ,,sarkastický text”. Studujte jestli tohle považujete za satiru 😀 (nebo jestli v tom shledáváte něco uměleckého) 😀

   Obyčejné lživé bláboly, aby si někdo vydělal alespoň na reklamě, když už to neumí inteligentně a slušně.

   Tak jako tak jsem zde poprvé a naposled a je to snůška blábolů pro ,,debily” . Stránku rovnou blokuji.

 4. Ta diskuse je naprosto geniální. Skoro podezřívám redakci AZ247, že si to napsali sami, jako další fake.
  Docela mne překvapilo, kolik lidí je ochotno “házet kamení”, pokud mají pocit, že se škodí jejich idolu. Za mého mládí se tomu říkalo, že “Chytá na první našlápnutí”.

    1. Co je tento web zač nevím, takové ,,průjmy” běžně nemám potřebu číst.

     Poslouchám velmi mnoho žánrů, velmi mnoho stylů z různých století či desetiletí.
     Pro zasmání jsou lidé jako autor, kteří si myslí, že, dle toho co někdo
     poslouchá nebo dělá je na úrovni jeho IQ. 😀 což je zcela irelevantní, ale očividně jeho názor.

     Satira má běžně nějakou formu a jedná se o umělecké vyjádření, tohle rozhodně
     není satira a uměleckého na tom také nic neshledávám. Dnes si každý druhý myslí, že je satira jakékoliv zesměšnění čehokoliv v jakékoliv formě. Což není, nastudujte si.

     Jako by jste řekl, že je báseň něco co se nerýmuje 😀

     Je to záměrně napsaný lživý bábol, aby reklama vydělala peníze. Tím je jasné, že autor je ,,debil” (použiji jeho vyjadřování) a neumí si slušně a inteligentně vydělat.

     Tak zde združuje další debily (pravidelné čtenáře).

     1. Homérova Ilias a Odysseia se nerýmují, Vergiliova Aeneis se nerýmuje… Eliotova Pustina se nerýmuje, Ginsbergovo Kvílení se nerýmuje… Zahradníčkovo Znamení moci se nerýmuje, Holanova Terezka Planetová se nerýmuje, Hrubínova Romance pro křídlovku se nerýmuje… 😀

     2. Pulkrábek 😀 😀 😀
      Chytáte se jen za slovo. Pokud se bavíme o ,,básni” jako literárním dílu ve verších, většinou krátkého rozsahu a lyrického ladění. Stejně tak satira je charakterizována.

      Zde byla řeč o tom co je satira!

      Ilias a Odysseia je o epos stejně jako u díla Aeneis (psána navíc hexametrem, což je nerýmovaný verš). Pustina, Kvílení je litanická báseň, Terezka Planetová je lyricko epická skladba napsaná jako prozaická povídka s dvěmi příběhy, Romance pro křídlovku je poema což znamená, že je zde nepravidelný rytmus a rým, jestli jej tam nevidíte vůbec, tak to je věc jiná.

     3. Nevím, jestli má smysl se s vámi přít, ale jako učitel češtiny si to neodpustím. Báseň je jakékoli dílo napsané ve verších, jedno jestli epické nebo lyrické. Vůbec nemusí být rýmovaná, jak se mylně domníváte. Epos, poema, sonet, óda, balada, hymnus… jsou jen různé druhy básně. Tvrdit, že Terezka Planetová je prozaická povídka, je nesmysl už jen proto, že je napsaná ve verších – a poezie (=básnictví) je pravým opakem prózy. Jo a mohl byste mi poslat nějaký úryvek z Romance pro křídlovku, kde jsou rýmy? Právě ji držím v ruce, ale hledám marně.

     4. Kdyby mi tento článek nevyskočil na FB od jednoho známého, tak bych si ho ani nepřečetl. Nicméně narozdíl od řady těch, kteří si článek přečetli jsem se dočetl i na konci stránky o tom, kdo či co je AZ247 a co píší. Takže je to článek pouze pro zasmání. Nic víc, nic míň. Pokud někoho uráží, je to jeho problém.
      Moderní satira se trochu liší od starších děl špičkových satirických autorů. Stejně tak řada moderních básní se vesměs nerýmuje. Umělecká hodnota je navíc věc subjektivního názoru. Stačí se podívat na moderní malby 😉
      Mě osobně je jedno, kdo co poslouchá. Obdobně jako Vy poslouchám hudbu napříč desetiletími i žánry.
      Ohledně autora článku – je to Váš názor a jsem rád, že jej určitě znáte osobně a můžete tak hodnotit 😉

     5. Satira neni prvoplánové urážení, ale kritický text s originálním vtipným nápadem. To tohle fakt neni. Když někdo někoho uráží, tak to není jen problém toho, koho to uráží, ale i toho kdo uráží. Ale klidně se můžem k sobě všichni chovat jako spratci a nadávat si do debilů, třeba jste na to zvyklý, jen tomu neříkejte satira.

     1. Nevím o tom, že bychom si tykali. Ke zbytku Vašeho komentu není třeba vyjadřování. Sám jste se jím deklasoval na v článku zmiňované 😉

     2. Pane Kováč… Váše vysvětlení podstaty webu je stručné, ale super. Každopádně odpovídat následně na narážky “Hoperů” je ale zbytečné, stejně to nepochopí a akorát Vás budou chtít naštvat =)

 5. To je pěkná blbost..ja si zase jako vědec z ČR zase myslím, že všichni co nás v rádiích krmí 30-ti někdy až 40-ti lety starou “hudbou” jsou debily. Je to jakobychom stále byli za zdí a vše nové je zakázáno a když se k tomu přidá vynucená chachi od debilnich moderátoru a posluchači to žerou, tak je těch debilnich lidí ještě víc.

   1. Vis debile…ja hip hop neposlouchám a nikdy neposlouchal…pouze mi to přijde stupidní a dost omezený takhle to napsat ať už je to fake nebo ne. A ty nesmrtelný klasiky beru, ale není potřeba je hrát na každé stanici. Ale jak jsem říkal, byznys vládne, tak sem přece nebudeme do éteru dávat jiné umělce, aby náhodou lidi nepochopili, co ze se tady vlastně děje. Nebude jim rozšiřovat obzory. Ty jsi asi jedna z těch ovcí, která se už uzavřela a je natolik omezená výběrem, že je vlastně úplně zdebilněná.

 6. Jestli to ma být satira, tak se to moc nepovedlo a je to ve vysledku jen urazeni bez jakyhokoliv napadu. Clovek z toho ma pocit, ze nekdo, co posloucha HH, prebral panu autorovi holku. 🙂 Jinak v hip hopu je sice mozna o neco vetsi procento srac*ek nez v jinych zanrech (spatnych interpretu), ale to co zbyde ma casto smysl a silu. Kdyz se na to podiva clovek s nadhledem, tak to ty lidi muze ve vysledku kultivovat – často je to o hodnotach, zasadach, přátelství atd. Ja vim, je to v rozporu s vasimi predsudky, ale fakt jo. Jen to chce byt vnimavejsi. Vetsina novych ceskych radiovek vypada tak, ze klišé strida klišé a neni divu, ze se s timhle nikdo neztotoznuje.

 7. 😀 ani jeden rocker ani jeden beatlsak a podobny radiovy a neradiovy umelci nenapísal taký text ako napr. snoop dogg, eminem a vôbec všetci rapery to nehovorím o tom ze 90% hviedz nepíše ani sama texty iba spievajú co niekto iny napísal ako také figúrky len tu príď toto zaspievaj mne dáš 20% budeš slavny 😀 radšej budem debil a ver tomu ze taká surovina ako ze sa niekto oblieka ako hip hoper je uplna kokotina poznám milión ľudí čo vôbec hip hop alebo rap nepočúva a nosí voľne veci a snap backy tak isto ľudí čo rap pocuvaju a vobec sa tak neobliekajú.. tento článok je čisto pre zakomplexovanych nackov a kokotov co si myslia že ked to budú zdielat niečo s tým zmenia a celé tie vymysli o americkych vedcoch 😀 normálne ma o vytocilo hlavne preto ze počúvam rap od mala a v zivote by som si nedovolil napísať takýto článok o rocku,metale,a iných žánroch . je každého vec aku hudbu počúva . peace 🙂

   1. preto som napísal 90% @andrejmazak:disqus česť vínimkám a niesu to moji rapery 😀 😀 zastávam sa ich preto lebo sám počúvam aj rockovu hudbu aj metalovu si rád vypočujem len som to napísal ako si to myslím 😀 nemusíte ma tu ukamenovať za moj názor. Tu je vidieš aspon slovenská mentalita ludi dokážu odsudzovať druhých za to aku hudbu počúvaju. už sa preberte 😀 jediný debil je tu ten kto takúto vec vobec dokázal napísať 😀 maximálne ubohý článok 😀

    1. Najprv pises “ani jeden rocker ani jeden beatlsak a podobny radiovy a neradiovy umelci nenapísal taký text ako napr. snoop dogg, eminem ” a ked chcem po tebe nejaku vzorku aby som porovnal a pripadne mozno aj popocuval tak sa akurat dozviem ze odsudzujem a kamenujem. Potom sa divis ako sa na ludi pocuvajucich HH divame. A sorry ale ked sa divam na ludi okolo seba tak nadpis clanku mi prisiel sice prilis radikalny ale tak na 5-10 percent pravdivy.

  1. Dobrý den pane Inceste,
   Očividně budete dost zpomalený, tento celý článek je satira, články jsou tu vymyšlené… Jeto na ÚVODNÍ STRÁNCE.
   Dále, používat nácek, neboli nacista je velmi hloupá a v poslední době až příliš často používaná “urážka”… Kdybych byl nacista, tak bych chtěl být jedině člen Luftwafe, ale radši mám RAF.
   Dnešní hudební scéna, dost také herní scéna stojí za hovno. Na rozdíl třeba od filmové…
   To že napisete na konec “peace”, tak to známená že jste akorát zbabělec co se bojí toho že mu napíše někdo chytřejší, což budu očividně já…
   A nejspíš debil budete, jen aby bylo jasno.

   1. radšej budem debil ako ovca. 😀 to že si napíšem svoj názor na tento primitívny článok je moja vec. Ale vidím že su tu ešte primitívnejší ludia napr. ako vy čo sa ho dokonca dokážu zastať 😀 😀 a to peace neznamena vobec to čo si si tu vymyslel vlastne vobec neviem ako si sa k tomu dostal ale vobec mi to nedáva vyznam. Peace znamená mier 😀 ale pobavil si ma 🙂 😀 a ked si už sám dokažeš napísať že si mudrejší 😀 tak to sa nebav s debilmi ako som ja 😀 ty budeš určite ten typ čo si pokecá aj sám zo sebou 😀

    1. Ovce další typická “drsná” urážka, taky špatně použitá, jako spousta dalších debilů, jste se vyjádřil jenom k některým bodům a navíc dost hloupě. Ale to chápu, nejspíš nemáte dostatečnou mozkovou kapacitu aby jste se vyjádřil líp. Já moc dobře vím co znamená Peace… nikdo ti tady válku nevyhlásil a ani nemůže, pokud nejsi samostatný stát, nejenom obyčejný občan. Já jsem se sám také pobavil, jinak bych na internet nemohl… A bavit se s tebou klidně budu, neboj 🙂 A jó sám se sebou si občas pokecám, ale hodí se to když chci být spisovatel fantasy a občas to potřebuji probrat sám se sebou, nahlas.

   2. Peace je mír, mír je výraz pro sklidnění situace, pro to se vzdát a další ale také se dá použít ve smyslu ahoj měj se nebo ahoj vítám tě, ale to by přece někdo jako vy nemohl tušit. Takže si nejdřív zjistěte co kdo vůbec píše než se začnete srát do lidí. Určitě napíše peace, jen z důvodu že se bojí impotenta jako jste vy, ted jste tady celý připad vyřešil, gratuluji Vám Sherlocku. Taky rap poslouchám od mala a určitě mě neuráží článek od člověka co tvrdí že je hip hop hudba 😀 😀 😀 , ten by si měl spíš o tom zjistit více než něco napíše stejně jako vy, nevíte a radíte a 90% rad jste beztak vyčetl z internet. Peace 🙂 🙂

 8. Každý jeden pseudo zaskatulkovany umelec ci hater , nech skusi urobit jednu hip hopovu skladbu keď tvrdia ze je to pre debily tak prenich to musí byť fakt veľmi ľahké keďže sú uznávaný vedci ci??? Ani jeden z nich by to nepustil nikomu lebo po ich vypočutí by si všetci chceli zobrať život :)) takže ak sa vyjadri vedec na nejakú vec a jeho názor znie presne ako názor obyčajného diskofila a nie názor s nadhľadom čaauuuu!

     1. Dalsi drobisk skurveny 😀 presne o tebe sme sa bavili mudrlant aj teba mozme skrizit ty by si si zasluzil neaky kralovsky rod za tie intelekty 😉

     2. 😀 blbeček se pozná…už jen podle původního komentáře na stránce jako je tahle 😛

 9. Hele ja na Hip Hop ani Rap nejsem. Moc se mi nelibi ceska a slovenska tvorba. Jsou pro me vyjimky jako treba Raego nebo Lipo a par ale fakt velmi malo dalsich. Prislo to sem z USA kde jsou na tenhle styl hudby lepsi machri jako treba Eminem nebo DMX a dalsi. Mohla bych jich tu jmenovat dost. A to mi zrovna tenhle zanr moc nevoni ale obcas me nejaky ten song zaujme. Kamoska ta to hlta vsechno a vsechny co se o rapovani pokousi i kdyz jsou to nekdy nehorazny slataniny ona si je haji a obdivuje a tvrdi mi ze je to o zivote a ze je to o textech. Nemela by se timhle ohanet kdyz o zivote tech interpretu nevi nic jineho nez co ji bylo nabulikovano v textech ci z medii. Spousta a velka spousta novodobych hiphoperu se snazi jen o popularitu napodobovanim svych slavnejsich a talentovanejsich kolegu jak stylem vyjadrovani tak stylem oblekani. A hodne prostejsich jedincu jim to basti, protoze tenhle zanr ma tu vyhodu, ze toho talentu u nej neni tolik potreba. Je potreba upozornit na sebe a to je prave o tom stylu. Hrat si na drsnaka z chudy ctvrti z chudy rodiny co si prosel buhvi cim a diky muzice ve ktery je dobrej si ted jezdi v nablyskanym faru a lepi se na nej modelky ke kterym se muze chovat sproste. To neni nic peknyho. A hudba ma pritom byt o krase. Hudba ma byt krasna. Ma v sobe mit neco co ve vas probudi krasny pocity az se vam rozbusi srdce. Nemela by v cloveku podnecovat vztek, nasili nebo pocit ze by jste se ke svy holce meli chovat jako k cubce. Takovejhle styl hiphopu je podle me pro debily. Ale jak jsem jmenovala vyse tak jsou i autori jejichz tvorba je opravdu krasna a nemelo by se to hazet do jednoho pytle. Clovek s normalnim mozkem ma schopnost toto rozlisovat. Tolik asi k hip hopu dle meho nazoru.?

 10. Je mi jasné, že tá stránka nie je absolútne seriózna, ale len tak v prípade, ak by to s tým niekto náhodou myslel seriózne. Jednoznačne je to polopravda zaujatých ľudí (z kategórie “Americký vedci zistili, že…”), ktorá odporuje nedávnej štúdii, kde bolo preukázané, že inteligentní študenti počúvajú prevažne rap a metal. To, že sa mu to nepáči a videl opitých ľudí na koncerte, ktorí sa určite nebudú zabávať rovnako ako triezvy neznamená, že rap je pre debilov. Mnoho raperov má napríklad vysokoškolský titul a taktiež existuje aj niečo ako je uvedomelý rap. To, že niekto repuje resp. sa snaží repovať o tom aký je gangster a v každom druhom bare má nejaký explicitný výraz neznamená, že je to hudba pre debilov, ale to, že je plno debilov a niektorí z nich zhodou okolností chcú robiť rap. Aj keď nanešťastie je často krát práve takýto štýl pretláčaný do povedomia. Mimochodom len tak pre podrobnosť, hip hop nie je hudba, ale subkultúra, ktorej súčasťou je hudobný žáner rap pokiaľ viem, čiže keď už chce robiť nejakú vedeckú správu, tak poriadnu. Okrem toho takýto článok resp. štúdia by sa dala napísať aj o iných hudobných žánroch, čiže podľa mňa je to úplne bludná a zbytočná štúdia pseudovedca, ktorý nemá čím zaujať. Teda, ak by bol tento článok alebo tá štúdia seriózna a pravdivá. 😀

 11. tak to je funny(lichoti mi to) bo ja xD fakticky poslovcham od kazdeho zantu neco ale hip hop fakt nesnasim 😀 nejspis proto ze sice obcas zijako co je na svete na prd ale nic se nemeni a oni jen z toho rejzujou… jediny good hip hop je chaozz dle me i kdyz i oni nakonec i o sve vlastni tvorbe rekli ze to jsou sracky.,..ale i ve srackach se daji najit dobre veci 😉

 12. Zajímavý je že je dneska cca milióny debilů po celém Světě co tento styl milují 😀
  a ještě zajímavější je že např. texty popových písní pouze o lásce a trendy píčovinách
  se za debilní styl nepovažuje 😀 Poslouchám a dělám Hip Hop už 17 let a jedině v tomto Underground
  stylu můžeš říct na plnou hubu co si o všem myslíš. Zatímco v Popu nebo Rocku musíš omýlat dokola pořád to samé a lidi co to poslouchají jsou jen průměr který nevybočuje a proto se populární muzika stala
  “inteligentní” což je nepochopitelný 😀 Doporučuji shlédnout pár dokumentů např. http://www.csfd.cz/film/313868-neco-z-niceho-umeni-rapu/prehled/ a povšimněte si, že to nedělají žádní tupý lidi ze stáda ale velice chytrý borci co maj nadhled Peace PS: Studie se asi opírá na poslední dobu a cucáky co ani pořádně nevědí co to vlastně poslouchají ale poslouchaj to jen aby byli zrovna cool což je odpad a chování dnešních mladých lidí

 13. Vzhledem k tomu, že se autor článku z “nějakého důvodu” nepodepsal pod jeho vlastní “dílo”, které má pár krátkých odstavců si dovolím usoudit, že sám autor nemá “dáno od boha” a dovolí si napsat tento článek veřejně bez jakýchkoliv důkazů o studiích, dělá tuto stránku pochybnou úplně zbytečně.
  Autorovy přeji šťastnou cestu ke hledání rozumu a nějakým sociálním aktivitám, aby už takové nesmysly nepsal… 🙂
  Roman K.

   1. A vy si zase jdete prostudovat vyznami pojmu “ironie” a “sarkazmus”. Protoze tenhle vyplod vyfetovane hlavy, ktery se neda nazyvat nicim blizkym clanku, nema s ani jednim nic spolecneho. Nebo si snad myslite, ze nazyvat nekoho debilem je sarkasticke ci ironicke?

    Ale ono to bude mozna tim, ze vase rodice nekdo pred vasim pocetim neustale fackoval, ze?

     1. Ach bože… To je marný. Pak to nemá být s civilizací tak nahnutý, když si sedí na vedení a zároveň si myslí, že jsou pupek vesmíru.

 14. No ono velmi zalezi na tom, co definujete ako hip-hop, lebo dost casto si to mylia ludia s rapom. Dokonca nikde na radiovej diskusii padol nazor, ze hip-hop vlastne ani neexistuje, ze je to vsetko rap 😀
  Ale aj tak, pre debilov je hlavne popular (nespravne, ale ludovo povedane pop), cize to co bezi v zumpa-radiach ako expres, europa2, …

  1. a na to si přišel jak, že expres je žumpa? Evropa 2 ok, ale Expres je jedno z mála rádií v ČR, který lze poslouchat a to i přes spoustu reklam, který to rádio živí. Nicméně nikde nenajdeš novější tvorbu. Rap ani Hiphopovou kulturu nemusím, ale pokud je to dobrý, ocením to! Moderní hudba je podle tebe pro debily? Co posloucháš mohu se zeptat? Komunistické estrádové umělce? Prober se!

 15. je to odsuzovani a zase posuzovani masy lidi kteri jsou rozdeleni do ruznych zanru a zivotniho stylo komu co vyhovuje to neznamena ze jeden je debil a druhej je potom co?ten co ho nazyva debilem by zase z druhe strany a nebo jeste hur z treti a ctvrte strany treba k…t k…a atd 😀 uvazujte vedci o tom co by se melo zkoumat a ne do neceho stourat podle sebe soudim tebe tohle uz vedi prece vsichni lide I ti debilove pored jsou to lidi nebo ti co je oznacujou jsou nadlide nebo co ?jeden nebo dva certifikaty nazdi z vedcu delaji neco vic nez cloveka a aby mohl posuzovat tak se to stejne nakonec musi ucit jako ten debil na zacatku prece nevedel co je to jeho obor aby se stal vedcem teda z debila vedec ha ha ha ha ted to posudte to je panecku veda?

    1. jaká slečna,jakej borec..ty kiddíku musíš mít v hlavě (to je to,co máš na krku,aby ti do něj nepršelo) pekelně nasráno,když tady píšeš nějaké nesmysly,které vůbec nedávají smysl 😀 …a je vidno,že jsi nějak nezdravě fixovaný na penisy (péra,žížalky),jestli to nebude tím,že seš obyčejná bukvice :-)…ale z toho si nic nedělej,dneska už se z toho nestřílí,prostě seš teplej,tak to tak ber :-)… a moje slečna je nadosmrti nadmíru spokojená,a co tvůj kořen?neztrací se mu v jeho teplém análu tvoje žížalka 😀 😀 😀

 16. Hele jste ubohý ,,, revolta je člověkem co dělá hudbu podle sebe a stejně jako každý jiný a líbí se my že motivuje lidi aby ze sebou něco dělaly a o tom už nikdo nic neřekne prostě nehazejte všechny lidi do jednoho pytle prosím jsou lidi dobrý a špatný stejně tak hudba či zpěvák a jestli člověk zpívá o lásce ,,, co je nato špatného pravej chlap se nestydí za to co poslouchá a jen ubozak uráží a pomlouvá druhé lidi děkuji a omlouvám se předem za můj komentář

  1. Jestli se ti to nelíbí, nečum na tyhle stránky, odinstaluj si internet, vypni komp, sněz RAMku, hardware splácni do záchodu, nachčij do repráků a vyhoď ten tvůj ubohej počítač lvl. vaflovač oknem do píče. Je to jenom prdel, nesmíš to brát vážně. Pevně věřím, že těch sto koček taky nezabili.

  2. 1. Úroveň tvého komentáře přesně potvrzuje článek
   2. Když se omlouváš předem tak to znamená že se máš omluvit před tím než z huby vypustíš takovou sračku. Další věc která článek potvrzuje

   btw. Tvůj styl ti neberu, jenom mi příjde vtipné když někdo chce napsat srdcervoucí komentář o tom jak je článek nepravdivý a ani si to po sobě nepřečte xD

 17. Kdyby to byl clanek o tom ze je dechovka pro stary baby, jazz je pro negry, metalisti zerou lidsky maso a uctivaj satana, pankac musi bydlet v popelnici a srat si do gati… Vsichni by jsme se leda zasmali. Jakmile je to clanek o hip hopu (na ktery je zrovna na potvoru predsudek ze jsou to debilove – proc asi 😀 ) tak se vsichni ozvou ze nesouhlasej.

   1. Tupá neperspektivna ovca? Dovoľ teda aby som sa predstavil 🙂 Gymnázista v 3. ročníku, logicko-analytická osobnosť a pomimo aj celkom úspešný volejbalista 🙂 Hovoríš tu že tí čo počúvajú rap sú neperspektívne ovce? Kde sa teda stratila tvoja perspektivita ak si namýšlaš že je len jeden druh rapu? Alebo že na CZ/SK rapovej scéne účinkuje len jeden raper? Áno, priznávam, nad érou “jebem na to” sa zastavoval rozum aj mne, no rapujú aj ovela kvalitnejší raperi čo do textov vnášajú aj nejakú tu myšlienku alebo príbeh. Ale raz darmo, zaujatým gebuliam ako ty sa to ťažko vysvetluje, a sám sa čudujem že nad takými tupelami ako si ty vôbec strácam čas, nuž ale nuda je nuda, tak asi bude lepšie aby si si šiel ďalej počúvať svoju Nicki Minaj a stalkovať Kardashianky v bulvári 🙂 #zobuďsa

    1. Och… Teď jsi mi to opravdu natřel xD. Dovol abych se představil já. Student 4. ročníku Lesnické školy v Hranicích, ve všech třech dosavadních ročnících jsem prospěl s vyznamenáním. Ano to přesně říkám a stále si za tím stojím. Jen tak mimochodem, když se v tom tak vyznáš tak jestli se nemýlím tak se tu celou dobu bavíme o Hip hopu nikoliv RAPu. pokud jsi byl aspoň z poloviny tak chytrý jak se prezentuješ tak bys věděl, že mezi tím je docela rozdíl. Další věc je ta, že kdybych poslouchal ty velkoprdelaté umělé hnusky, které jsi jmenoval tak bych ti neměl právo říkat něco o tom, že jsi ovce, protože bych ji sám byl. Chceš vědět co poslouchám??? Jistě že ano 😀 Poslouchám metal. A protože vím přesně, že potom co jsi v textu zavadil o slovo metal, hned ti naběhlo spousta argumentů jako například “metalisti jsou zkurvení vymazaní satanisti, kterým se líbí řev a řezání do kytar” nebo… Och promiň… zapomněl jsem že nemáš dostatečnou mozkovou kapacitu na to, abys vyprodukoval druhou větu :(. No každopádně, hned ti na tvůj velmi přesvědčivý argument odpovím. Pokud by jsi nebyl takový zabedněnec jakým jsi, tak by jsi podle toho, že jsi jednou nešťastnou náhodou zavadil o nějaký grindcore nebo metalcore, teď mě třeba napadá Bring me the horizon, jejichž muzika stojí opravdu za hovno nesoudil metal celkově. Existuje přibližně 35 metalových požánrů, a nejsou všechny o tom řvaní. Doporučím ti aby jsi otevřel YouTube a našel jsi třeba skupinu jménem Dragonforce a zjistíš, že je to překrásná muzika plná extrémně rychlých a obtížných kytarových sól. A takhle bych mohl vyprávět hodiny a hodiny, ale bojím se že bys to nepobral takže ti řeknu už jen poslední věc.

     #jedinykdobysemelprobudittjsitutyatagysepisoubezdiakrtiky:)

     Přeji hezký den 😀

 18. Žiaľ, môžem to len potvrdiť! Po rokoch počúvania hiphopovej hudby mi bol lekársky určený pokles IQ na kritickú úroveň. Takmer som bol úradne zbavený svojprávnosti – našťastie moja milovaná rodina pri mne stála a svojprávnosť som obhájil napriek tomu, že pri čúraní mi musí iná osoba stiahnuť nohavice, pretože ja to sám nezvládnem.
  Momentálne však beriem homeopatiká a pridal som aj MMS. Cítim na sebe pokrok: už si viem opäť sám zaviazať šnúrky, čítam Hlavné Správy aj Parlamentní Listy, na komplikovanejšie texty síce ešte stále intelektuálne nemám – ale myslím pozitívne. Verím že keď si niečo silno želám tak vesmír sa nakloní na moju stranu a budem plnohodnotným človekom ako v časoch, keď som ešte hiphop nepočúval.

 19. Tak panove myslim si ze posuzovat cloveka podle toho co posloucha a jaxe oblika je trosku z cesty zdraveho rozumu… prijde mi to ze se tu dva az vice smradu dohaduji kterej je vetsi frajer podle toho co posloucha a jaxe nska wohaakne…. sakra lidi tohle sem resil v pubertě…. nepobiram ze tu urcite nejaci pubertBoyz sou… sam sem presel spoustu oblibenych hudebnich žánrů od klasiky pres cz rock/metal pak freetekk dnb… a mohl bych pokracovat…. prestante si hrat na frajery poslouchejte co se vam libi a ne co se libi ostatnim…. a hip hop( rap )wu-tang. Cypress hill. House of pain.fugees. miluju jejich tracky sem proto DEBIL?

  1. Myslím si, že debil nejste kvůli tomu co posloucháte, ale kvůli tomu, že jste minimálně na základní škole nedával pozor, případně se málo učil… toto se domnívám na základě krátkého textu, ve kterém jste zvládl napsat mnoho gramatických chyb i slov, které nejsou česky (jaxe, nska, wohaaknout, sem, sou… slovo nebobiram má jiný význam než nepopírám…)
   I když… opravdu to nemá souvislost s žánrem, který posloucháte? 😀

   1. Takže, je i netspeak považován za projev debility? nebo překlep? nebo sis jenom potřebovala do nekoho rýpnout? pokud je mi znamo tak debilita je lehka metalni retardace s IQ kolem 60-70? taqzhe nska teda pardon DNES je to mereno podle poslechu a precteni si jednoho odstavce psaneho z mobilu ve slangove netspeak cestine. Coool teda super to ste asi ucitelka co ji starej vecer nedal? precetla sis to? precetla…. rozumela si tomu? ROZUMELA tak nevim co tu pitchujesh dulezita pipinko :* ne kazdej zere cestinu jako ty… i kdyz to napises gramaticky spravne nedela to z tebe neco vic nebo ze me neco min

     1. 1. Jestli jsi se naučil nebo nenaučil ve škole česky nemá s mentální retardací co dělat. To, že by sis měl za svojí češtinu nafackovat tu vidíme všichni.

      2. Aby jsme ti zvedli povědomí o retardaci: Původní rozdělení mentální retardace v termínech debil (50–69), imbecil (IQ 35–49) a idiot (IQ pod 35) se dnes z důvodu velmi pejorativního významu nepoužívá. – Čerpáno z wiki/Inteligenční_kvocient.

      3. Něco jako “Slangová netspeak Čeština” neexistuje. To jen jsi líný psát tak jak tě ve škole učili. Což už vypovídá o tom, že jsi líný používat svůj národní jazyk tak jak byl doposud vyvinut. I když píšu přes mobil, tak jsem pořád schopný psát Českým jazykem a ne něčím, co jste si s pár “hej kámo” kamarády u piva vymysleli, že by to mohla být prdel. Tyhle tobě podobný když vidím, tak si mnu ruce, že moje práce bude za pár let víc než zlato. A díky vám za to… Amazon už na vás čeká…

 20. Kdo přišel vůbec na to, že hudební styl, potažmo žánr se má porovnávat dle hudební složky tvorby?
  To je jak srovnávat mikrovlnnou troubu a pračku jen kvůli tomu, že mají prosklený otvírací víko, podobně hučí a mají opticky podobný tvar? Ale to, že pračka pere prádlo a mikrovlnná trouba se používá generálně k “ohřevu” potravin by už nikdo neřešil? V každém hudebním žánru jde o něco jiného a jelikož “hudba” se ne jenom poslouchá ale především vnímá a ten kdo nevnímá rozdíl v žánru a pouze upřednostňuje to co ladí jeho uším a bez toho aniž by začal vnímat co slyší plácne hovadinu, že Hip-Hop je pro debilní komunitu tak do ní v tu chvíli sám patří a žánr, který poslouchá (pouze poslouchá) se stává žánrem pro debily zrovna tak 😀 😉

 21. neverim 😀 182 komentářů na tenhle článek a místy skutečně lidí, kteří se staví na jednu nebo druhou stranu s přístupem typu SJW a vedle nich ti, kteří mají na salámu a líbí se jim je točit. Po přečtení tohoto článku už je mi jasné, proč mi lidé říkají “TY DEBILE”.
  Děkuji AZ247 a gratuluji vám 😀 určitě tu nejsem naposledy, dlouho jsem se tak nepobavil..

 22. strašně by mě zajímalo proč se ten (debil) který toto napsal se sere do hudebního stylu který je až fatalně rozšířený po celem světě, tento hudební styl v dnešní době poslouchá hodně lidí v tom případě je přes 70% populace celého světa debilní
  proto by aspon mohlo být misto debility použito jíně slovo debilita (v lékařství, zastarale) člověk trpící debilitou, slabomyslný člověk
  Intelektuální schopnosti debila se pohybují na úrovni zhruba desetiletého dítěte.

 23. 😀 😀 😀 ha ha jako komenty hip hoperu mluví za vše… 😀 😀 😀 a to jsem Vas chtel bránit… Je to rusky propagandisticky web a sam Putin se nechal slyšet ze chce mit rap a hip hop pod kontrolou, protoze na rozdíl od našich hip hoperu od kterych jsme tady videli reakce (pardon porad se musím smát…. 😀 :D) ONI rapují s texty ktere řeší socialni a společenské problemy v Rusku co se Putinovi samozřejmně nelíbí… 😀 ( Dobre rano, ono Hip hop muze mit souvisle texty s hlavou a patou co mají smysl) to uz vubec nemluvim o tom ze vetsina clanku tady jsou nesmysly… 🙂 zase dobre rano… 😀

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..