Na Staroměstském náměstí protestovali fotbaloví fanoušci za propuštění Romana Berbra

19 Říj 2020

V Praze se včera sešlo přes 2000 fotbalových fanoušků, kteří uspořádali demonstraci za propuštění místopředsedy Fotbalové asociace ČR Romana Berbra. Ten byl podle nich neprávem vzat do vazby a stal se obětí tajného spiknutí.

Demonstrace se účastnili převážně ultras pražské Sparty a ostravského Baníku. Jindy znepřátelené tábory spojily svoje síly, aby vyjádřily svůj nesouhlas s vykonstruovanou kauzou vůči Romanu Berbrovi.

„Pan Berbr posunul český fotbal o několik úrovní výš, než byl před takovými 15 lety. Česká liga teď může konkurovat ligám v Belgii, či Dánsku. To se ale nelibí hokejovému lobby, které přišlo s touto vykonstruovanou kauzou, aby poškodilo dobré jméno českého fotbalu a donutilo lidi zase sledovat více hokej, který po vzestupu českého fotbalu utrpěl nejvíc!“ tvrdí jeden z ultras pražské Sparty.

Roman Berbr má mezi fotbalovými fanoušky a hlavně mezi ultras velkou podporu. Jeho jméno je v průběhu sezóny pravidelně skandováno fanoušky téměř všech týmů v nejvyšší české fotbalové lize. Hlavně pak pokřik: „Roman Berbr, Roman Berbr, STB!“ Zkratka STB přitom znamená – skvělý, talentovaný, báječný.

Celá demonstrace nakonec dopadla neslavně, jelikož došlo k potyčkám mezi demonstranty a policií. Jak ale tvrdí naše zdroje, celá situace byla stejně jako Berbrův proces, vykonstruovaná.

„Celou potyčku vyprovokovali agenti z Českého svazu ledního hokeje, kteří přestrojení za fotbalové fanoušky začali házet dýmovnice a dlažební kostky. Netřeba dodávat, že všichni Sparťané i Chachaři ihned opustili náměstí, jelikož ani jedna z těchto dvou skupin nevyhledává souboje a potyčky. Bohužel vzhledem k tomu, že policie v kooperaci s hokejovým svazem zablokovala všechny hlavní odchodové cesty, a pro fotbalové ultras je příliš složité, najít jinou cestu, do bitky s hokejovými stávkokazy se stejně dostali,“ tvrdí náš zdroj.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.