Kreml omylem zveřejnil výsledky březnových prezidentských voleb

19 Pro 2017

V dnešních ranních hodinách unikly na krátkou chvíli na veřejnost výsledky ruských prezidentských voleb. Během pár minut byly sice smazány, ale i tak si jich stihla všimnout některá světová média. Kdo se tedy v březnu stane novým ruským prezidentem?Samozřejmě, že Vladimir Putin, který získá 131 % hlasů. Hned v závěsu za Putinem skončí s -53 % hlasů a kulkou v hlavě Alexej Navalnyj, kterému nakonec v zájmu zachování demokracie bude povoleno kandidovat. O prezidentovi se tak rozhodně už v prvním kole.

Půjde o další Putinovo vítězství, díky kterému se stane ruským prezidentem již počtvrté, což se zatím ve svobodném, demokratickém a nezkorumpovaném světě nikomu nepovedlo (a že je Rusko svobodné, demokratické a nezkorumpované až běda, pozn. redakce).

Ruská vláda se každopádně za faux pas s uniklými výsledky již omluvila a vyzvala občany, aby se březnových voleb normálně zúčastnili, jako kdyby se nic nestalo.

„Chtěli bychom se omluvit všem voličům za toto nedorozumění. I přes uniklé výsledky se březnové volby normálně uskuteční. Na termínu a průběhu voleb, ani na jejich výsledcích se nic nemění,“ stojí v prohlášení Kremlu.

Bohužel to není poprvé, kdy se v Rusku něco podobného stalo. Před rokem se například RT.com nedopadřením podařilo publikovat výsledky rumunských voleb o měsíc dříve. Je dost pravděpodobné, že rostoucí počet těchto omylů není náhodný. Proto je potřeba se zamyslet, jestli v tom nemají prsty zahraniční zkorumpované živly, například CIA, Mossad, EU, George Soros, nebo dokonce Jiří Drahoš.RELATED POST