Češi začnou místo víček pro nemocné děti sbírat injekční jehly pro vládu

30 Led 2021

Sběr víček z PET lahví na podporu nemocných dětí je oblíbenou činností českého národa odnepaměti. Současná koronavirová doba si však vyžádala dočasné upozadění této aktivity. Nově totiž budou Češi sbírat injekční jehly a stříkačky pro vládu ČR.

“Chtěli očkovat, ale neměli čím,” tak nějak by se dala shrnout aktuální očkovací strategie České republiky. Česko se nejenže potýká s nedostatkem vakcíny, ale i s nedostatkem injekční stříkaček a jehel na její aplikování. Zatímco malé množství vakcíny se podařilo Andrejovi Babišovi z části kompenzovat jeho geniálním trikem, kterým udělal z lahvičky s 5 dávkami lahvičku s dávkami šesti, jehel je stále nedostatek. Proto vláda startuje novou kampaň, která má pomoci doplnit zásoby jehel.

“Objednali jsme miliony jehel z Číny. Ty ale stály hromadu peněz, ale ani feťák by se jich nedotkl. Proto jsme se rozhodli po celé republice vybudovat desítky sběrných košů, kam mohou lidé odevzdávat stříkačky, které mají doma, či které najdou venku na ulici,” vysvětluje upřímně ministr Blatný.

Stav jehly i stříkačky je zcela libovolný. Může se tak jednat o novou sterilní jehlu, stejně tak ale vláda nepohrdne ani heroinovou jehlou z Mrázovky, i ta bude pořád kvalitnější, než ty šmejdy z Číny.

Vláda navíc plánuje dárce jehel obdarovat peněžní odměnou. Zatímco víčka se sbírala s cílem vydělat peníze pro nemocné děti, sběr jehel má vydělat peníze samotným dárcům a pomoci vládě zvládnou hromadné očkování. Místo víček pro nemocného Ondru se tak budou sbírat jehly pro narcistického Andreje. Za novou sterilní jehlu lze získat až 10 Kč za kus, zatímco u použité feťácké jehly vláda obdaruje dárce dvoukorunou a podepsanou fotkou Aleny Schillerové v plavkách.

Libí se ti naše satirická tvorba? Podpoř nás na Patreonu!
Become a Patron!