Jiří Ovčáček: Kdo chce být v české politice úspěšný, musí být tak trochu debil

04 Bře 2016

Pokaždé, když Jiří Ovčáček něco prohlásí do médií, vyvolá to mezi veřejností vlnu posměchu a kritiky. A je v podstatě jedno, jestli Ovčáček mluví jménem prezidenta Zemana, nebo sděluje do médií moudra ze svojí vlastní hlavy.

Před přibližně 10 lety jste byl mluvčím Jiřího Paroubka, dnes jste mluvčím Miloše Zemana. Co vás vede k tomu pracovat s tak kontroverzními politiky?

Dle mého názoru se nejedná o kontroverzní politiky. Musíte pochopit, že když někdo nemá zájem lézt do zadku USA a přiklání se spíše ke spolupráci s našimi slovanskými bratry v Rusku, tak to z něj nedělá hned kontroverzního politika. Chápu, že massmédia tvrdí něco jiného, ale co byste taky čekali od médií, která jsou ovládána americkými investory.

Podle vás jsou česká média ovládána Američany?

Zcela nepochybně. Viděl jste někdy například zprávy na Nově? Dokonce i Česká televize by se v současnosti mohla pojmenovat na Americká propagandistická televize, protože ta už nemá s Českem a českými národními zájmy nic společného.

Co vás vede k tomuto názoru?

Nehodlám se opakovat.

Ehm, dobře. Pojďme tedy dál. Pan prezident Zeman je i přes svoji kontroverzi mezi obyčejnými slušnými Čechy velmi populární. Co za tím podle vás stojí?

Pokud chcete být v politice úspěšný, musíte být zrcadlem většiny aktivních voličů, což v České republice znamená být tak trochu debil.

Podle vás jsou teda čeští voliči debilové?

Zcela nepochybně. Viděl jste výsledky voleb?

Myslíte ty volby, ve kterých se na prvních třech místech umístila ČSSD, ANO a komunisté?

Jistě, takto můžou volit jen debilové.

Pravda. Pojďme dál. Prezident je znám svými tvrdými postoji vůči islámu a uprchlíkům. Již několikrát byl nařčen ze šíření strachu mezi obyvateli České republiky, když citoval nepravdivé informace. Co ho k jeho chování vede?

Je potřeba, aby lidé věděli, co se na nás žene. Je úplně jedno, jestli se to, co pan prezident říká, zakládá na pravdě, nebo jde o nepravdivé informace z neověřených zdrojů. Důležité je, že i když to zatím pravda není, tak by to jednou pravda být mohla. Lidé se musí připravit a bojovat proti vlastizrádcům, jako je třeba Bohuslav Sobotka. Každý den jsme manipulováni médii, jak jsou USA nejlepší a z Ruska přichází všechno zlo. Stejně tak demonstrace proti panu prezidentovi – těm se v médiích dostává pozornost, ale když někdo demonstruje na podporu pana prezidenta, tak o tom v televizi není ani zmínka. Tyhle proti prezidentské demonstrace jsou vůbec největším zlem, které organizují povaleči a feťáci z pražské kavárny. Proti těm je v současnosti potřeba bojovat nejvíc, protože to jsou vykonavatelé americké vůle a nesou Havlův zločinecký odkaz. Být já prezident, tak bych zorganizoval jakousi domobranu, která by proti zločincům z pražské kavárny bojovala… mohla by se jmenovat například Česká lidová hospoda.

Pane Ovčáčku, vy ale prezident nejste, jste pouze jeho mluvčí, tudíž vaše názory a pohnutky nikoho nezajímají. A tímto jsme se dostali na konec rozhovoru. Děkujeme za Vaše odpovědi.
RELATED POST