Hnutí SPD končí. Okamura přiznal, že strana je jen sociální experiment, který má ukázat, kolik žije v Česku debilů

12 Říj 2021

Strana Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury po 6 letech svojí existence končí. Dnes to oznámil její předseda a zakladatel Tomio Okamura se slovy, že stranu ve skutečnosti založil jako sociální experiment, který má ukázat, kolik v České republice žije debilů, idiotů a rasistů.

Mnozí z vás si možná Tomia Okamuru pamatují z pořadu Den D, kde jako investor pomáhal začínajícím podnikatelům uskutečnit jejich originální nápady. Člověka tak napadne, proč úspěšný podnikatel a investor založil xenofobní národnostní hnutí, jehož voličská základna není složena zrovna z těch nejostřejších tužek. Ukázalo se ale, že Okamura nezhloupnul, ani není xenofobním fašistou, nýbrž celá jeho šestiletá práce je unikátním sociálním experimentem.

“Žádné sčítání lidu vám neřekne, kolik je mezi námi idiotů, jelikož se k tomu jednak nikdo dobrovolně nepřizná, a navíc díky Dunning–Kruger efektu si idiot ani neuvědomuje, že je idiot. Proto jsme založili politickou stranu z až fašistickou rétorikou a sledovali jsme, kolik lidí bude volit hulvátského Čecho-Japonce, který chce bránit národní zájmy před zlým diktátem EU, a který lže, hovoří nepravdy a manipuluje. Jak se ukázalo, debilové se nakonec ke svojí debilitě hrdě a dobrovolně přihlásili sami. Voliči SPD, děkujeme z váš hlas, ale jste dementi,” píše Okamura na svém Facebooku.

Idiotů je zhruba půl milionu

Tomio Okamura již po předchozích volbách mnohokrát zdůrazňoval, že má více jak půl milionu voličů. Víceméně stejného výsledku se dočkal i nyní. Z toho vyplývá, že idiotů žije v naší republice něco přes půl milionu.

“Výsledky v obou volbách byly podobné. Teď nám akorát pár hlasů ukradl ten magor Volný a Trikolóra. Nyní máme dostatek dat, abychom s klidem na srdci mohli konstatovat, že debilních je v Česku zhruba 500-700 tisíc lidí, tedy nějakých 5-7 % populace. SPD svůj účel splnilo a může být ukončeno,” dodává Okamura.

V obou případech dostalo hnutí velkou finanční částku za získané hlasy. Aby Okamura tyto peníze v rámci svého experimentu nezneužil, rozhodl se je věnovat začínajícím podnikatelům, čímž vlastně v českém mediálním prostoru začínal. Část peněz dále věnuje matkám samoživitelkám a další část smění za plastová víčka, která pak dá na nemocné děti.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.