Číňané koupili legendární Real Madrid. Klub se přestěhuje do Pekingu začátkem dubna

04 Bře 2017

Čínské fotbalové kluby v letošním přestupovém období rozhodně nešetřily a utratily na přestupech téměř 385 milionů eur. Vůbec největší fotbalový přestup byl však oznámen až dnes. Čínská společnost BPK totiž ve svojí tiskové zprávě oznámila, že koupila legendární španělský fotbalový velkoklub – Real Madrid. Stěhování klubu do Pekingu by mělo započít začátkem příštího měsíce.
Celý klub, včetně stadionu, hráčů a fanoušků vyšel Číňany na astronomických 50 miliard eur. Začátkem příštího měsíce pak plánuje BPK odstartovat projekt “Nou Real Madrid”, který není ničím jiným, než kompletním přestěhováním slavného madridského klubu do Pekingu. Přestěhován bude celý klub, včetně stadionu Santiago Bernabeu, hráčů, všech fanoušků i trofejí.

„Jsme nesmírně šťastní, že můžeme oznámit, že již začátkem dubna bude slavný Real Madrid hrál zápasy čínské Super ligy, a to přímo v centru Pekingu a na svém slavném stadionu Santiago Bernabeu, který i se základy přemístíme během následujících 14 dní z Madridu do Pekingu. Pro všechny španělské fanoušky jsme pak na předměstí Pekingu připravili obrovské ubikační centrum, které pojme až milion lidí. S přemisťováním fanoušků začneme během následujících dnů. Žádáme proto tedy všechny madridské fanoušky, aby si zabalili svoje věci a připravili se na přesun,“ řekl na dnešní tiskové konferenci prezident čínské BPK.

Pro Real Madrid tak začíná nová éra. V evropském fotbalu vyhrál Real Madrid co mohl a stal se neúspěšnějším evropský fotbalovým klubem v historii. Nyní odstartuje svoje nové asijské dobrodružství. Bude se mu dařit i v zemi dalekého Orientu?
2 comments

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..