Facebook kvůli statusům Dominika Feriho navýší kapacity evropských serverů

16 Dub 2017

Americký Facebook dnes oznámil, že v následujících dnech navýší kapacity serverů, na kterých běží východoevropská verze Facebooku, a to až o 25 %. Důvodem k tomuto rozhodnutí jsou virální statusy Dominika Feriho, kterým stávající serverové kapacity již přestávají stačit.
Facebook ve svém tiskovém prohlášení píše, že kdyby nepodnikl patřičné kroky, hrozilo by naprosté zhroucení všech východoevropských serverů. Všechny země od Česka po Rusko by tak mohly být odříznuty od nejpopulárnější sociální sítě světa až na několik dní.

„Každým dnem přibývají Ferimu další a další followeři. Feri navíc publikuje každý den hned několik příspěvků a momentálně lajky u jeho statusů tvoří téměř 10 % všech lajků v České republice. Do roku 2020 by to mohlo být dokonce až 20 %. Takovýto vývoj je nadále neudržitelný a musíme podniknout nezbytná opatření,“ stojí v prohlášení Facebooku.

Navýšení kapacit serverů proběhne v následujících dnech během nočních hodin. Chod Facebooku by to nemělo nijak omezit, maximálně se objeví krátké, několika minutové výpadky.
RELATED POST
 • To víš, že jo

  Zdroj? Kde najdu to oficiální prohlášení Facebooku?

  • darkfire998

   na spodu stránky

  • Jonatan Kuna

   Nikdo jim nediktuje o čem smí lhát…

  • Miro Boto

   lol

Reklama

Facebook