Český statistický úřad chce udělat z Jindřicha Rajchla hlavního počtáře při dalším sčítáním lidu

03 Říj 2023

Po nedávné demonstraci proti vládě na Václavském náměstí, po které přišel její pořadatel Jindřich Rajchl s naprosto přesným odhadem počtu demonstrantů, se Český statický úřad rozhodl, oslovit jej s nabídkou pozice hlavního počtáře dalšího celorepublikového sčítání lidu.

Podle ČSU je současný systém sčítání obyvatelstva zastaralý a nepřesný. Revolucionář jako Jindřich Rajchl by mohl získat mnohem přesnější data.

„Poslední sčítání lidu bylo finančně a časově náročné. A jelikož je každý sedmý občan debilní nebo dementní, nebo alkoholik a zhruba polovina obyvatel této země má podprůměrný intelekt, je organizování takovéto velké akce, vyžadující kooperaci všech občanů, náročný a frustrující úkol,“ stojí v prohlášení ČSU.

„Postup Jindřicha Rajchla při počítání demonstrantů byl tak debilní, až byl vlastně geniální. Prostě jen označil plochu, na které se demonstranti vyskytovali, od oka odhadl hustotu davu a nechal jednoduchý software spočítat počet lidí, načež se dopídil číslu 101 tisíc. Ano, možná postup měl své mouchy, když v Rajchlem vybrané ploše byla zahrnuta i místa, kde nikdo stát nemohl, protože tam byly stánky, nebo ostrůvky se zelení, ale na tom bychom zapracovali,“ tvrdí dále ČSU.

V jednoduchosti je krása a Jindřich Rajchl jednoduchou metodou dopočítal počet demonstrantů mnohem přesněji, než přítomní policisté a novináři. Další sčítání lidu by tak de facto mohlo být provedeno skoro zadarmo. Podle Českého statistického úřadu nabídka Jindřicha Rajchla velmi zaujala a vyzkoušel si už i výpočet nanečisto, o čemž Rajchl informoval na svém živém přenosu na Facebooku.

„Celý den jsem chodil po Praze a dopočítal jsem se, že hustota zalidnění v Praze je přibližně 2800 lidí na km². Ve zbytku ČR to bude asi nižší, takže dejme tomu, že průměr je 1200 lidí na km². Rozloha Česka je 78 866 km², takže to nám dá dohromady 94 639 200 obyvatel. To je víc obyvatel, než má Německo! Vláda Petra Fialy nám lže! Česko má ve skutečnosti nejvíc obyvatel v EU. Svolávám demonstraci Česko proti lživým číslům! Pošlete mi peníze!“ rozvášnil se Jindřich Rajchl během přenosu za bouřlivého a souhlasného jásotu jeho fanoušků v chatu.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.