Facebook kvůli statusům Dominika Feriho navýší kapacity evropských serverů

16 Dub 2017

Americký Facebook dnes oznámil, že v následujících dnech navýší kapacity serverů, na kterých běží východoevropská verze Facebooku, a to až o 25 %. Důvodem k tomuto rozhodnutí jsou virální statusy Dominika Feriho, kterým stávající serverové kapacity již přestávají stačit.Facebook ve svém tiskovém prohlášení píše, že kdyby nepodnikl patřičné kroky, hrozilo by naprosté zhroucení všech východoevropských serverů. Všechny země od Česka po Rusko by tak mohly být odříznuty od nejpopulárnější sociální sítě světa až na několik dní.

„Každým dnem přibývají Ferimu další a další followeři. Feri navíc publikuje každý den hned několik příspěvků a momentálně lajky u jeho statusů tvoří téměř 10 % všech lajků v České republice. Do roku 2020 by to mohlo být dokonce až 20 %. Takovýto vývoj je nadále neudržitelný a musíme podniknout nezbytná opatření,“ stojí v prohlášení Facebooku.

Navýšení kapacit serverů proběhne v následujících dnech během nočních hodin. Chod Facebooku by to nemělo nijak omezit, maximálně se objeví krátké, několika minutové výpadky.5 comments
  1. AZ247.cz je ironie a sarkazmus… někdo
   tomu říká i satira. Pointou tohoto textu je Vám sdělit, že všechny naše
   články jsou vymyšlené a nezakládají se na pravdě. I přesto, že tu tento
   text visí už od založení tohoto webu, stejně se najde velké procento
   lidí, kteří zde publikovaným zprávám věří. Za takové lidi a jejich
   následnou hysterii neneseme odpovědnost. Naučte se číst a ověřovat
   zdroje, do pr…

   © 2017 AZ247.cz Kopírujte si jak chcete.

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..