Saúdská Arábie uznala, že je Země kulatá

24 Dub 2016

Až do dnešního dne byla Saúdská Arábie jedinou zemí na světě, která prosazovala myšlenku, že je Země placatá. Ještě donedávna zde bylo dokonce trestné tvrdit opak. Nicméně skupina arabských vědců ze Saúdského institutu pro vědu a techniku vydala studii, podle které je naše planeta skutečně kulatá. Saúdská vláda tak byla nucena uznat, že Země není placka.

Saúdští vědci zjistili, že když jde člověk stále rovně, nakonec dojde do bodu, ze kterého vyšel. To by však nebylo možné, pokud by byla Země placatá. Podle saúdských vědců se tak jedná o důkaz toho, že je Země kulatá.

„Nechápu to. Jak může být Země kulatá? Vždyť na ní jsou hory, nížiny a kdo ví co ještě, tak jak může mít tvar koule, když je všude plno nerovností?“ okomentoval studii saúdský princ Mohamed bin Nájif.

„Každopádně když to tvrdí naši nejlepší vědci, budu jim věřit. Jak jistě víte, ti samí vědci nedávno zjistili, že ženy patří mezi primáty. Je vidět, že vědí, o čem mluví,“ dále dodal.

Studie nevylučuje ani další alternativy – třeba že má Země tvar válce, kuželu, nebo že se na okraji planety nachází teleportační portál, který člověka teleportuje na druhou stranu – proto se dostane do bodu, ze kterého vyšel. Nicméně nejpravděpodobnější je podle vědců teorie kulaté Země.

Objev vyvolal mezi muslimy vlnu nevole

Jelikož v koránu jasně stojí, že Země je placatá, objev saúdských vědců vyvolal mezi muslimy velkou vlnu nevole. V hlavním městě Saúdské Arábie Rijádu už od rána probíhají masivní protesty, při kterých zemřelo již několik desítek lidí. Muslimové označili rozhodnutí vlády za skandální a zbytečně pobuřující velkého boha Alláha. Občané Saúdské Arábie mají strach z toho, že rozhodnutí vlády na ně přivolá Alláhův hněv. Dá se tedy čekat, že Evropu čeká další migrační vlna, tentokrát milionů Saúdů, kteří budou do Evropy utíkat ze strachu před božím hněvem.

„Nikdo neví, jestli je Země kulatá nebo placatá. Co ale víme všichni je to, že Evropa musí pomoci uprchlíkům ze Saúdské Arábie, pokud to bude třeba,“ okomentovala celou kauzu německá kancléřka Angela Merkel.

21 komentářů
 1. Zasraný uprchlíci ze Saudský Arábie cpou se sem aby mohli pracovat, protože doma mají tak vysoký sociální dávky, že pracovat nemůžou ani kdyby chtěli.

   1. Na tomhle serveru je nejhorší že člověk nikdy neví jestli pán jenom “drží basu” a nebo je tak hloupej doopravdy :).

 2. Saudská Arábia aj so svojou dementnou kráľovskou vodinou je najjebnutejší štátny útvar na svete, držia sa koránu – tejto dementnej mozog vyplachujúcej chujoviny – ako jebnutí debilovia

  1. Vážený koleko, ale byť jebnutý je základ civilizácie, zvažte prosíím Váš úziff. Kandy wip a bance rovno modré štěkáň kumo kudy loví – l – ryb.

   Víte?

   1. Merkel je kulatá nebo placatá?, jaký uprchlíci ze Saudské Arabie, nám se ani nesní jak si tam žijou (z ropy). Merkel už má tu palici totálně vylízanou, ať už ji do toho blázince zavřou, nebo bude malér nad maléry!

    1. Merkel je nepochybně placatá, ale určitě není takovým problémem jako nedávná vzpoura Američany geneticky modifikované kukuřice v Thajsku.

     1. Ano té geneticky modifikované. Jiné média o to mlčí protože se to nehodí. Zde se ale dozvíte vše.

    2. ses normalni magor vy zijete tady jako v džungle pro jsete zvirata a vy mata hovno v palicu
     a drž hbak ju

    3. za prvý co má tenhle článek společnýho s Merklovou? a za druhý ze Saudský Arábie žádný uprchlíci nejdou…tady je krásně vidět, jak lidi maj tak sebejistý názory o věci, o který ví naprostý hovno, ale hádat se o tom budou vytrvale

 3. Pokrok nezastavíš. V Saudské arábii se právě píše rok 340 př. n. l. V té době Aristotéles vyslovil 3 tvrzení o kulatosti země.

  1. Len je problém v tom že im tam ten kalendár nejako zastavil, lebo korán zakazuje akékoľvek zmeny a úpravy.

 4. Mlčím jako hrob, moje očí je pomaličku větší, větší a větší ….a pak udělá vlevo puf a vpravo puf, a prince vidím fuč.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..