Saúdská Arábie uznala, že je Země kulatá

24 Dub 2016

Až do dnešního dne byla Saúdská Arábie jedinou zemí na světě, která prosazovala myšlenku, že je Země placatá. Ještě donedávna zde bylo dokonce trestné tvrdit opak. Nicméně skupina arabských vědců ze Saúdského institutu pro vědu a techniku vydala studii, podle které je naše planeta skutečně kulatá. Saúdská vláda tak byla nucena uznat, že Země není placka.

Saúdští vědci zjistili, že když jde člověk stále rovně, nakonec dojde do bodu, ze kterého vyšel. To by však nebylo možné, pokud by byla Země placatá. Podle saúdských vědců se tak jedná o důkaz toho, že je Země kulatá.

„Nechápu to. Jak může být Země kulatá? Vždyť na ní jsou hory, nížiny a kdo ví co ještě, tak jak může mít tvar koule, když je všude plno nerovností?“ okomentoval studii saúdský princ Mohamed bin Nájif.

„Každopádně když to tvrdí naši nejlepší vědci, budu jim věřit. Jak jistě víte, ti samí vědci nedávno zjistili, že ženy patří mezi primáty. Je vidět, že vědí, o čem mluví,“ dále dodal.

Studie nevylučuje ani další alternativy – třeba že má Země tvar válce, kuželu, nebo že se na okraji planety nachází teleportační portál, který člověka teleportuje na druhou stranu – proto se dostane do bodu, ze kterého vyšel. Nicméně nejpravděpodobnější je podle vědců teorie kulaté Země.

Objev vyvolal mezi muslimy vlnu nevole

Jelikož v koránu jasně stojí, že Země je placatá, objev saúdských vědců vyvolal mezi muslimy velkou vlnu nevole. V hlavním městě Saúdské Arábie Rijádu už od rána probíhají masivní protesty, při kterých zemřelo již několik desítek lidí. Muslimové označili rozhodnutí vlády za skandální a zbytečně pobuřující velkého boha Alláha. Občané Saúdské Arábie mají strach z toho, že rozhodnutí vlády na ně přivolá Alláhův hněv. Dá se tedy čekat, že Evropu čeká další migrační vlna, tentokrát milionů Saúdů, kteří budou do Evropy utíkat ze strachu před božím hněvem.

„Nikdo neví, jestli je Země kulatá nebo placatá. Co ale víme všichni je to, že Evropa musí pomoci uprchlíkům ze Saúdské Arábie, pokud to bude třeba,“ okomentovala celou kauzu německá kancléřka Angela Merkel.

21 comments
          1. Ano té geneticky modifikované. Jiné média o to mlčí protože se to nehodí. Zde se ale dozvíte vše.

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..