Ruská FSB plánuje od Česka nakoupit tisíce litrů vody z Bečvy. Použije je na čaj pro ruskou opozici

03 Led 2021

Ruská Federální služba bezpečnosti oficiálně poslala vládě České republiky žádost o nákup tisiců litrů vody z řeky Bečvy. Agenti FSB plánují vodu použít na vaření šálků čaje pro ruské opoziční lídry a odpůrce prezidenta Putina.

Podle studie, kterou si FSB nechala udělat, se jedná o podstatně levnější způsob, jak odstranit odpůrce prezidenta Putina, než jim do čaje dávat novičok, či je nechávat vypadnout z okna.

„Spotřeba novičoku rok od roku roste a náklady na jeho výrobu jsou čím dál vyšší. Z našeho pohledu jde o zbytečné plýtvání finančními zdroji, když můžeme použít vodu, která má podobné smrtící účinky jako novičok, ale v přírodě se přitom vyskytuje zcela běžně. Ano, hovořím o vodě v české řece Bečvě, ze které by jeden lok zabil i slona,“ tvrdí mluvčí FSB Juraj Otravenyjčaj.

Otravenyjčaj dále dodává, že uvařit čaj z Bečvy, je i mnohem levnější, než někoho násilím vyhodit z okna a zamaskovat to jako sebevraždu.

Rusko nabízí 40 Kč za litr. Vláda by díky tomu mohla začít řeku trávit záměrně

Ruská nabídka je přitom velice štědrá, a při 40 korunách za litr vody převyšuje i cenu benzínu. Není proto divu, že vláda nabídku zvažuje. Padly i názory, že pokud se vláda s Ruskem na prodeji vody z Bečvy dohodne, začala by řeku trávit záměrně.

Řekou ročně protečou desítky milionů litrů vody. Řekněme, že vláda prodá Rusku 20 milionů litrů vody za rok. To je při ceně 40 Kč za litr cca 800 milionů korun ročně. Tento štědrý obchod by tak dokázal zaplácnou roční schodek rozpočtů ČR, i další kraviny, co vláda ještě vymyslí. Za tolik peněz by navíc mohlo být v Česku 140 nových škol a školek, 280 km modernizovaných železničních tratí, 500 Kč navíc měsíčně důchodcům a 4 500 Kč učitelům, 900 nových dětských hřišť a sportovišť, či 2700 hasičských vozů. Zkrátka se tak může postavit, přidat a nakoupit to, co měla vláda nakoupit už za příjmy z EET. V praxi ale čekejme 10 metrů nových dálnic a 100 nových fotek Schillerové na Instagramu.

Aby ale k takovéto dohodě došlo, musí být řeka pravidelně zamořována toxickým materiálem. To se teď děje běžně, avšak aby si vláda pojistila, že se tak bude dít i nadále, uvažuje nad dohodou s nějakou z lokálních firem, která by záměrně do řeky vypouštěla kyanid a další sr*čky.

„Ta DEZA vypadá schopně, oslovil bych je,“ okomentoval plán na otravu Bečvy premiér Andrej Babiš.

O všem se však momentálně jedná. Zda k dohodě dojde, či ne, bychom se měli dozvědět už koncem ledna.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.