Ruští vědci zbořili mýtus, že kočky mají 9 životů. Všech 100 testovaných koček zabili na první pokus

23 Bře 2017

Ruským vědcům z Vědeckého institutu v Krasnodaru se podařilo zbořit stovky let zažitý mýtus, že kočky mají devět životů. Všech 100 testovaných koček se vědcům podařilo zabít hned na první pokus, což vyvrací tvrzení, že by kočky měly více než jeden život.
„Myslím, že 100 koček je dosti reprezentativní vzorek. Ani jedna z koček nedokázala uniknout smrti, nebo se oklepat a znovu probrat. Všech 100 testovaných subjektů se nám povedlo usmrtit hned na první pokus. Je tedy velmi nepravděpodobné, že by kočky měly více než 1 život. Tímto bych pokládal tento mýtus za vyvrácený,“ tvrdí Anatolij Kriplov, vedoucí experimentu.

Vědci rozdělili kočky do tří skupin. Kočkám v první skupině byla useknuta hlava. Kočkám v druhé skupině byly pouštěny písničky kapely Ortel tak dlouho, dokud samy nevyskočily z okna (experiment se prováděl v 10. patře panelového domu, pozn. red.). Kočky ze třetí skupiny byly jedna po druhé přejety nákladním autem.

Vědci poté čekali, zda nějaká z koček přežije. Nepřežila ani jedna. Takto velký vzorek se dá pokládat za reprezentativní a je velice nepravděpodobné, že by všech 100 koček svých předchozích 8 životů v minulosti vypotřebovalo. Tímto tedy lze pokládat mýtus za zbořený. Kočky tedy stejně jako všichni ostatní tvorové na světě mají jenom jeden život.
RELATED POST