Ruští vědci zbořili mýtus, že kočky mají 9 životů. Všech 100 testovaných koček zabili na první pokus

23 Bře 2017

Ruským vědcům z Vědeckého institutu v Krasnodaru se podařilo zbořit stovky let zažitý mýtus, že kočky mají devět životů. Všech 100 testovaných koček se vědcům podařilo zabít hned na první pokus, což vyvrací tvrzení, že by kočky měly více než jeden život.

„Myslím, že 100 koček je dosti reprezentativní vzorek. Ani jedna z koček nedokázala uniknout smrti, nebo se oklepat a znovu probrat. Všech 100 testovaných subjektů se nám povedlo usmrtit hned na první pokus. Je tedy velmi nepravděpodobné, že by kočky měly více než 1 život. Tímto bych pokládal tento mýtus za vyvrácený,“ tvrdí Anatolij Kriplov, vedoucí experimentu.

Vědci rozdělili kočky do tří skupin. Kočkám v první skupině byla useknuta hlava. Kočkám v druhé skupině byly pouštěny písničky kapely Ortel tak dlouho, dokud samy nevyskočily z okna (experiment se prováděl v 10. patře panelového domu, pozn. red.). Kočky ze třetí skupiny byly jedna po druhé přejety nákladním autem.

Vědci poté čekali, zda nějaká z koček přežije. Nepřežila ani jedna. Takto velký vzorek se dá pokládat za reprezentativní a je velice nepravděpodobné, že by všech 100 koček svých předchozích 8 životů v minulosti vypotřebovalo. Tímto tedy lze pokládat mýtus za zbořený. Kočky tedy stejně jako všichni ostatní tvorové na světě mají jenom jeden život.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.

54 comments
  1. I dítě od pradávna vědělo že je to jen pověra a dokonce i jak vznikla. Je to protože kočka díky své stavbě těla a i rychlosti dokáže přežít spoutu věcí. Zvládne dopadnout na všechny čtyři když spadne z větší výšky (samozřejmě ne příliš vysoké) , jen že například na rozdíl od psa takovouto výšku zvládne bez zranění.
   Doufám že ten experiment je jen hloupý vtip, protože týrat a vzít život kočkám kvůli naprosto směšnému a zbytečnému experimentu je zvrácené.

  2. Domnívám se, že autor je placen týmem výzkumníků, protože zcela zřejmě zamlčel, případně nepátral dost důkladně, když článek úplně vynechal velice důležitou informaci, a to sice: Kolik miliard rublů tento výzkum stál?
   Takže vidíte, autor není objektivní, tudíž dost možná kecá i s tím počtem 100 koček…100 nejde dělit třema beze zbytku…a jestli rozdělili, jak ta třetina kočky mohla vyskočit z okna?!

   Opět jsou nám předkládány neúplné informace 🤣👍🏻

  1. Pár písniček nemají špatný. Ale to stejně málokdo uzná, protože převážná většina lidí si myslí, že jsou to náckové a fašisti a přitom ví kulový. Mě třeba písnička Mešita nebo Můj dům můj hrad nepřijde fašistická, ale vlastenecká. Ale to je věc názoru a pohledu.

     1. Jasný, rozdíl tam je, ale souvisí spolu. Mešita dle mého názoru je na hraně toho, co se dá považovat za vlastenectví a proto to hodně lidí bere jako nacistické…

  1. S „mítusem“ jděte někam vy, když neumíte ani správně opsat slovo, které neznáte. Navíc, jestli Vám to nedošlo, jako že nedošlo, tak je tento článek výmysl. Už vidím, jak v Rusku pouštějí kočkám českou skupinu, dokud nevyskočí z okna. To je to samé, jako když jeden ruský vědec dělal pokus se psem. Měl psa a 10cm vysokou zídku. Utrhl psovi nohu a dal mu povel „skoč“ a pes tu zídku přeskočil. Pak tomu psovi utrhl druhou nohu a dal mu povel „skoč“ a pes opět přeskočil. Vědec mu utrhl třetí nohu a dal povel „skoč“. Pes jen tak tak přeskočil a vědec mu utrhl i tu poslední nohu a dal povel „skoč“ a pes nic neudělal. Vědec proto poznamenal, že po utržení všech nohou u psa, pes ohluchne.

 1. Já si myslím, že byla špatně nastavená testovací metoda. Sekání hlav je dost ultimátní pro všechny „nesmrtelné“ rasy, jako jsou zombíci, elfové, kočky a podobně. Zrovna tak poslouchání skupiny Ortel vede k zablokování jakýchkoliv shopností od myšlení výš, kam použití dalších životů rozhodně patří.

  1. Dole se dočtete :
   AZ247.cz je ironie a sarkazmus… někdo tomu říká i satira. Pointou
   tohoto textu je Vám sdělit, že všechny naše články jsou vymyšlené a
   nezakládají se na pravdě. I přesto, že tu tento text visí už od založení
   tohoto webu, stejně se najde velké procento lidí, kteří zde
   publikovaným zprávám věří. Za takové lidi a jejich následnou hysterii
   neneseme odpovědnost. Naučte se číst a ověřovat zdroje, do pr…

 2. Je v tam zásadní chyba v úvaze.
  1) Ani po tomto pokuse nemohou říci, že kočka má jen jeden život. Libovolný počet pokusů dokáže jen to, že TESTOVANÉ kočky měly jen jeden život. Stačila by jediná kočka, (třeba ta, co jí 5 minut přáli v pračce) a celý experiment je zpochybněn.
  2) Není zřejmé, jak bylo zabezpečeno, aby kočky použité v pokuse neměly již nějaké pokusy vyčerpány.
  P. S.
  Takové pokusy jsou etický závadné. Kdyby experimentátory do rukou dostali kočkomilové, nejspíš by zjistili, že také mají jen jeden život a prosili by, aby už utrpení skončilo a byl jím odňat. 😉

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..