Opozice plánuje hlasovat o nedůvěře vládě každou první středu v měsíci. Schillerová výzvu k Fialově demisi zarapovala

10 Led 2023

Hnutí ANO dnes oznámilo, že chce vyvolat další hlasování o nedůvěře vládě Petra Fialy. To by mělo proběhnout v příštích dnech. Následně pak plánuje opozice hlasovat o nedůvěře každou první středu v měsíci, tedy symbolicky v den, kdy po celé ČR probíhá zkouška sirén.

„Místo řešení energetické krize, obrovského schodku státního rozpočtu a válce v Evropě, budeme raději z peněz daňových poplatníků každý měsíc poslouchat šestihodinové tlachání Andreje Babiše a Tomia Okamury, které bude zakončeno neúspěšných hlasováním o nedůvěře vlády,“ prozradila naší redakci stínová ministryně financí Alena Schillerová.

„Jde o takový symbol k občanům této země. My jsme vlastně taky takové sirény. Ohlašujeme požár, ale sami ho uhasit neumíme. Tím spíš, že ten požár vznikl potom, co jsme si tu 8 let hráli se sirkami my,“ dodává s mírou sebereflexe Schillerová.

Hlasování o nedůvěře přitom dnes Alena Schillerová oznámila stylově rapovým vystoupením přímo v poslanecké sněmovně, čímž podle svých slov chce krom důchodců oslovit i mladé voliče, kteří hnutí ANO běžně moc často nevolí.

„Pro premiéra Fialu tu mám jasný vzkaz. Řeknu ho tak, jak se to zpívá v té písničce, kterou poslouchají naši mladí voliči,“ prohlásila Schillerová ve sněmovně.

„Mův bič, get out th vej, get out th vej, bič, get out th vej, odstup Fialo, get out th vej, get out th vej bitch, pusť tam Babiše, bič,“ zarapovala Alena Schillerová přímo ve sněmovně.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.