Fico: Do Babišovy frakce nepůjdeme, je pro nás moc proruská

30 Čvn 2024

Andrej Babiš, Herbert Kickl a Viktor Orbán dnes oznámili založení nové frakce v Evropském parlamentu s názvem Patrioti pro Evropu. Tento název nakonec zvítězil nad pracovními verzemi, mezi které patřily například názvy „Pátá kolona“ a „Užiteční idioti.“ Mnoho lidí ale překvapilo, že mezi zakladateli frakce není i SMER Roberta Fica.

Fico nakonec utnul všechny spekulace a okomentoval, proč se SMER k revivalu Rakousko-Uherska nepřipojil.

„Nemáme dost dlouhý šnorchl na to, abychom do Putinovy řitě mohli zaplout tak hluboko, jako Orbán a rakouští Svobodní,“ prohlásil slovenský premiér.

Leč tedy Fico svoji politiku hraje na všechny strany, nová frakce Andreje Babiše je i na něj až příliš proruská.

„Andrej Babiš by klidně šel do trojky s Putinem a Trumpem a nechal se u toho natáčet tou americkou kurvou Čaputovou, kdyby mu to přineslo hlasy českých důchodců. Navíc, jediní patrioti, které uznávám, jsou Patrioti pro Ukrajinu. Musí už ty Rusáky vypráskat, do psej matere,“ dodal Fico cynicky.

Slovenského premiéra by mezi Babišem a Orbánem nerad viděl i nový slovenský prezident Peter Pellegrini, který na dotaz, zda počítá s připojením SMERu k Patriotům pro Evropu prohlásil, že „Ani Fico snad není tak střelenej.“

Ve skutečnosti ale Andrej Babiš, leč tak tvrdí, se svými kolegy z Rakousko-Uherska novou frakci nezaložil a překvapivě tak zcela výjimečně lhal. K založení frakce je totiž potřeba mít poslance ze 7 různých zemí. Ve skutečnosti jde o jakousi alianci s cílem vytvořit novou frakci. Je tedy možné, že Fico ještě dokáže nalézt dostatečně dlouhý šnorchl a k frakci se připojit.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.