EU zakázala na Vysoké škole života výuku mateřské, ale určitě né dovolené

24 Srp 2019

Evropská unie nečekaně zakázala výuku jednoho z nejpopulárnějších předmětů na Vysoké škole života. Takzvaná mateřská, ale určitě né dovolená se nebude nacházet v osnovách Vysoké školy života už od začátku následujícího školního roku, který začíná již za 8 dní.

Toto rozhodnutí znamená značnou komplikaci pro Vysokou školu života i pro spoustu jejich studentů. Některé obory totiž budou muset být kvůli absenci tohoto předmětu zcela uzavřeny, protože jde o jediný předmět, který se na nich vyučuje.

Jedním z těchto oborů je například obor „Matka jako výdělečná činnost“. Tento obor učí studentky, jak si najít dost hloupého partnera na to, aby je celý život živil, zatímco ony budou rodit jedno dítě za druhým a prakticky celý život stráví na mateřské, za kterou budou od státu pobírat dost peněz na to, aby si mohly kupovat použité iPhony a fejkové Guess kabelky.

„Tento obor jsem si vyhlédla hned potom, co jsem ve 14 letech otěhotněla. To, že ho teď kvůli EU Vysoká škola života zruší, mi naprosto zkomplikovalo život! Jak se mám teď uplatnit v oboru, když nebudu mít vzdělání? Zatracená EU a Soros! Lidi, nebuďte slepí, volte SPD!“ píše na Facebooku Karolína P., která měla letos nastoupit právě na obor Matka jako výdělečná činnost.

Vysoká škola života jedná o výjimce pro současné studenty

Nedá se předpokládat, že by se stávkujícím učitelům a životním koučům z Vysoké školy života podařilo rozhodnutí EU zvrátit. Minimálně se ale snaží prosadit výjimku pro současné studenty, kterým by v případě úspěchu mohlo být umožněno dostudovat.

„Zákon, který mateřskou, ale určitě né dovolenou zakazuje, je razantní a nespravedlivý. Podle něj by studenti, kteří u nás studují už několik let, měli být ze školy propuštěni a předmět by měl být z ničeho nic zrušen. To ale přece nejde! To jsou roky života zahozené pro nic. Momentálně jednáme s EU o výjimce pro současné studenty a zároveň i pro studenty, kteří měli letos nastoupit do prvního ročníku, aby jim bylo umožněno alespoň dostudovat,“ tvrdí jeden z profesorů Vysoké Školy života a zároveň hospodský Karel.

Zda se výjimku podaří prosadit zatím není jasné. Stejně tak není jasné, co EU k zakázaní předmětu vedlo. Podle některých zdrojů jde o odplatu za zrušení Středoevropské univerzity George Sorose v Maďarsku. Mohlo by se tak jednat o první z řady sankcí vůči Vysoké škole života, na které studovala a studuje řada evropských hospodských intelektuálů. V budoucnu by se podle některých zdrojů zrušení mohly dočkat například i předměty jako „jak se legálně vyhnout očkování“ nebo třeba „jak prodat lahvičku s léčivou vodou z vodovodu za 1000 korun“.

1 comments
  1. Na Chorošovu iluminátskou €U nejde působit hrubou silou, na to je příliš silná. Možným řešením je rušený předmět nahradit de iure úplně jiným, ve skutečnosti však týmž.

    Neboli předmět „Mateřská, ale určitě né dovolená“ je nutno přejmenovat tak, aby působil dojmem naprosté politkorektnosti, jako by ho sám Jiří Choroš vymyslel. Jedním z možných názvů by mohlo být třeba „Odpovědný přístup k mateřství jakožto ekonomická základna budování rodiny a posilování její adaptibility a konkurenceschopnosti v podmínkách budování rozvinutého tržního hospodářství“ – či tak nějak.

    Podobně nutno přistupovat i k dalším předmětům. Druhý z předmětů by mohl nést například název „Upevňování zdraví pomocí alternativních očkovacích postupů, jaké svět neviděl“ a ten poslední by se mohl jmenovat třeba „Alternativní vodoléčebná lázeňská péče v podmínkách běžné domácnosti a její ekonomické zhodnocení ve vztahu k celé společnosti.“

    Na zavedení nových předmětů (de facto přejmenování těch původních) by VŠŽ mohla čerpat granty vypsané Chorošovým Otevřeně sockařským fondem (anglicky Open Society Fund) v rámci operačního programu Vzděláváním ke konkurenceschopnosti. Asi nejsložitější částí celé žádoucí transformace je působení na studenty, aby se na nové předměty zapsali i přes to, že tyto kvůli tlaku iluminátů v čele €U byly bezskrupulózně zbaveny svých dosavadních disidentských názvů, z nichž vanul duch vzpoury proti zažitým nepořádkům a revolučního boje nejen proti včerejšku, ale i proti dnešku a zítřku.

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..