Filip Turek dostal jako dárek za úspěch ve volbách služební elektromobil

10 Čvn 2024

Filip Turek po zveřejnění včerejších výsledků voleb do Evropského parlamentu překvapil celou republiku, když ze všech kandidátů získal nejvíc preferenčních hlasů a koalice Přísaha a Motoristé se dostala přes 10% hranici. Jako dárek za získaný historický úspěch, tak Turek od předsedy Přísahy Roberta Šlachty a svého kmotra Václava Klause dostal dárek – elektromobil.

„Vím, že je Filip vášnivý motorista a bývalý automobilový závodník. Proto jsem se byl v zeptat v áčkách na nějaký moderní, rychlý a technicky nejpokročilejší vůz a koupil jsem Filipovi jeho první elektromobil,“ píše Robert Šlachta na svém Twittru.

A Filip Turek neskrývá svoje nadšení ze zvolení i nově vyfasovaného služebního vozu. „Je to super. Je to rychlý auto s ohromnou akcelerací a přitom je na rozdíl od uřvaných osmivalců úplně tichý. A po cestě do Bruselu ho budu muset díky novým technologiím nabíjet jen 2x, takže si cestu prodloužím jen o necelou hoďku,“ komentuje Turek.

Turka elektromobil tak nadchl, že se plánuje více věnovat zelené politice. Green deal ale zrušit stále chce

„Nečekal bych, že mě ekologický vůz tak uchvátí. Ale nebojte, Green deal chci stále zrušit. Místo něj totiž jako Motoristé nachystáme Even greener deal,“ dodává Turek a oznamuje, že Motoristé se od příštího měsíce přejmenují na Elektro-Motoristé a budou jezdit pouze v Tesle a na elektrických koloběžkách.

Na Turkovo doporučení bude obměněn i vozový park v Institutu Václava Klause, který si nechá importovat 10 Cybertrucků přímo z USA. Jejich dočasný zákaz v EU přitom Turek plánuje z pozice europoslance zrušit ihned po svém nástupu do úřadu

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.