Ničivý útok: Anonymous na 10 minut shodili web Islámského státu

26 Bře 2016

Hackerské hnutí Anonymous dnes v noci zasadilo ničivou ránu Islámskému státu, když na 10 minut znepřístupnilo web této radikální islámské organizace. Bojovníci IS podlehli během útoku naprosté panice. Dokonce zvažovali i kapitulaci.

K útoku došlo mezi třetí a čtvrtou hodinou ranní. Anonymous hacknuli oficiální webové stránky, které bojovníci IS používají ke vzájemné komunikaci a rekrutování nových válečníků. Stalo se tak v rámci operace, která má být odvetou za útoky IS v Bruselu. Stránky byly asi na 10 minut nepřístupné, poté začaly opět normálně fungovat. Pro IS to bylo doslova 10 minut hrůzy.

„Nevěděli jsme, co se děje. Stránky šly a najednou nešly. Byli jsme v šoku a podlehli jsme naprosté panice. Vrchní důstojníci dokonce zvažovali kapitulaci… bylo to strašné,“ tweetoval k útoku bojovník Islámského státu Abdul.

Naopak členové Anonymous mají důvod k oslavám. To, co se Američanům ani Rusům nepovedlo za několik měsíců, se Anonymous podařilo za deset minut. Naprosté ochromení a dezorientaci Islámského státu, které málem vedly i k vítězství nad touto teroristickou organizací, považují za úspěch jak samotní Anonymous, tak i široká veřejnost.

Podle předních amerických válečných stratégů se Islámský stát z tohoto útoku bude vzpamatovávat týdny, možná dokonce i měsíce. Není tak divu, že americká armáda prosí hnutí Anonymous, aby Islámskému státu zasadilo ještě jednu, tentokrát již definitivní ránu.

„Anonymous mají moc ukončit krvavou válku na Blízkém východě. Je to ironie, ale pár kliknutí myší stačí k tomu, aby byl Islámský stát nadobro zničen. Pokud by se Anonymous povedlo jejich dnešní útok zopakovat, mohlo by to znamenat konec Islámského státu,“ prohlásil americký generál John Cena.

Nicméně Cena si je zároveň vědom toho, že stejně jako shození atomové bomby na Hirošimu, i shození webu Islámského státu může mít ničivé následky.

„Když se podíváme, jaké škody napáchalo shození webu Islámského státu na 10 minut… neumím si představit, co by se dělo, kdyby byl web shozen třeba na 30 minut. Mohlo by to mít katastrofické následky a celý Blízký východ by se mohl na desítky let stát neobyvatelným,“ dodal John Cena.

Nezbývá nám tedy nic jiného než doufat, že Anonymous sice zasadí Islámskému státu smrtelnou ránu, ale nezničí tím celý Blízký východ.

1 comments

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..