EU chce zakázat trojobal, aby snížila uhlíkovou stopu

22 Pro 2019

EU v rámci boje proti globálnímu oteplování a v zájmu snížení uhlíkové stopy koná spoustu nepopulárních kroků. Jedním z nich by mohl být zákaz trojobalu. Miliony Čechů tak dost možná nebudou mít na Štědrý večer do čeho zabalit kapra a přijít mohou i o řízky.

Podle EU vyprodukují ryby smažené v trojobalu v průběhu Štědrého večera víc CO2, než všechna auta v Evropě za celý měsíc. Ještě víc CO2 pak vyprodukují v průběhu roku smažené řízky. Z toho důvodu plánuje EU zákaz trojobalu.

“Až 25 % roční produkce CO2 v Evropě pochází ze smažení řízků a kaprů v České republice a na Slovensku. V zájmu záchrany planety musíme podnikat i nepopulární kroky. Zákaz trojobalu je možná nepříjemný, avšak nutný,” zní z EU.

Ze studie EU vyplývá, že díky zákazu by mohla klesnout spotřeba mouky, strouhanky a vajec až o 40 %.

“Až 40 % veškeré mouky, strouhanky a vajec v Evropě připadá na trojobaly. Zákazem trojobalu snížíme spotřebu těchto surovin, které pak můžeme použít na nakrmení hladových uprchlíků,” zní dále z EU.

Češi se musí naučit jíst jako lidi

Ze studie dále vyplývá, že Češi jsou specialisté na konzumaci levného, hnusného a škodlivého jídla. Toto jídlo nejenže ničí jejich zdraví, ale přispívá i k ničení životního prostředí a zvyšování uhlíkové stopy.

“Oblíbené české pochoutky by se s trochou nadsázky daly nazvat h*vnem. Gothaje, trojobaly, kapři, levné čokolády a sušenky. To všechno je vyráběno bez ohledu na životní prostředí a rozežírá Čechy zevnitř. Díky regulaci potravin může být zdravější nejen životní prostředí,” stojí dále ve zprávě EU.

Ze znovu použité strouhanky se vědcům chtělo zvracet

Vědci z Kulinářského institutu v Mnichově, kteří pro EU studii vytvářeli navíc popisují neuvěřitelná zvěrstva, která se v České republice dějí.

“Na vlastní oči jsem viděl, jak v jedné z domácnosti zbylou strouhanku, ve které ještě před pár minutami obalovali řízky, vrátili do obalu a použili ji po měsíci znovu. Tento cyklus se de facto opakoval donekonečna. Chtělo se mi zvracet. Takových řízků bych se nedotkl ani lopatou. To ani nemluvím o tom, že zaschlé maso ve strouhance vypouští do ovzduší značné množství CO2,” píše Herman Hoffman z Kulinářského institutu v Mnichově na svém blogu.

Je nepravděpodobné, že by k zákazu trojobalu došlo ještě letos. Pokud však návrh v průběhu roku projde, již příští rok budete muset kapra jíst na přírodno. Rozloučit se budeme moci i s tradičními řízky.

36 komentářů
 1. My CO2 vzniknute smazenim vyuzivame na pripravu sodovky.
  CO2 tak recyklujeme aj viackrat a zanechavame mensiu uhlikovu stopu-

 2. Ty vole, větší kravinu jsem letos nečetl (možná proto že az247 žumpu nečtu). Co věta, to lež. Tomuhle může uvěřit jen úplně vypatlanej kretén. 😀

    1. Osvěta
     AZ247.cz je ironie a sarkazmus… někdo tomu říká i satira. Pointou tohoto textu je Vám sdělit, že všechny naše články jsou vymyšlené a nezakládají se na pravdě. I přesto, že tu tento text visí už od založení tohoto webu, stejně se najde velké procento lidí, kteří zde publikovaným zprávám věří. Za takové lidi a jejich následnou hysterii neneseme odpovědnost.

  1. Jo no, jak chcete jako zakázat trojobal. Strouhanku si člověk namele sám, vajíčka tu musí zůstat už j nok kvůli jejich zdravému složení (myšleny bílkoviny atd..) a mouku, to jako zakážete mouku nebo co.😂

  1. V dnešní době se nenajde nikdo zdravej, kdo by hlasoval pro trojobal a to ani ty tvoji ČLENOVÉ PRAŽSKÉ KAVÁRNY.
   Podle mě by se měl zakázat i pravý původce tohoto strouhankového problému – rohlík.

 3. A já s tím souhlasím. Není přeci možné, aby se tady zanechal nekontrolovatelný silný zdroj znečištění!!!

  1. Pro samej nacionalismus nepoznáš vtip. Zapni si Ortela a příprav se že po vystoupení z EU budeš žrát trávu v čínsko – ruské kolonii.

   1. Miluji dichotomie. Buď budeme s EU, nebo s Ruskem. Buď budeme pod germánskou, nebo rusáckou nadvládou. Něco lepšího by nebylo?

 4. Je to asi legrace, ale s tou strouhankou se pamatuji, že jsme to v mém mládí doma také tak dělali…Teď se mi z toho obrací žaludek …

 5. Nechápu o co se ti hlupáci snaží, ale aby nám zničili naše tradice ??! Za to můžou určitě ti migranti, ale vlastenec Tomio nás spasí. Proto řekni mámě aby volila SPD!!!

 6. Jakó zabrousit do komentářů na jiných webech už si zakazuju, nechci si kazit den… ale tady se to ještě dá 🤣

 7. OK. Toto je nadsázka.
  Pak tedy doufám, že vše, co jsem četl o plánu Green New Deal paní Ursula(y) von der Leyen a boji EU proti CO2 jsou také jen nadsázka.
  Ufff, to jsem si oddechl, já myslel, že to doopravdy chtějí udělat.

 8. Konečně to někdo zveřejnil, ještě je nutno oznámit že EU chce zakázat nakládaný hermelín.Opět jde o ekologii, prý se uvolňují skleníkové plyny. Je potřeba se těmto praktikám postavit, semknou t se a něco nasvítit !

 9. Ano a je tam i návrh na zákaz sladkokyselého nálevu do okurek, ty kyseliny prý nějak jdou do země …

 10. Je tristní, kolik lidí bere zde zveřejněné “informace” vážně, bez ohledu na to, co je napsáno v zápatí každé stránky.
  Vážení spoluobčané neblbněte a přemýšlejte nad tím, co čtete (tedy jestli máte čím).

 11. Mohl by někdo navrhnout aby EU zakázala Starobrno. Proti tomu je recyklovaná strouhanka výživou pro kojence.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..