#nadalsich150let

17letá dívka ze severu Čech zemřela po vyšlehání pomlázkou

04 Dub 2018

Letošní Velikonoce si vyžádaly svoji první oběť. Dnes v dopoledních hodinách zemřela na těžké podlitiny způsobené 40 cm pomlázkou 17letá dívka, kterou brutálně vyšlehali její spolužáci.

„Tři mírně podnapilí mladíci v pondělních ranních hodinách naběhli na dívku a brutálně ji vyšlehali. Dívka skončila s těžkými podlitinami v nemocnici a následně zemřela,“ prohlásila tisková mluvčí ústecké policie.

Tento incident je tak další vodou na mlýn pro všechny odpůrce Velikonoc, respektive tradičního českého zvyku, při kterém skupinky namol opilých mužů a mladíků mlátí ženy pomlázkami. Jak informovala liberecká odnož SPD, zákazem pomlázky se znovu začala zabývat i Evropská unie.

„Jde o surové týrání žen. Muži si tím jen dokazují svoji nadřazenost nad ženami. Údajně by ženy bez vyšlehání na jaře uschly, což je podle našich expertů nesmysl a nic takového nebylo vědecky dokázáno. Neexistuje jediná studie, která by toto tvrzení potvrzovala. Jde o tyranskou a brutální tradici, a proto budeme pojednávat její zakázání,“ zní z Bruselu.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..