USA chtějí zakázat dětský olej. Lisování dětí je prý nehumánní

13 Dub 2020

Jen v USA je ročně použito přes 3 miliony dětí na výrobu dětského oleje. To se však nelíbí čím dál více Američanům, díky čemuž momentálně americká vláda zvažuje úplný zákaz dětského oleje.

Odpůrci dětského oleje označují lisování malých dětí jako nehumánní. Už dříve přitom kvůli tomu vláda USA přijala opatření, která nařídila výrobcům uzavřít velkochovy s dětmi a používat pouze děti odložené do babyboxů, děti z dětských domovů a jinak nechtěné děti. Ani to však odpůrcům nestačilo.

„Před lety se nám podařilo uzavřít velkochovy dětí, kde děti vyrůstaly pouze za účelem, aby se z nich stal dětský olej. Tyto děti nikdy neopustily vnitřek haly a ve věku 4 let šly rovnou do lisu. Nyní je čas uštědřit dětskoolejovému průmyslu poslední ránu a úplně ho zakázat!“ tvrdí jeden z odpůrců dětského oleje.

Nechtěné děti jsou lisovány ve speciálních lisech. Do těch jsou zaživa vloženy a tlakem 12 000 psi jsou pak rozmačkány. Vysoký tlak zajišťuje, že se z tělíček nechtěných dětí uvolní vzácný a léčivý dětský olej, který je určen pro chtěné děti na léčbu ekzému a citlivé pokožky. Jedná se tak o přírodní rovnováhu, kdy chtěné děti přežívají na úkor těch nechtěných.

Odpůrci dětského oleje však tuto rovnováhu chtějí narušit, čímž by mohli poškodit celosvětovou ekonomiku. Dětský olej je totiž používaný po celém světě, a jsou to právě USA, odkud pochází většina produkce. Nemluvě o tom, že ze zbytků těl se následně vyrábí dětská šunka. Případný zákaz by tak mohl ohrozit celosvětový trh nejen s dětským olejem, ale i s dětskou šunkou a způsobit další finanční krizi. Zvláště teď, když po světě řádí i epidemie koronaviru, která mění lidi v nemyslící zombie. Nikdo navíc neví, čím by se dětský olej při léčbě dětských ekzémů nahradil.

Jaký na tuto problematiku máte názor vy? Zakázali byste dětský olej?

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.

9 comments

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..