V České republice přibývá rasově motivovaných sebevražd

01 Dub 2016

Podle průzkumu agentury RAXO v České republice za minulý rok přibylo rasově motivovaných sebevražd. Oproti roku 2014 se jejich počet téměř zdvojnásobil.

Průzkum došel k závěru, že stále více černochů a asiatů podléhá depresi z toho, že nepatří mezi nejlepší rasu na světě. Jen za minulý rok spáchalo v České republice kvůli špatné barvě kůže sebevraždu téměř 100 lidí, což je oproti roku 2014 dvojnásobek.

„Ta čísla jsou alarmující. Chápu, že je to pro ně těžké. Já kdybych byla negr nebo nějaké šikmoočko, tak bych taky měla chuť ukončit svůj život. Ale i tak bychom s tím měli začít něco dělat. Například ukázat černochům a asiatům, že i když jsou oproti nám méněcenní, stále mohou být platnou součástí naší společnosti,“ prohlásila mluvčí Organizace pro začleňování jiných ras do české společnosti, paní Ludmila Hájková.

Podle agentury RAXO bohužel nejsou moc příznivé ani prognózy pro rok 2016. V oficiální zprávě agentury totiž stojí, že díky osobnostem jako Martin Konvička nebo Adam B. Bartoš si Češi začínají svoji nadřazenost stále více uvědomovat. To bude mít pravděpodobně za následek, že rasově motivované sebevraždy budou i nadále přibývat.

Jen za první čtvrtletí 2016 eviduje policie ČR už 30 případů rasově motivované sebevraždy. V dopisech na rozloučenou většinou stojí věty jako „doufám, že v příštím životě budu bílý“ nebo „pro černé na tomto světě není místo“.

Výsledek průzkumu nepotěšil například ani kapelu Ortel, která hodlá začít tuto nepříznivou bilanci razantně řešit.

„Cože?! Jen 100?! Tak to těm parchantům budeme muset k těm sebevraždám trochu pomoct!“ napsal zpěvák Tomáš Ortel na svém Twitteru.
Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..