Čím dál více bytových koček páchá sebevraždu. Nechtějí být doma s lidmi v karanténě

24 Bře 2020

Po celé České republice každým dnem přibývá počet sebevražedných bytových koček, které už to nemohly se svými karanténou omezenými lidskými společníky doma dále vydržet, tak si raději zvolily smrt.

Kočky jsou zvířata, která mají ráda svůj klid. Tím se liší například od psů, kteří mají většinou ze svých doma izolovaných majitelů radost. Kočky ale stejnou radost z toho, že musí doma trávit téměř 24 hodin denně s tou podivnou přerostlou kočkou, která jim dává jídlo a vodu, nesdílí.

„Denně zaznamenáváme až 30 případů kočičích sebevrahů, kteří už to doma prostě nemohli vydržet. Forma sebevraždy se různí. Některé kočky vyskočí z okna, jiné se zase oběsí na šňůře od žaluzií. Jedna kočka dokonce přišla na to, jak nabít pistoli svého majitele, a následně se s ní zastřelila,“ tvrdí kočičí psycholog Roman Čičina.

Ještě mnohem znepokojivější je ale fakt, že se začaly objevovat první případy toho, kdy kočky místo sebevraždy raději zvolily vraždu svého páníčká.

„Momentálně držíme ve vazbě 6 koček, které v noci brutálně zavraždily svoje majitele, protože už to s nimi v karanténě nemohly vydržet. Jeden případ je dokonce tak brutální, že vám nebudu říkat podrobnosti. Snad jen to, že brutálnější vraždu jsem za celou svoji 30letou kariéru neviděl,“ sdělil naší redakce detektiv Lukáš Mikeš.

Tento problém ale zdá se platí pouze pro bytové kočky. Kočky žijící v domech, kde mají přístup ven, tento problém nejspíše nemají, protože když je jejich majitel štve, tak prostě odejdou pryč a vrátí se až druhý den.

Pokud ale máte v bytě kočku, měli byste být na pozoru a sledovat, jestli se její chování nějak nezměnilo. Možná vás totiž vaše kočka plánuje zabít. To jde ale bohužel těžko poznat, protože kočky na vás 90 % času koukají pohledem, jakoby vás chtěly zabít.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.

2 comments

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..