Vědci potvrdili: Hip hop je hudba pro debily

16 Úno 2017

S novou, ne moc překvapivou studií přišli američtí vědci z Colorádské státní univerzity, kterým se povedlo potvrdit, že hip hop je hudba pro debily.
Vědci došli k tomuto závěru po analýze stovek hip hopových písní, stylu oblékání a způsobu chování hip hopových „umělců“ a posluchačů. Na základě nasbíraných dat je podle nich zcela zřejmé, že tato hudba a zároveň i životní styl přitahuje převážně debily.

„V rámci studie jsme se zašli i podívat na jeden hip hopový koncert… Na tu hrůzu do smrti nezapomenu,“ napsal na svém Twitteru Steve Jons, vedoucí týmu vědců.

Ve vědecké obci však tato studie vyvolala převážně negativní emoce. Podle většiny vědců jsou peníze vynakládané na takové studie jednoduše vyhozené z okna, protože to, že hip hop je hudba pro debily, přece už každý dávno ví.

„Stačí se na ty lidi podívat. Debilní hudba, debilní oblékání, debilní chování. Koho jiného než debily, by tohle mohlo přitahovat,“ okomentoval studii Martin Luftner, uznávaný americký vědec.
RELATED POST
 • Peter Kapusta

  Soudruzi v USA objevili AMERIKU :))

 • Anti – Vědec

  vrcholná urážka :/ poprvé mě něčím dokázaly nasrat :/

  • Anti – Vědec

   je to jen zkurvená diskriminace :/

   • cotapomne

    Pravda boli… 😂😂😂

  • Feuerräder

   Dokázali*

  • Karl

   Tak tenhle komentář mě pobavil snad víc, než samotný článek 😀 není nad to si něco přečíst a následně zástupce zmíněné skupiny vše v článku potvrdí 😀

 • juraj

  co je to ,,hip,,,hop???

 • Ja Samosebe

  Hahaha.

 • Spout

  no americki vedci ukazali svoj uroven….

 • Flanker867

  A to jeste nebyli na konzerte Ortelu. To by asi teprve čumeli..

  • Jaroslav Gabrhel

   Když se tam připlete nějaký antifa nebo někdo, kdo byl před týdnem u moře na sluníčku… 😀

 • Vědci z USA provedli šokující zjištění!Plešatí lidé … nemají vlasy.

 • Rene Granko Le

  Debilné obliekanie? Debilná hudba? To možem povedať že Írsky orchester je hudba pre teplých lebo nosia kilt.

  • Petr Havel

   Kilt je narodni kroj skotu,stejne jako hudebni nastroj dudy.

  • Dexter

   xD vidim ze nemas paru o tom co je handra a co je narodny kroj 😀 debil 😀

  • Luke Argiriu

   A hlavně, obávám se, že si pletete Irsko a Skotsko 😉

 • Andrej Gulčík

  Neviem síce čo si tým autor kompenzuje ale „uznávaného amerického vedca“ mi ani Schollar nenašiel a pána Jonsa Coloradská štátna univerzita nepozna……aspoň referencia na prácu?

  • Jan Kovač

   A co si třeba nejprve přečíst o otm, co je AZ247 zač?:) Jeslti nechápete ironii a satiru, tak je to zlé 😀

 • Eva Špryňarová

  To vážně není nic překvapivého…stačilo potkat účastníky Hip Hop campu ve Futuru v HK….zážitek na celý život, zlatej MoR….

 • lucker

  Spíše bych řekl, že kdo tomu věří je debil na druhou 😀 A neumí číst vcelku nepodstatnou poznámku na konci webové stránky 😀 Bohužel ne každému to dojde, když je debil…

 • Ironicman

  Starsia studia uvadza,ze sa urazaju iba idioti.

 • Zde Konys Konečný

  Jenom debil někoho odsoudí podle toho jak se obléká a podle toho co poslouchá..Studie? Spíš pouhé názory. Asi ještě neslyšeli Kata 😉

 • Jaroslav Gabrhel

  Trochu mi to připomíná štvavé články proti metalu, jak byly a jsou psány už desítky let. Pořádný metalista také nevypadá jako někdo, komu by ,,normální“ člověk chtěl podat ruku, i když jsou to velice milí lidé.
  A co se děje na koncertech hopíků nemám zdání, nelezu tam, kde to nenávidím. Ale u metalistů, stačí vzpomenout na mosh pit, wall of death nebo jen obyčejné pogo a také to NE-metalistu dokáže vyděsit.

  Co se týče kvality hudby, mě osobně stačilo si přečíst pár textů. Buď to je o ulici, o šlapkách, jak někoho odbouchli, odbouchnou nebo někdo odbouchne je, o negrech (překlad slova nigga). Nadávky nepočítám, slovní parazity jako yeah a aha nebo jiné také ne. A co se týče hudebního pozadí, když člověk trochu hledá, dostane se k rockové hudbě nebo ke klasice.
  Metal také kopíruje do určité míry klasiku, např. Yvonne Malmsteen má jako vzor Paganiniho a snaží se mistrovství hry na kytaru rozvíjet, stejně jako desítky a stovky dalších hudebníků. Zatímco hiphop to sebere, sežere a vyblije v jiné formě.

  • Zbynek Jablonecky

   Když vynechám fakt, že jste nepochopil, že článek je vymyšlený, ale zaměřím se pouze na Váš „fundovaný“ názor na hip-hop… stačilo Vám přečíst si pár textů a máte to zmáknuté, že? To je, asi jako bych posuzoval metalovou scénu podle „geniálních“ textů třeba Kabátu, ne? A já si přesto nemyslím, že by stál celý metal za hovno, jako si to myslíte Vy o rapu. Zkuste třeba tehle text a pak se sem vraťte opravit svůj názor, pokud jste teda chlap;), nebo sem já dám na oplátku nějaké idiotské texty převážně severských metalových kapel, které opěvují wehrmacht atd. a můžeme soutěžit, kdo dělá opravdu idiotské texty;) Odkaz: https://www.youtube.com/watch?v=zayzAydaWkw
   A není to jen tento jeden text, stačí se podívat k nám, třeba texty Kata z Prago Union a nedokážete najít jediný český metalový text takové úrovně, jako jsou jeho texty-básně plné metafor a slovních hříček!
   Tak, to by bylo k textům a teď k hudbě…můžete mi vysvětlit, proč, když je hip-hop tak špatný, proč už od 80.let spolu dělají hudební spolupráci právě metalové kapely s hip-hopovými uskupeními? Třeba Run DMC s Aerosmith, Public Enemy s Anthrax, Ice T a Slayer, House of Pain a Helmet atd.atd.atd. Až z toho v 90.letech vznikl nový metalovo-rapový styl – Crossover?? Navíc mají někteří hopeři živé doprovodné kapely (američtí Roots, někdy Public Enemy, český Prago Union hrál dlouhá léta se Champion Sounds), nebo hrají sami na nástroje jako třeba brooklinští Beastie Boys. Prostě to o tom hudebním neumětelství rozhodně není 100% pravda.
   A když už chcete tahat metalové vzory, tak aspoň pište jejich jména správně!! Já jsem už jako harant obdivoval Malmsteena, už v 80.letech (pocházím z metalové rodiny, takže, i když poslouchám převážně rap a občas hard core, tak mám metalové základy od kolíbky), a z té doby taky vím, že je to Yngwie Malmsteen a nikoli Yvonne, …tak asi tak:P

 • Michal Presley

  Řečeno dost tvrdě 😀 Já bych tyhle lidi odůvodnil spíš tím,že ani neměli možnost vytvořit si vlastní styl…Buď se bojí,nebo to slyšeli za puberty,PROTOŽE TO POSLOUCHAJÍ VŠICHNI KOLEM NICH,a tak se chytnou taky… (Češi jdou přece se stádem-stačí jen vyjít ven a vidím to hned). Bože,jak krásné je být svůj a NENECHAT se ovlivňovat dobou a lidmi…

 • John Idleness

  ČTĚTE DOLE NA STRÁNCE:“ AZ247.cz je ironie a sarkazmus… někdo tomu říká i satira. Pointou tohoto textu je Vám sdělit, že všechny naše články jsou vymyšlené a nezakládají se na pravdě. I přesto, že tu tento text visí už od založení tohoto webu, stejně se najde velké procento lidí, kteří zde publikovaným zprávám věří. Za takové lidi a jejich následnou hysterii neneseme odpovědnost. Naučte se číst a ověřovat zdroje, do pr…“ KDO NEPOCHOPIL IRONII, POTVRDIL INFORMACE Z VYMYŠLENÉHO ČLÁNKU…

  • Navi Jurka

   Tohle není ani ironie, rozhodně to není satira .. maximálně ,,sarkastický text“. Studujte jestli tohle považujete za satiru 😀 (nebo jestli v tom shledáváte něco uměleckého) 😀

   Obyčejné lživé bláboly, aby si někdo vydělal alespoň na reklamě, když už to neumí inteligentně a slušně.

   Tak jako tak jsem zde poprvé a naposled a je to snůška blábolů pro ,,debily“ . Stránku rovnou blokuji.

   • Paťas

    Nebreč …

 • Dr.QQ

  Ta diskuse je naprosto geniální. Skoro podezřívám redakci AZ247, že si to napsali sami, jako další fake.
  Docela mne překvapilo, kolik lidí je ochotno „házet kamení“, pokud mají pocit, že se škodí jejich idolu. Za mého mládí se tomu říkalo, že „Chytá na první našlápnutí“.

  • Navi Jurka

   100 % fake ..hledal jsem ty vědce o kterých tu píší a nikdo takový tam neexistuje

   • Jan Kovač

    vše od AZ247 je satira a jsou to vymyšlené příběhy a studie pro zasmání. Leč někteří to stále nechápou….
    Neposloucháte náhodou HIP HOP? 😀

    • Navi Jurka

     Co je tento web zač nevím, takové ,,průjmy“ běžně nemám potřebu číst.

     Poslouchám velmi mnoho žánrů, velmi mnoho stylů z různých století či desetiletí.
     Pro zasmání jsou lidé jako autor, kteří si myslí, že, dle toho co někdo
     poslouchá nebo dělá je na úrovni jeho IQ. 😀 což je zcela irelevantní, ale očividně jeho názor.

     Satira má běžně nějakou formu a jedná se o umělecké vyjádření, tohle rozhodně
     není satira a uměleckého na tom také nic neshledávám. Dnes si každý druhý myslí, že je satira jakékoliv zesměšnění čehokoliv v jakékoliv formě. Což není, nastudujte si.

     Jako by jste řekl, že je báseň něco co se nerýmuje 😀

     Je to záměrně napsaný lživý bábol, aby reklama vydělala peníze. Tím je jasné, že autor je ,,debil“ (použiji jeho vyjadřování) a neumí si slušně a inteligentně vydělat.

     Tak zde združuje další debily (pravidelné čtenáře).

     • Jan Pulkrábek

      Homérova Ilias a Odysseia se nerýmují, Vergiliova Aeneis se nerýmuje… Eliotova Pustina se nerýmuje, Ginsbergovo Kvílení se nerýmuje… Zahradníčkovo Znamení moci se nerýmuje, Holanova Terezka Planetová se nerýmuje, Hrubínova Romance pro křídlovku se nerýmuje… 😀

     • Navi Jurka

      Pulkrábek 😀 😀 😀
      Chytáte se jen za slovo. Pokud se bavíme o ,,básni“ jako literárním dílu ve verších, většinou krátkého rozsahu a lyrického ladění. Stejně tak satira je charakterizována.

      Zde byla řeč o tom co je satira!

      Ilias a Odysseia je o epos stejně jako u díla Aeneis (psána navíc hexametrem, což je nerýmovaný verš). Pustina, Kvílení je litanická báseň, Terezka Planetová je lyricko epická skladba napsaná jako prozaická povídka s dvěmi příběhy, Romance pro křídlovku je poema což znamená, že je zde nepravidelný rytmus a rým, jestli jej tam nevidíte vůbec, tak to je věc jiná.

     • Jan Pulkrábek

      Nevím, jestli má smysl se s vámi přít, ale jako učitel češtiny si to neodpustím. Báseň je jakékoli dílo napsané ve verších, jedno jestli epické nebo lyrické. Vůbec nemusí být rýmovaná, jak se mylně domníváte. Epos, poema, sonet, óda, balada, hymnus… jsou jen různé druhy básně. Tvrdit, že Terezka Planetová je prozaická povídka, je nesmysl už jen proto, že je napsaná ve verších – a poezie (=básnictví) je pravým opakem prózy. Jo a mohl byste mi poslat nějaký úryvek z Romance pro křídlovku, kde jsou rýmy? Právě ji držím v ruce, ale hledám marně.

     • Jan Kovač

      Kdyby mi tento článek nevyskočil na FB od jednoho známého, tak bych si ho ani nepřečetl. Nicméně narozdíl od řady těch, kteří si článek přečetli jsem se dočetl i na konci stránky o tom, kdo či co je AZ247 a co píší. Takže je to článek pouze pro zasmání. Nic víc, nic míň. Pokud někoho uráží, je to jeho problém.
      Moderní satira se trochu liší od starších děl špičkových satirických autorů. Stejně tak řada moderních básní se vesměs nerýmuje. Umělecká hodnota je navíc věc subjektivního názoru. Stačí se podívat na moderní malby 😉
      Mě osobně je jedno, kdo co poslouchá. Obdobně jako Vy poslouchám hudbu napříč desetiletími i žánry.
      Ohledně autora článku – je to Váš názor a jsem rád, že jej určitě znáte osobně a můžete tak hodnotit 😉

     • Roman Petrásek

      Satira neni prvoplánové urážení, ale kritický text s originálním vtipným nápadem. To tohle fakt neni. Když někdo někoho uráží, tak to není jen problém toho, koho to uráží, ale i toho kdo uráží. Ale klidně se můžem k sobě všichni chovat jako spratci a nadávat si do debilů, třeba jste na to zvyklý, jen tomu neříkejte satira.

    • Aleš

     Tvá přítelkyně/žena, jestli teda vůbec nějakou máš, nebude asi nejspíš moc šukatelná co ? 🙂

     • Jan Kovač

      Nevím o tom, že bychom si tykali. Ke zbytku Vašeho komentu není třeba vyjadřování. Sám jste se jím deklasoval na v článku zmiňované 😉

     • Charlie Reisek

      Pane Kováč… Váše vysvětlení podstaty webu je stručné, ale super. Každopádně odpovídat následně na narážky „Hoperů“ je ale zbytečné, stejně to nepochopí a akorát Vás budou chtít naštvat =)

   • Michael Petrík

    doporučuju ještě zkouknout patičku tohohle webu, myslím, že ti to ušetří hledání u příštích článků 😉

  • Miro Merlin

   souhlas

 • Teď mi to připomělo ten článek o suché vodě který jsem napsal před lety. 😀

  • Dr.QQ

   To ví přece každý. Když je suchý led, bude i suchá voda.

 • morinho

  Článok sa nezakladá na pravde, ale iba v tom že na to prišli americkí vedci. Pretože to všetci už dávno vieme a nepotrebujeme na to vedcov.

 • cheezo

  Americti vedci zjistili ze lide veri vsemu co zjistili americti vedci ….

  • Vlastislav Jokl

   Bingo!

  • Jiří Matějů Matěj

   Cheezo…. AMEN fakt tu nikdo něco řekl co má hlavu a patu dobre tyklobouk dolu

  • Miro Merlin

   🙂 🙂

 • Václav Drahoňovský

  Hip hap hop je pro debily…to je snad každému člověku jasné a ještě bych tam kromě hip hap hopu přiřadil techno a podobné sračky.

 • Roman EdaMax Šrámek

  To je pěkná blbost..ja si zase jako vědec z ČR zase myslím, že všichni co nás v rádiích krmí 30-ti někdy až 40-ti lety starou „hudbou“ jsou debily. Je to jakobychom stále byli za zdí a vše nové je zakázáno a když se k tomu přidá vynucená chachi od debilnich moderátoru a posluchači to žerou, tak je těch debilnich lidí ještě víc.

  • krutor

   Já si zase jako nevědec myslím, že napsat všichni jsou debily může jednom debil, ty vědče.. 😀

   • Vlastislav Jokl

    Edo, debil jsi především ty, ale nikomu to neříkej.

    • Roman EdaMax Šrámek

     Za názor se nestydím…a za debilitu a omezenost druhých už vubec ne

   • Miro Merlin

    souhlasim: jenom osel nazve druheho oslem,protoze je mu to prirozene
    omluva za gramatiku(SK)

   • Roman EdaMax Šrámek

    Absolutně si nepochopil, že dnes je každý vědec, tak proč se vědcem nenazývat také. A jak nazvat lépe ty fanoušky rádia např. F1 ???Asi vůbec nevis co se tady deje za byznys …

  • Vlastislav Jokl

   Ach ta gramatika. A to chce moralizovat.

   • Roman EdaMax Šrámek

    Na gramatiku kašlu, automatické úpravy nejsou vždy ok…a navíc nezveřejňuji tady článek ani pro nikoho nepíšu….pokud by se jednalo o titul…věř, ze chybičky se nenajdou…navic argumentovat gramatikou je dost slabé.

  • sesta

   Víš, debile, tomu se říká klasika a nesmrtelný song debile. Debile, který z těch rádoby muzikantů „HOPERŮ“ přišlo s nekonečným songem? Nikdo debile, pouze Rytmus se songem čo ti jebe, ale ten je zase jen pro debila jako ty 🙂

   • Roman EdaMax Šrámek

    Vis debile…ja hip hop neposlouchám a nikdy neposlouchal…pouze mi to přijde stupidní a dost omezený takhle to napsat ať už je to fake nebo ne. A ty nesmrtelný klasiky beru, ale není potřeba je hrát na každé stanici. Ale jak jsem říkal, byznys vládne, tak sem přece nebudeme do éteru dávat jiné umělce, aby náhodou lidi nepochopili, co ze se tady vlastně děje. Nebude jim rozšiřovat obzory. Ty jsi asi jedna z těch ovcí, která se už uzavřela a je natolik omezená výběrem, že je vlastně úplně zdebilněná.

 • Roman Petrásek

  Jestli to ma být satira, tak se to moc nepovedlo a je to ve vysledku jen urazeni bez jakyhokoliv napadu. Clovek z toho ma pocit, ze nekdo, co posloucha HH, prebral panu autorovi holku. 🙂 Jinak v hip hopu je sice mozna o neco vetsi procento srac*ek nez v jinych zanrech (spatnych interpretu), ale to co zbyde ma casto smysl a silu. Kdyz se na to podiva clovek s nadhledem, tak to ty lidi muze ve vysledku kultivovat – často je to o hodnotach, zasadach, přátelství atd. Ja vim, je to v rozporu s vasimi predsudky, ale fakt jo. Jen to chce byt vnimavejsi. Vetsina novych ceskych radiovek vypada tak, ze klišé strida klišé a neni divu, ze se s timhle nikdo neztotoznuje.

 • Michal Junior Strapko

  😀 ani jeden rocker ani jeden beatlsak a podobny radiovy a neradiovy umelci nenapísal taký text ako napr. snoop dogg, eminem a vôbec všetci rapery to nehovorím o tom ze 90% hviedz nepíše ani sama texty iba spievajú co niekto iny napísal ako také figúrky len tu príď toto zaspievaj mne dáš 20% budeš slavny 😀 radšej budem debil a ver tomu ze taká surovina ako ze sa niekto oblieka ako hip hoper je uplna kokotina poznám milión ľudí čo vôbec hip hop alebo rap nepočúva a nosí voľne veci a snap backy tak isto ľudí čo rap pocuvaju a vobec sa tak neobliekajú.. tento článok je čisto pre zakomplexovanych nackov a kokotov co si myslia že ked to budú zdielat niečo s tým zmenia a celé tie vymysli o americkych vedcoch 😀 normálne ma o vytocilo hlavne preto ze počúvam rap od mala a v zivote by som si nedovolil napísať takýto článok o rocku,metale,a iných žánroch . je každého vec aku hudbu počúva . peace 🙂

  • Andrej Mazak

   Tipujem ze mas toho hodne napocuvane ked si si taky isty. No daj nieco co napisali tie tvoje rapery , potom dam nieco trebars od rannej metallicy ja a uvidime.

   • Michal Strapko

    preto som napísal 90% @andrejmazak:disqus česť vínimkám a niesu to moji rapery 😀 😀 zastávam sa ich preto lebo sám počúvam aj rockovu hudbu aj metalovu si rád vypočujem len som to napísal ako si to myslím 😀 nemusíte ma tu ukamenovať za moj názor. Tu je vidieš aspon slovenská mentalita ludi dokážu odsudzovať druhých za to aku hudbu počúvaju. už sa preberte 😀 jediný debil je tu ten kto takúto vec vobec dokázal napísať 😀 maximálne ubohý článok 😀

    • Andrej Mazak

     Najprv pises „ani jeden rocker ani jeden beatlsak a podobny radiovy a neradiovy umelci nenapísal taký text ako napr. snoop dogg, eminem “ a ked chcem po tebe nejaku vzorku aby som porovnal a pripadne mozno aj popocuval tak sa akurat dozviem ze odsudzujem a kamenujem. Potom sa divis ako sa na ludi pocuvajucich HH divame. A sorry ale ked sa divam na ludi okolo seba tak nadpis clanku mi prisiel sice prilis radikalny ale tak na 5-10 percent pravdivy.

  • Lukáš Tölg

   Dobrý den pane Inceste,
   Očividně budete dost zpomalený, tento celý článek je satira, články jsou tu vymyšlené… Jeto na ÚVODNÍ STRÁNCE.
   Dále, používat nácek, neboli nacista je velmi hloupá a v poslední době až příliš často používaná „urážka“… Kdybych byl nacista, tak bych chtěl být jedině člen Luftwafe, ale radši mám RAF.
   Dnešní hudební scéna, dost také herní scéna stojí za hovno. Na rozdíl třeba od filmové…
   To že napisete na konec „peace“, tak to známená že jste akorát zbabělec co se bojí toho že mu napíše někdo chytřejší, což budu očividně já…
   A nejspíš debil budete, jen aby bylo jasno.

   • Miro Merlin

    bacha,“debil“ nieje pomenovanie ,ale skratka :Dobrosrdecny.Elegantny.Bohaty.Inteligentny.Laskavy

   • michal

    radšej budem debil ako ovca. 😀 to že si napíšem svoj názor na tento primitívny článok je moja vec. Ale vidím že su tu ešte primitívnejší ludia napr. ako vy čo sa ho dokonca dokážu zastať 😀 😀 a to peace neznamena vobec to čo si si tu vymyslel vlastne vobec neviem ako si sa k tomu dostal ale vobec mi to nedáva vyznam. Peace znamená mier 😀 ale pobavil si ma 🙂 😀 a ked si už sám dokažeš napísať že si mudrejší 😀 tak to sa nebav s debilmi ako som ja 😀 ty budeš určite ten typ čo si pokecá aj sám zo sebou 😀

    • Lukáš Tölg

     Ovce další typická „drsná“ urážka, taky špatně použitá, jako spousta dalších debilů, jste se vyjádřil jenom k některým bodům a navíc dost hloupě. Ale to chápu, nejspíš nemáte dostatečnou mozkovou kapacitu aby jste se vyjádřil líp. Já moc dobře vím co znamená Peace… nikdo ti tady válku nevyhlásil a ani nemůže, pokud nejsi samostatný stát, nejenom obyčejný občan. Já jsem se sám také pobavil, jinak bych na internet nemohl… A bavit se s tebou klidně budu, neboj 🙂 A jó sám se sebou si občas pokecám, ale hodí se to když chci být spisovatel fantasy a občas to potřebuji probrat sám se sebou, nahlas.

   • David Bradáč

    Peace je mír, mír je výraz pro sklidnění situace, pro to se vzdát a další ale také se dá použít ve smyslu ahoj měj se nebo ahoj vítám tě, ale to by přece někdo jako vy nemohl tušit. Takže si nejdřív zjistěte co kdo vůbec píše než se začnete srát do lidí. Určitě napíše peace, jen z důvodu že se bojí impotenta jako jste vy, ted jste tady celý připad vyřešil, gratuluji Vám Sherlocku. Taky rap poslouchám od mala a určitě mě neuráží článek od člověka co tvrdí že je hip hop hudba 😀 😀 😀 , ten by si měl spíš o tom zjistit více než něco napíše stejně jako vy, nevíte a radíte a 90% rad jste beztak vyčetl z internet. Peace 🙂 🙂

  • Miro Merlin

   konecne niekto zo zdravym pohladom na vec. tiez pocuvam hudbu a vyberam si co pocuvam.vyrastal som na hard rocku ,ale pocuvam i rap ci hip-hop ,ci ine styly. niesom vyhraneny a myslim si ,ze v kazdej tvorbe sa najde vela dobrych veci 🙂

 • Clever Man

  hip hop-Hromada-Impotentnich-Pičusu-Hopsajicich-O kolo podija

 • Andrej Mazak

  A co na to Eva a Vasek, pripadne Bozanka s Emdzejom?

 • Jiří Matějů Matěj

  Schválně zkuste poslechnout skladby od revolta třeba song leader

  • David Bradáč

   Tak to je ta největší odstuda rapu v Čechách i na Slovensku a snad po celým světe Homo Revolta a to jeho šíření lásky a míru

  • Jan Dědina

   Hahaha:-D Tak jsem si to poslechl a myslím, že tenhle „song“ by mohl být klidně uvedený u článku jako vzorová ukázka 🙂

 • Jiří Matějů Matěj

  Máte hip hop a hip hop. Každej zpívá o něčem jiném. A že se to někomu nelíbí a tvrdí že je to na hovno …. ať si každej rozumnější člověk udělá obrázek sám

 • Petr Moravec

  Je to vtip, hopeři možná debilové nejsou ale vy jo když se o tom hádáte.

 • FZR

  Každý jeden pseudo zaskatulkovany umelec ci hater , nech skusi urobit jednu hip hopovu skladbu keď tvrdia ze je to pre debily tak prenich to musí byť fakt veľmi ľahké keďže sú uznávaný vedci ci??? Ani jeden z nich by to nepustil nikomu lebo po ich vypočutí by si všetci chceli zobrať život :)) takže ak sa vyjadri vedec na nejakú vec a jeho názor znie presne ako názor obyčajného diskofila a nie názor s nadhľadom čaauuuu!

  • Lukáš Tölg

   Takže nám tady přiznáváš že jdi debil, nebo jenom neumíš číst?

   • FZR

    No s kniziek neviem mas pravdu , ale ty pises cesky a mas madarske meno cizee som steba vycital ze sii takyy krizenec , taky remixx to jak ked skrizis jazvecika s pudlom :V :V

    • Miro Merlin

     bavite sa o hudbe alebo o rasovej tematike? podnet temy zacal v hip-hpovej scene a ty sa branis vyjadrenim o krizeni rasy. uvedom sa co pises.:)

     • FZR

      Dalsi drobisk skurveny 😀 presne o tebe sme sa bavili mudrlant aj teba mozme skrizit ty by si si zasluzil neaky kralovsky rod za tie intelekty 😉

     • Michael Petrík

      😀 blbeček se pozná…už jen podle původního komentáře na stránce jako je tahle 😛

    • Jan “Hřebikanec” Hřebík

     Maďarský jméno ? Tak ty si jinej kus debila

     • FZR

      A jake to je ty magor 😀

   • Maugli Vnl

    ten fzr je jasný, navyše si dokáže splést i nemecko s maďarskem. :DD

 • Silvia Hiller

  počúvam takmer výhradne jazz , ale tvrdiť o nejakom štýle , že je pre debilov to je trochu dosť iné kafé

  • Jindřich Meisner

   a co ti, co poslouchají Iné Kafe? 😀

 • Ivuše Ivuna

  Hele ja na Hip Hop ani Rap nejsem. Moc se mi nelibi ceska a slovenska tvorba. Jsou pro me vyjimky jako treba Raego nebo Lipo a par ale fakt velmi malo dalsich. Prislo to sem z USA kde jsou na tenhle styl hudby lepsi machri jako treba Eminem nebo DMX a dalsi. Mohla bych jich tu jmenovat dost. A to mi zrovna tenhle zanr moc nevoni ale obcas me nejaky ten song zaujme. Kamoska ta to hlta vsechno a vsechny co se o rapovani pokousi i kdyz jsou to nekdy nehorazny slataniny ona si je haji a obdivuje a tvrdi mi ze je to o zivote a ze je to o textech. Nemela by se timhle ohanet kdyz o zivote tech interpretu nevi nic jineho nez co ji bylo nabulikovano v textech ci z medii. Spousta a velka spousta novodobych hiphoperu se snazi jen o popularitu napodobovanim svych slavnejsich a talentovanejsich kolegu jak stylem vyjadrovani tak stylem oblekani. A hodne prostejsich jedincu jim to basti, protoze tenhle zanr ma tu vyhodu, ze toho talentu u nej neni tolik potreba. Je potreba upozornit na sebe a to je prave o tom stylu. Hrat si na drsnaka z chudy ctvrti z chudy rodiny co si prosel buhvi cim a diky muzice ve ktery je dobrej si ted jezdi v nablyskanym faru a lepi se na nej modelky ke kterym se muze chovat sproste. To neni nic peknyho. A hudba ma pritom byt o krase. Hudba ma byt krasna. Ma v sobe mit neco co ve vas probudi krasny pocity az se vam rozbusi srdce. Nemela by v cloveku podnecovat vztek, nasili nebo pocit ze by jste se ke svy holce meli chovat jako k cubce. Takovejhle styl hiphopu je podle me pro debily. Ale jak jsem jmenovala vyse tak jsou i autori jejichz tvorba je opravdu krasna a nemelo by se to hazet do jednoho pytle. Clovek s normalnim mozkem ma schopnost toto rozlisovat. Tolik asi k hip hopu dle meho nazoru.😉

 • Vlado Filipko

  Toto je recesistický server, ktorý funguje ako paródia na AC24 🙂 Takže tak tie články treba brať 🙂

 • ViktorMVP

  Je mi jasné, že tá stránka nie je absolútne seriózna, ale len tak v prípade, ak by to s tým niekto náhodou myslel seriózne. Jednoznačne je to polopravda zaujatých ľudí (z kategórie „Americký vedci zistili, že…“), ktorá odporuje nedávnej štúdii, kde bolo preukázané, že inteligentní študenti počúvajú prevažne rap a metal. To, že sa mu to nepáči a videl opitých ľudí na koncerte, ktorí sa určite nebudú zabávať rovnako ako triezvy neznamená, že rap je pre debilov. Mnoho raperov má napríklad vysokoškolský titul a taktiež existuje aj niečo ako je uvedomelý rap. To, že niekto repuje resp. sa snaží repovať o tom aký je gangster a v každom druhom bare má nejaký explicitný výraz neznamená, že je to hudba pre debilov, ale to, že je plno debilov a niektorí z nich zhodou okolností chcú robiť rap. Aj keď nanešťastie je často krát práve takýto štýl pretláčaný do povedomia. Mimochodom len tak pre podrobnosť, hip hop nie je hudba, ale subkultúra, ktorej súčasťou je hudobný žáner rap pokiaľ viem, čiže keď už chce robiť nejakú vedeckú správu, tak poriadnu. Okrem toho takýto článok resp. štúdia by sa dala napísať aj o iných hudobných žánroch, čiže podľa mňa je to úplne bludná a zbytočná štúdia pseudovedca, ktorý nemá čím zaujať. Teda, ak by bol tento článok alebo tá štúdia seriózna a pravdivá. 😀

 • Petr Karfík

  tohle by vás moho zajímat!

  https://www.youtube.com/watch?v=ifQ4Z1LhF-8

 • Jozef Majtán

  Uvedomujem si že táto stránka paródia, ale tomto článku zrejme niečo bude 😀 j v mojom okolí počúvajú hip – hop väčšinou menej inteligentní, jeden z nich už je base lebo bral vážne tie sračky o gangsta živote v hip hopových songoch 😀

  • Radoslav Zatovič

   Aleee Beogradski sindikat je dobrý Hip-Hop 😀 😀 😀

   • Daniel Krieger

    Majkyno a Fuerza Arma taky

  • Argee Man

   Byl jsi nebo vyrůstal v Ghettu? jestli jo tak jejich slova snadno pochopíš ale podle tvýho komentu nemáš ani ánunk jak to chodí na chudý ulici

   • Honza Najmr

    Hrát si na chudáka, žijícího na chudý ulici v Čechách je podobné jako hrát si na boháče v eritrejské vesnici ke které se blíží soldateska Boko haram.

  • Arny Wala

   kokot ktery si spletl real z fantazii,bohuzel najdou se jedinci kteri jsou pravy debilove,takze sorry ale to ze uz je v base neznamena ze za to mohl hip hop a zivotni styl ale mozek toho cloveka s malym iq.

   • Marek Dvořák

    opravdu,když člověk čte tvoje komenty,tak věří,že i člověk,ketrý nemá (možná) s hiphopem nic společného může být taky debil,jak vyšitý! 🙂

 • Petr Dvořák

  Nechápu jak může někdo takhle pravdivou informaci vydávat za satiru a fake.

  • Adriana Martinková

   hahaha 😀 thumb up

 • Pavel Wendlig

  prvni hip-hop v česku je chaoz a pak myslim pardubicky rappeři 5mcz

  ale jinak je to na pul pravda a napul ne

 • Pesimista

  tak to je funny(lichoti mi to) bo ja xD fakticky poslovcham od kazdeho zantu neco ale hip hop fakt nesnasim 😀 nejspis proto ze sice obcas zijako co je na svete na prd ale nic se nemeni a oni jen z toho rejzujou… jediny good hip hop je chaozz dle me i kdyz i oni nakonec i o sve vlastni tvorbe rekli ze to jsou sracky.,..ale i ve srackach se daji najit dobre veci 😉

  • pesimista

   proc to nejde upravit? problem?

   • pesimista

    a malem jsem zapomel na 2pac ^^ten jeho hip hop mel taky neco do sebe 😉 a kladne ovlivnil dost lidi…

 • grem

  to rikali nasi vědci o deth metalu a tenkrat letel i Vanilla,Ice – a ten topak dal dohromady , takže at si každy posloucha co chce , s inteligenci to nema nic spolecneho . znam ingy co pari na dechovku i na koncerte Slayeru

 • Argee Man

  Zajímavý je že je dneska cca milióny debilů po celém Světě co tento styl milují 😀
  a ještě zajímavější je že např. texty popových písní pouze o lásce a trendy píčovinách
  se za debilní styl nepovažuje 😀 Poslouchám a dělám Hip Hop už 17 let a jedině v tomto Underground
  stylu můžeš říct na plnou hubu co si o všem myslíš. Zatímco v Popu nebo Rocku musíš omýlat dokola pořád to samé a lidi co to poslouchají jsou jen průměr který nevybočuje a proto se populární muzika stala
  „inteligentní“ což je nepochopitelný 😀 Doporučuji shlédnout pár dokumentů např. http://www.csfd.cz/film/313868-neco-z-niceho-umeni-rapu/prehled/ a povšimněte si, že to nedělají žádní tupý lidi ze stáda ale velice chytrý borci co maj nadhled Peace PS: Studie se asi opírá na poslední dobu a cucáky co ani pořádně nevědí co to vlastně poslouchají ale poslouchaj to jen aby byli zrovna cool což je odpad a chování dnešních mladých lidí

  • Mon

   Hip hop moc neposlouchám. Musím pouze reagovat na to, že omílat se píše s í 😉

   • Argee Man

    Díky za upozornění Edit: Vyřešeno 😀 PS: Vy mi teda dáváte i když jsem vám nic neudělal 😀 tomu říkám charakter 😀

    • darkfire998

     ono by stacilo si precist text na spodu stranky…

  • Václav

   Pane, vy jste ale důkaz. Vás mohli použít do studie jestli má kočka devět životů jako kontrolní vzorek. Piss PS: Opravdu vybočujete, myslím, že už ani není nutné, abyste cokoli dalšího četl.

  • Ellcz

   Jen dokazuješ že jsi ten debil. Žádná studie totiž neexistuje.. Ale to sem asi prozradil příliš. 😀

  • Šošon Pašon

   no ty jsi hrozny debil:D:DDDDDDDDDDDDD

   • Arny Wala

    ironie? 😀

    • Jiří Matějů Matěj

     Dobře ty někdo kdo má mozek v hlavě

 • RandomMen

  Vzhledem k tomu, že se autor článku z „nějakého důvodu“ nepodepsal pod jeho vlastní „dílo“, které má pár krátkých odstavců si dovolím usoudit, že sám autor nemá „dáno od boha“ a dovolí si napsat tento článek veřejně bez jakýchkoliv důkazů o studiích, dělá tuto stránku pochybnou úplně zbytečně.
  Autorovy přeji šťastnou cestu ke hledání rozumu a nějakým sociálním aktivitám, aby už takové nesmysly nepsal… 🙂
  Roman K.

  • Martin Klapka

   Já nechci krmit Trolla, a tak vám povím abyste si ještě jednou pořádně prostudoval text na konci stránek. Pokud máte potíže s pochopením psaného textu, běžte dát facku jednomu z rodičů 😉

   • A vy si zase jdete prostudovat vyznami pojmu „ironie“ a „sarkazmus“. Protoze tenhle vyplod vyfetovane hlavy, ktery se neda nazyvat nicim blizkym clanku, nema s ani jednim nic spolecneho. Nebo si snad myslite, ze nazyvat nekoho debilem je sarkasticke ci ironicke?

    Ale ono to bude mozna tim, ze vase rodice nekdo pred vasim pocetim neustale fackoval, ze?

    • Marek Dvořák

     nazvat někoho debilem,je prosté konstatování skuteččnosti,resp. rozsahuju jeho intelektuální kapcity,atpod…to že ti to nedoklaplo,s tebe dělá „hiphopera“ 🙂 🙂 🙂

    • Martin Klapka

     Ach bože… To je marný. Pak to nemá být s civilizací tak nahnutý, když si sedí na vedení a zároveň si myslí, že jsou pupek vesmíru…

 • Ratlík

  Vím, že tenhle paskvil je na 99% vtip, ale i tak, soudit lidi podle toho co poslouchají je dost debilní.
  A to hip hop ráda nemám, stejně jako rap a dnešní „pop music“ co hrajou v rádiích 50krát za den.

 • No ono velmi zalezi na tom, co definujete ako hip-hop, lebo dost casto si to mylia ludia s rapom. Dokonca nikde na radiovej diskusii padol nazor, ze hip-hop vlastne ani neexistuje, ze je to vsetko rap 😀
  Ale aj tak, pre debilov je hlavne popular (nespravne, ale ludovo povedane pop), cize to co bezi v zumpa-radiach ako expres, europa2, …

  • Marek Dvořák

   a na to si jak přišel,že by si to ptáčkové rapovali na střechách ? 😀

 • Arny Wala

  je to odsuzovani a zase posuzovani masy lidi kteri jsou rozdeleni do ruznych zanru a zivotniho stylo komu co vyhovuje to neznamena ze jeden je debil a druhej je potom co?ten co ho nazyva debilem by zase z druhe strany a nebo jeste hur z treti a ctvrte strany treba k…t k…a atd 😀 uvazujte vedci o tom co by se melo zkoumat a ne do neceho stourat podle sebe soudim tebe tohle uz vedi prece vsichni lide I ti debilove pored jsou to lidi nebo ti co je oznacujou jsou nadlide nebo co ?jeden nebo dva certifikaty nazdi z vedcu delaji neco vic nez cloveka a aby mohl posuzovat tak se to stejne nakonec musi ucit jako ten debil na zacatku prece nevedel co je to jeho obor aby se stal vedcem teda z debila vedec ha ha ha ha ted to posudte to je panecku veda?

  • Marek Dvořák

   ty budeš asi hiphoper,co 😀 😀 😀

 • Jiří Matějů Matěj

  Hele jste ubohý ,,, revolta je člověkem co dělá hudbu podle sebe a stejně jako každý jiný a líbí se my že motivuje lidi aby ze sebou něco dělaly a o tom už nikdo nic neřekne prostě nehazejte všechny lidi do jednoho pytle prosím jsou lidi dobrý a špatný stejně tak hudba či zpěvák a jestli člověk zpívá o lásce ,,, co je nato špatného pravej chlap se nestydí za to co poslouchá a jen ubozak uráží a pomlouvá druhé lidi děkuji a omlouvám se předem za můj komentář

  • MoondustCZ

   Jestli se ti to nelíbí, nečum na tyhle stránky, odinstaluj si internet, vypni komp, sněz RAMku, hardware splácni do záchodu, nachčij do repráků a vyhoď ten tvůj ubohej počítač lvl. vaflovač oknem do píče. Je to jenom prdel, nesmíš to brát vážně. Pevně věřím, že těch sto koček taky nezabili.

 • Adrah

  Kdyby to byl clanek o tom ze je dechovka pro stary baby, jazz je pro negry, metalisti zerou lidsky maso a uctivaj satana, pankac musi bydlet v popelnici a srat si do gati… Vsichni by jsme se leda zasmali. Jakmile je to clanek o hip hopu (na ktery je zrovna na potvoru predsudek ze jsou to debilove – proc asi 😀 ) tak se vsichni ozvou ze nesouhlasej.

Facebook