Celní správa kupuje dva nové kombajny. Chce dát za uši podvodníkům v zemědělství

25 Srp 2016

Pro zajišťování důkazů v kauzách dotačních podvodů má nyní Celní správa k dispozici nové eso v rukávu. Přesněji řečeno dvě esa – jde o zbrusu nové sklízecí mlátičky John Ear PowerHarvest 9000. Tyto stroje budou celníci používat hlavně pro sběr důkazních materiálů. Eventuálně je však lze využít i jako osobní dopravní prostředky pro generálního ředitele nebo některého z náměstků.Nákup nové techniky prosazoval zejména čerstvě jmenovaný náměstek pátracího útvaru Celní správy Robert Šlachta, který se pátrání po nezdaněných bramborách věnuje od té doby, co odešel z funkce vrchního vyšetřovatele sekce luxusních kabelek ÚOOZ. Profesionální zemědělská technika podle něj bude v rukou celníků klíčovým nástrojem při zajišťování důkazů a stop na místě činu. Oba stroje dodal koncern ANOFERT, který je na své náklady nechal vybavit přímým satelitním spojením s Ministerstvem financí. Všechny sklizené důkazy tak budou ihned zaevidovány.

„Kdyby se zemědělec snažil nezdaněnou úrodu zničit, jeden kombajn, který nebude opatřen žádným majákem nebo znakem Celní správy, bude sloužit jako předsunutá hlídka s úkolem nepozorovaně sbírat důkazy přímo na poli. Druhý stroj, už s náležitým oficiálním označením Celní správy, bude fungovat jako terénní základna pro velitele zásahu. Jelikož mám s podobnou technikou bohaté zkušenosti, zaškolím kolegy v řízení a ovládání strojů sám,“ řekl Šlachta na slavnostním předávání strojů.  

Kombajny však budou mít i jiné využití. Stroje mohou být použity jako zátarasy při celních kontrolách nebo i jako lapač těch, kteří by chtěli neoprávněně překročit státní hranici. Z toho důvodu prý celníci do budoucna uvažují i o pořízení několika traktorů. Jejich úkol bude zajišťovat podporu ostatním motorizovaným jednotkám. Náměstek Šlachta míní, že by určitě našel nějaké smysluplné využití i pro vlečky.Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..