Vladimir Putin vytvořil světový rekord ve skocích na lyžích. Na můstku v Soči skočil 40 tisíc km a obletěl svět

18 Bře 2020

Ruský prezident Vladimir Putin se často připomíná různými kousky, které se mohou z pohledu běžného smrtelníka zdát jako nemožné. Včera se například ruskému prezidentovi podařilo překonat světový rekord ve skocích na lyžích, když na můstku v Soči doplachtil 40 tisíc km daleko, čímž nejenže překonal světový rekord, který doteď činil pouhých 253,3 metrů, ale dokonce i jako první člověk obletěl na lyžích Zeměkouli.

Putin je fanouškem mnoha sportů, které si postupně během svojí prezidentské kariéry i zkouší. Všichni dobře víme, že ruský prezident je velkým fandou a zároveň skvělým hráčem hokeje, ve kterém předčí většinu světových hokejových hvězd. Málokdo ale ví, že je i fanouškem skoků na lyžích.

„Jde o krásný sport, který jsem si vždy chtěl zkusit. Na lyžích jsem sice nikdy nestál, ale věřím, že skok na velkém můstku zvládnu i bez tréninku,“ prohlásil Putin těsně předtím, než skočil 158103x dál než dosavadní světový rekordman.

Rekord by se na žádost Putina nemusel počítat

Putin však krátce po svém skoku ukázal, jaký je to charakter, když požádal, aby se jeho rekord nepočítal.

„Pan prezident si je dobře vědom, že srovnávat rekord nadčlověka s obyčejnými lidmi, není moc fér. Proto požádal  příslušné orgány, aby jeho rekord nepočítaly,“ tvrdí tiskový mluvčí ruského prezidenta Jurij Ovčáčkin.

Putin podle svých slov chce během letošního roku vyzkoušet další sporty. Na řadě by podle jeho mluvčího mohl být biatlon, kde chce ruský prezident jednou ranou trefit všech pět terčů.

3 comments
  1. Nevím, nevím. Rádio Jerevan to hlásilo jinak.
    Vladimír Vladmírovič se sice vydal na skokanský můstek, dokonce si i připjal lyže, ale začal foukat vítr. A tak se zase vydal po schodech dolů. No a než došel ke svému vrtulníku, vydala agentura TASS tiskovou zprávu. President Putin na lyžích obletěl Zeměkouli a při doskoku se trefil zpět na startovní místo nájezdu.

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..