SPD zveřejní jména a rodná čísla všech svých více než půl milionu voličů

16 Úno 2019

SPD se pravidelně chlubí svým více než půl milionem voličů. Aby Přímá demokracie tento svůj volební úspěch ještě více podrthla a dokázala všem skeptikům, že ji opravdu volilo tolik lidí, rozhodli se lidé okolo Tomia Okamury zveřejnit jména a rodná čísla všech svých voličů.

Tento krok se dočkal ostré kritky. Zveřejněné údaje je totiž teoreticky možné zneužít a vzít si na ně například online půjčku. Vypátrat následně člověka, který údaje zneužil, je pak velmi těžké. V SPD se však zneužití údajů nebojí.

„Většina těch lidí je v insolvenci, nebo má takové dluhy, že jim už ani Jiří Kohoutek nepůjčí,“ píše se na Twitteru SPD.

Jde o další krok v boji proti obchodování s osobními údaji

Podle SPD jde zároveň i o další krok v boji proti obchodování s osobními údaji. Tuto nekolou praktiku využívají některé firmy a společnosti, které si mezi vzájemně prodávají a předávají osobní údaje svých zákazníků a klientů. Většinou je využívají k neškodnému, ale otravnému telemarketingu.

„Pokud budou osobní citlivé údaje veřejně přístupné všem, nebudou s nimi velké korporace obchodovovat,“ prezentuje SPD svoje geniální řešení tohoto problému.

Kompletní seznam by měl být k dispozici online začátkem března. Přístup do něj bude mít naprosto každý. Pokud se zveřejněním svých osobních údajů nesouhlasíte, máte smůlu.

Věděli jste také, že Facebooku docházejí kvůli SPD bany? Čtěte zde.

1 comments
  1. Ještě jste zapoměli v článku uvést, že budou zveřejněná i hesla (např. k emailu, k FB, k Insta, k pornhubu a k Servis24 a také piny). SPD zjistilo, že i databáze hesel se za draho prodávají a že stejně nakonec všechna hesla dříve nebo později uniknou. Takže se lidem (zatím tedy v první fázi jen voličům SPD) ulehčí od obav, strachu a stresů z toho, že by mohli heslo zapomenout nebo by jim ho někdo mohl přes rameno odhlédnout. Odpadnou i starosti s vymýšlením hesel, což, jak potvrdili studie, zabírá v současnosti největší část času, stráveného prací s výpočetní a digitální technikou. Tato koncepce naprosto zapadá do pilířů programu SPD, ve kterých jde především o lidi a o jejich bezstarostný život. Takto si budou moci lidé heslo kdykoli stáhnout z Internetu, např. když jej zapomenou, takže si jej ani nebudou muset psát na post-itku na monitoru nebo jej hledat mezi papírky od nákupu. Také se sníží nároky na kryptování – např. do budoucna experti SPD počítají, že by se mohl úplně zrušit v současnosti pracně všude zaváděný protokol SSL. Ten a ani jiné kryptovací mechanismy stejně nebudou potřeba, protože titíž zmínění experti budou chtět dohlížet na vše, co se bude po Internetu šířit.

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..