Facebooku docházejí bany. 70 % z nich vyčerpala SPD

19 Pro 2017

Facebook řeší nemalý problém, kvůli kterému bude muset až ztrojnásobit výkon svých serverů. Největší sociální síti na světě totiž docházejí bany, resp. servery, které bany na jednotlivých Facebookových stránkách zpracovávají, pomalu dosahují svého maxima. 70 % těchto serverů přitom vytěžuje jen samotná SPD.

Americká společnost tak bude muset zainvestovat zhruba několik milionů dolarů, a navýšit počet serverů. Do té doby se ale můžeme setkat s řadou problémů, které mohou některým stránkám bránit v udělení banů. Jakmile se něco takového stane, mají správci těchto stránek kontaktovat technickou podporu.

Navyšovat se bude hlavně kvůli SPD Tomia Okamury

Hlavní nápor na banovací servery vyvíjejí hlavně stránky hnutí SPD. Podle hrubých odhadů zabírají až 70 % kapacity serverů bany, které na svých stránkách udělila SPD a k ní sdružené stránky.

“Denně řešíme stovky rozdaných banů na stránkách Tomia Okamury. Každý ban se ukládá do databáze. Za 2 roky fungování Okamurova hnutí tak bany rozdané hnutím SPD zabírají přibližně 70 % serverů. Bez mohutného navýšení výkonu a kapacity serverů by brzy mohl celý Facebook úplně spadnout,” sdělil naší redakci jeden ze správců české verze Facebooku.

Uvažovalo se i o zrušení systému banů

Facebook prý údajně krátkou dobu zvažoval i úplné zrušení systému banů. Nově by tak jednotlivé stránky nemohly banovat své fanoušky. Podle našich zdrojů, když se tato informace objevila na internetu poprvé, musel být předseda SPD Tomio Okamura převezen do nemocnice na Bulovce s podezřením na náhlou srdeční příhodu. Návrh na zrušení banů ale byl nakonec smeten ze stolu a Okamura se záhy uzdravil.

3
Komentujte

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Ing. Name SurnameSPD zveřejní jména a rodná čísla všech svých více než půl milionu voličů - AZ247.czV.I.Uljanov Recent comment authors

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
V.I.Uljanov
Host
V.I.Uljanov

Na mém Facebookovém profilu už pár měsíců narůstá počet falešných a podplacených účtů, ze kterých se mi naši političtí konkurenti snaží nekalými praktikami uškodit. Místo slov díků a podpory se tu a tam objeví i zcela manipulativní a lživé informace, které mají špatný vliv na naše příznivce, sledující můj profil. Dalo mi moc práce přesvědčit naše sympatizanty, že i když tu zatím žádní uprchlíci nejsou a jediný teroristický útok spáchal zatím pouze jeden z našich voličů, že by tu brzy opravdu být mohli. Dokázal jsem pro obyčejné Čechy zjednodušit vidění světa do takové míry, že se z nich prakticky stali… Číst vice »

Ing. Name Surname
Host
Ing. Name Surname

To je taky jeden z důvodů, proč zaměstnanci FB přezdívají naší vlasti Banistán či Banánistán.

Reklama

RSS