Facebooku docházejí bany. 70 % z nich vyčerpala SPD

19 Pro 2017

Facebook řeší nemalý problém, kvůli kterému bude muset až ztrojnásobit výkon svých serverů. Největší sociální síti na světě totiž docházejí bany, resp. servery, které bany na jednotlivých Facebookových stránkách zpracovávají, pomalu dosahují svého maxima. 70 % těchto serverů přitom vytěžuje jen samotná SPD.

Americká společnost tak bude muset zainvestovat zhruba několik milionů dolarů, a navýšit počet serverů. Do té doby se ale můžeme setkat s řadou problémů, které mohou některým stránkám bránit v udělení banů. Jakmile se něco takového stane, mají správci těchto stránek kontaktovat technickou podporu.

Navyšovat se bude hlavně kvůli SPD Tomia Okamury

Hlavní nápor na banovací servery vyvíjejí hlavně stránky hnutí SPD. Podle hrubých odhadů zabírají až 70 % kapacity serverů bany, které na svých stránkách udělila SPD a k ní sdružené stránky.

“Denně řešíme stovky rozdaných banů na stránkách Tomia Okamury. Každý ban se ukládá do databáze. Za 2 roky fungování Okamurova hnutí tak bany rozdané hnutím SPD zabírají přibližně 70 % serverů. Bez mohutného navýšení výkonu a kapacity serverů by brzy mohl celý Facebook úplně spadnout,” sdělil naší redakci jeden ze správců české verze Facebooku.

Uvažovalo se i o zrušení systému banů

Facebook prý údajně krátkou dobu zvažoval i úplné zrušení systému banů. Nově by tak jednotlivé stránky nemohly banovat své fanoušky. Podle našich zdrojů, když se tato informace objevila na internetu poprvé, musel být předseda SPD Tomio Okamura převezen do nemocnice na Bulovce s podezřením na náhlou srdeční příhodu. Návrh na zrušení banů ale byl nakonec smeten ze stolu a Okamura se záhy uzdravil.

3 komentáře
 1. Na mém Facebookovém profilu už pár měsíců narůstá počet falešných a podplacených účtů, ze kterých se mi naši političtí konkurenti snaží nekalými praktikami uškodit. Místo slov díků a podpory se tu a tam objeví i zcela manipulativní a lživé informace, které mají špatný vliv na naše příznivce, sledující můj profil.

  Dalo mi moc práce přesvědčit naše sympatizanty, že i když tu zatím žádní uprchlíci nejsou a jediný teroristický útok spáchal zatím pouze jeden z našich voličů, že by tu brzy opravdu být mohli. Dokázal jsem pro obyčejné Čechy zjednodušit vidění světa do takové míry, že se z nich prakticky stali experti na makroekonomiku, religionistiku, evropské právo i konspirační teorie.

  Z bývalých komunistů, pěstebních dělnic, horníků, nádražáků, nezaměstnaných a bezdomovců, jsem dokázal vydolovat to nejlepší, abych v nich našel příkladné vlastence a posílil tak jejich seběvědomí i hrdost. Jenže tato má práce nyní začíná ztrácet na efektivitě, protože trollové podporovaní neziskovkami, Sorosem a podplacenými médii neustále pokládají děsivé otázky, a to přímo mezi naše komentující příznivce.

  To je nehoráznost!

  Ti začínají být zmateni, neboť se jim jejich zjednodušené, a tím lépe pochopitelné vidění světa tříští pod palbou nepříjemných informací, které má slova vyvrací, nebo manipulativně opravují. Někteří dokonce začali ověřovat fakta na jiných, než našich webech a stránkách, a upadají tak do depresí z těchto nových zjištění.

  Toto chování je od trollů velice nezodpovědné a nebezpečné, protože útočí na křehkou psychiku mých sledujících a ti takovéto útoky nemusí vydržet. Proto prosím, přestaňte!
  Zahráváte si se zdravím lidí, kteří už tak v životě museli čelit jen samým prohrám a neúspěchu.

  Já jsem udělal, co jsem mohl, ale můj ban list už je bohužel plný, Facebook mi odmítl navýšení limitu a nyní už není v mých silách tuto aktivitu regulovat. Proto prosím nevystavujte nadále naše voliče jinému, než mému názoru a pokud máte jiný, než můj názor, tak si ho nechte pro sebe a jen mne třeba pozdravte.
  Děkuji.

  Tak co? Kdo si myslíte, že to byl?

 2. To je taky jeden z důvodů, proč zaměstnanci FB přezdívají naší vlasti Banistán či Banánistán.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..