Severokorejští vědci šokují svět: Kilo peří váží stejně jako kilo železa

17 Srp 2016

Severokorejští vědci sice na svém kontě moc objevu nemají, když se jim ale nějaký podaří, tak nenechá nejednoho člověka chladným. Úplně stejně je na tom i dosud poslední objev vědeckých špiček severokorejského lidu, které přišly na to, že kilo peří váží naprosto stejně, jako kilo železa. Přijde vám to jako nesmysl? Nenechte se mýlit, neprůstřelné důkazy Severokorejců to jasně potvrzují.

Otázka, zda váží více kilo peří nebo kilo železa, je snad ještě starší než otázka, jestli bylo dříve vejce nebo slepice. Ani na jednu z těchto otázek dosud lidstvo neznalo odpověď… až doteď. Vědce z Kimova vědeckého institutu v Pchjongjang totiž napadl revoluční vědecký postup, který jim umožnil rozlousknout záhadu hmotnosti peří a železa.

“Nejprve jsme zvážili kilo peří a následně jsme zvážili kilo železa. Podle váhy vážila obě kila naprosto stejně. Abychom si byli jistí, vyzkoušeli jsem experiment ještě s jinou váhou, ale u té jsme se dopracovali ke stejnému výsledku. Můžeme tak s jistotou říct, že kilogram peří váží stejně, jako kilogram železa,” tvrdí severokorejský vědec Si-Jing-tu.

Tento objev však vyvolává další otázky. Je možné, že kilo peří váží stejně, jako třeba kilo betonu nebo kilo mandarinek? Odpovědi na tyto otázky se možná nikdy nedozvíme…

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

18 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Matus Horvath
Matus Horvath
3 let před

Odpoveď sa nikdy nedozvieme, lebo severokórejskí vedci nemajú k dispozícii kilo mandaríniek.

Krausová
Krausová
3 let před
Reply to  f1

A ja se s tim hledala…

Dr.QQ
Dr.QQ
3 let před

Objektivně vzato, záleží na tom, co považujeme za kilo.
Pokud budeme vycházet z oho, že kg je jednotka hmotnosti, bude váha 1 kg peří (váženo za normálního atmosférického tlaku) menší, 1 kg železa. Váhou totiž zjišťujeme tíži a ne hmotnost. Kdybychom vážili ve vakuu, rozdíl by nebyl.

Ľubomír Štulajter
3 let před

Mňa by zaujímalo, ako zabezpečili, že to množstvo peria, čo dali na váhu, aby ho porovnali s kilom železa, má presne kilo. So železom je to jednoduché, vezmú kilové závažie, nie je to síce veľmi vedecké, ale budiž. Ale čo to perie? Dá sa niekde nájsť tá štúdia? 🙂

Pavel
Pavel
3 let před

nenechá nejednoho nevědce nechladným

Sikula
Sikula
3 let před

nemyslim si ze vy kilo peri melo vazit 800g a kilo betonu 200 kilo… kdyz tam je kilo tak je to kilo… to je jako prevadi jednotek 1g = 1kg? A taky jestli to jsou vedci… to nikoho nenapadlo zvazit kilo peri a pak kilo zeleza?

Antonín Chloupek
Antonín Chloupek
3 let před

Tak to se Severokorejští vědci mýlí. Podle Archimedova zákona je těleso nadlehčováno silou rovnající se objemu kapaliny (platí to i pro vzduch) tělesem vytlačené. Protože má kilo peří větší objem než kilo železa, musí být ve vakuu těžší, aby se nám ve vzduchu jevily obě váhy jako stejné.

Ressitis
Ressitis
3 let před

Jestli tohle není sarkazmus, tak už fakt nevím. Jako to mi chcete tvrdit, že vědci museli přijít na to že kilo váži stejně jako kilo? Jako fakt? Vždyť to je učivo základní školy.

Krausová
Krausová
3 let před

Kilo zeleza je tezsi nez kilo peri. Tiha a hmotnost. V tom to je.

Nenechte se zmást. Kilo železa je těžší než kilo peří!
http://www*rozhlas*cz/meteor/prispevky/_zprava/nenechte-se-zmast-kilo-zeleza-je-tezsi-nez-kilo-peri–1593524

Roman Skala
3 let před

To ovsem zcela deformuje jiz drive pokriveny pohled na konvencni vedu. Jdu se pokusit tvrzeni overit. Zkusim zatlouct hrebik polstarem.

J.K.
J.K.
3 let před

Potvrdili známá fakta, to je v pořádku. Co je to proti našemu Kauflandu, který vytváří nové matematické (početní) zákony !

Petr Sobotka
Petr Sobotka
3 let před

Blbost. snad každý ví že kilo peří je těžší než kilo železa.. protože když nesete kilo železa tak nesete jen to železo ale když nesete kilo peří tak nesete i vinu toho co jste provedly těm ptákům 😀

amyth
amyth
2 let před

Severokorejští vědci v naprosto katastrofálních podmínkách dokázali vyvinout jaderný reaktor, mezikontinentální střely a teď miniaturizují hlavice ……. A co naše inteligence, co naši vysokoškoláci? 60% z nich studuje obory, které vedou ke zničení západní civilizace ….. Tož tak

Pavel
Pavel
1 rok před

Severokorejští vědci určitě zjistí, že i půl litr písku má stejný objem jako půl litr vody.

BTJ
BTJ
4 měsíců před

Já si zas myslím, že aby peří vážilo stejně jako kilo železa, bylo by ho potřeba aspoň 16 kilo krychlových….

RSS
18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x