Severokorejští vědci šokují svět: Kilo peří váží stejně jako kilo železa

17 Srp 2016

Severokorejští vědci sice na svém kontě moc objevu nemají, když se jim ale nějaký podaří, tak nenechá nejednoho člověka chladným. Úplně stejně je na tom i dosud poslední objev vědeckých špiček severokorejského lidu, které přišly na to, že kilo peří váží naprosto stejně, jako kilo železa. Přijde vám to jako nesmysl? Nenechte se mýlit, neprůstřelné důkazy Severokorejců to jasně potvrzují.

Otázka, zda váží více kilo peří nebo kilo železa, je snad ještě starší než otázka, jestli bylo dříve vejce nebo slepice. Ani na jednu z těchto otázek dosud lidstvo neznalo odpověď… až doteď. Vědce z Kimova vědeckého institutu v Pchjongjang totiž napadl revoluční vědecký postup, který jim umožnil rozlousknout záhadu hmotnosti peří a železa.

„Nejprve jsme zvážili kilo peří a následně jsme zvážili kilo železa. Podle váhy vážila obě kila naprosto stejně. Abychom si byli jistí, vyzkoušeli jsem experiment ještě s jinou váhou, ale u té jsme se dopracovali ke stejnému výsledku. Můžeme tak s jistotou říct, že kilogram peří váží stejně, jako kilogram železa,“ tvrdí severokorejský vědec Si-Jing-tu.

Tento objev však vyvolává další otázky. Je možné, že kilo peří váží stejně, jako třeba kilo betonu nebo kilo mandarinek? Odpovědi na tyto otázky se možná nikdy nedozvíme…

18 comments
  1. Objektivně vzato, záleží na tom, co považujeme za kilo.
    Pokud budeme vycházet z oho, že kg je jednotka hmotnosti, bude váha 1 kg peří (váženo za normálního atmosférického tlaku) menší, 1 kg železa. Váhou totiž zjišťujeme tíži a ne hmotnost. Kdybychom vážili ve vakuu, rozdíl by nebyl.

  2. Tak to se Severokorejští vědci mýlí. Podle Archimedova zákona je těleso nadlehčováno silou rovnající se objemu kapaliny (platí to i pro vzduch) tělesem vytlačené. Protože má kilo peří větší objem než kilo železa, musí být ve vakuu těžší, aby se nám ve vzduchu jevily obě váhy jako stejné.

  3. Severokorejští vědci v naprosto katastrofálních podmínkách dokázali vyvinout jaderný reaktor, mezikontinentální střely a teď miniaturizují hlavice ……. A co naše inteligence, co naši vysokoškoláci? 60% z nich studuje obory, které vedou ke zničení západní civilizace ….. Tož tak

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..