Na severu Čech vyroste luxusní tábor pro syrské uprchlíky za 50 miliard víček

06 Čvc 2019

Jelikož většina syrských uprchlíků nejeví o azyl v České republice zájem, rozhodla se naše vláda vybudovat na severu Čech luxusní uprchlický tábor s kapacitou až 1 000 lidí, který má do Česka nalákat početnou vlnu uprchlíků z Blízkého východu. Celý komplex vyjde přibližně na 50 miliard víček a hotov by měl být do konce příštího roku.

Česká vláda v čele s Andrejem Babišem odsouhlasila stavbu tohoto komplexu v reakci na skutečnost, že jen minimální procento uprchlíků chce azyl v České republice. Většina uprchlíků totiž volí lukrativnější destinace, než je Česká republika. Podle premiéra Andreje Babiše se jedná o velkou ostudu. Jedním dechem však dodává, že se jim vlastně ani nediví. České uprchlické tábory jsou v hrozném stavu, a tak není divu, že se sem uprchlíci nehrnou.

„Není to pro Českou republiku moc reprezentativní, když sem nechtějí ani lidé, kteří utíkají před válkou. Nicméně při pohledu na uprchlické tábory na našem území se tomu ani nedivím. Proto jsme se rozhodli vybudovat luxusní tábor, který pojme až tisíc lidí. Pokud se tento tábor osvědčí, plánujeme vybudovat mnoho dalších. Dá se tak říct, že by v budoucnu mohl na jeden okres připadat jeden luxusní tábor pro syrské běžence, každý v ceně zhruba 50 miliard víček. Do deseti let by tak v České republice mohlo vzniknout luxusní uprchlické letovisko,“ prozradil naší redakci premiér Andrej Babiš.

Podrobné plány tohoto luxusního tábora zatím nebyly zveřejněny, nicméně údajně by se v něm mělo nacházet několik desítek luxusních domů, park s křišťálově čistou vodou, bazén, kasino a mohutná mešita. Uprchlíci navíc za pobyt v těchto luxusních zařízeních nebudou muset platit, peníze budou naopak dostávat. Všichni uprchlíci totiž dostanou od státu dar za to, že si jako místo pro azyl vybrali právě Českou republiku. Odhadem by si tak každý uprchlík měl přijít až na 30 tisíc víček měsíčně.

Proti tomuto kroku se ostře ohradili odpůrci syrských uprchlíků.

„Četli jsme o tom dnes na jednom pochybném serveru. Je to hrozné… Bez jakéhokoliv ověřování, zda je to pravda, nebo ne, jsme to okamžitě zasdíleli na Facebooku. Nevíme, jestli je to pravda nebo výmysl, ale vlastizrada je to tak jako tak. Akorát si sem taháme další přičmoudlé imigranty,“ prohlásila mluvčí jedné nejmenované protiislámské organizace, bez znalostí rozdílů mezi imigrantem a azylantem.

6 comments

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..