Ministryně průmyslu a obchodu Nováková najme věštkyni Jolandu jako svou poradkyni

27 Úno 2019

Ministryně průmyslu a obchodu, známá hlavně svým výrokem o mobilních datech, dnes oznámila, že si plánuje najmout známou věštkyni Jolandu, jejíž věštby by měly pomoci České republice zaručit další hospodářský růst.

V 17. století byli astrologové často využíváni velkými evropskými vládci jako poradci. Dnes již víme, že astrologie je nefunkční šarlatánství. To ale neplatí pro věštby z karet, potažmo z piva, které jsou doménou právě Jolandy. Její věštby přitom mají 99,9% úspěšnost.

“Naše ekonomika není na úrovni Německa a západní Evropy, protože máme ve vládě málo věštců a věštkyň,” komentuje svoje rozhodnutí ministryně Nováková.

Jolandina reakce na současný stav České republiky byla pro ni typická.

“Tady vidím velký špatný,” prohlásila Jolanda při návštěvě budovy Ministerstva průmyslu a obchodu.

Jolanda se dlouhou dobu živila jako věštkyně na EZO TV, kde se vypilovala na špičku ve svém oboru. Není proto divu, že když přišlo na výběr vhodné věštkyně, která by našim politikům pomohla s jejich prací, byla pro ministryni Novákovou volbou číslo jedna právě Jolanda. Ta nastoupí do služby už v průběhu března.

Od roku 2022 budou zákony schvalovat věštci

Jolanda je jen prvním z mnoha kroků zakomponování věštců do naší politiky. Vláda Andreje Babiše by v budoucnu ráda viděla ve vládě věštců mnohem více. Od roku 2022 by pak měly všechny zákony odhlasované sněmovnou jít ke schválení věštci.

„Pokud se osobní věštkyně paní Novákové osvědčí, chtěli bychom od roku 2022 každý zákon konzultovat s věštci. Až podle jeho věštby bude zákonodárný proces buďto pokračovat, nebo bude zákon nadobro smetený ze stolu,“ stojí v prohlášení vlády Andreje Babiše.

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..