Muž dal do květináče 4 tenké plátky rajčete. Neuvěříte, co se stalo!

27 Bře 2016

Máte v ledničce přezrálá rajčata a přemýšlíte co s nimi? Přesně v této situaci se ocitl i Angličan Mike Copperfield. Mike se nakonec rozhodl vzít 4 tenké plátky rajčete a vložit je do květináče. To, co se stalo pak vám vyrazí dech!

Je to neuvěřitelné, ale již po dvou týdnech se v květináči objevily první výhonky. Mike tímto experimentem šokoval botaniky po celém světě. Nikdo nemůže uvěřit tomu, že z rajčatových semínek začaly klíčit výhonky.

„Za 40 let praxe jsem se s něčím takovým nesetkal, nemohu tomu uvěřit. Opravdu se mu povedlo přeměnit rajčatová semínka na výhonky, to je neuvěřitelné. Pokud z těchto výhonků nakonec skutečně vyroste rajče jedlé, bude to znamenat revoluci pro celé lidstvo,“ prohlásil šokovaný irský botanik Patrick Moore.

Mikův objev je skutečně revoluční. Pokud se opravdu dají ze semínek vypěstovat nové rostlinky, mohlo by to znamenat vymýcení hladu po celém světě. Lidé by už nemuseli chodit pro rajčata do Tesca, ale mohli by si je pěstovat doma.

Mike navíc plánuje provést další experimenty. Pokud mu z výhonků nakonec opravdu vyroste nová rostlinka, hodlá to samé vyzkoušet i s jinými druhy ovoce a zeleniny.

„Hodlám to zkusit i s citrusy, okurkami a hráškem. Je to tak vzrušující, stojíme na pokraji největšího objevu tohoto století, díky kterému se lidstvo naučí pěstovat vlastní ovoce a zeleninu!“ napsal Mike na svém blogu.

30 komentářů
 1. To je skvělé! Řešení světové krize je na dohled! Můžete někdo vyzkoušet, jestli to jde i s chlebem? To by teprve bylo něco!!! 🙂

  1. Troufám si tvrdit, že se na samotném pokraji kolapsu lidské společnosti projevila flexibilita lidského intelektu a aktivace dosud skrytých schopností některých jedinců. Objev s rajčaty (nebo chcete-li “z rajčaty”) nám šokujícím způsobem odahlil, že lidstvo zdaleka není na pokraji své existenční dráhy a významným způsobem posunulo právě existenční hranici lidstva o tisíce let dále!
   Mimochodem, myšlenka zasetí chleba jeví se pro tuto chvíli jako nadčasová a zřejmě by nebylo dobré se pouštět do takto velkých akcí. Nehledě na to, že ještě nebyla vytvořena případová studie k procesu sklízení, zpracování a distribuci vypěstovaného chleba. V kuloárech nejvyšší politické ligy se teprve hovoří o vypsání veřejné zakázky na “Průzkum dopadu projektu pěstování chleda na národní hospodářství.”. Zadání průzkumu se však potýká se základním problémem: Nikdo z oslovených agentur na zveřejnění výsledků nemá koule!

   1. Pokud by se to s tím chlebem podařilo, byla by to bomba. Já myslím, že hlavní světová naleziště chleba budou již brzy vyčerpána. Nebo se jeho těžba stane příliš drahou.

  2. Copak chleba – na to je strom chlebovník, ale co teprve taková jitrnice! Nakrájet plátky a čekat až vyroste jitrnicovník…

   1. Tak to asi také nebude až tak “mimo realitu”. V jednom dokumentárním filmu jsem “na vlastní oči” viděl, jak na stromě rostly jitrnice a v potoku teklo pivo! Nekecám! Byl to nějaký starší český dokument, něco o Dařbuján/Pandrhola něbo tak nějak 😉

    1. Nebyl to dokument,ale starý český film,Dařbuján a Pandrhola.Ten film si myslím,zná každý kdo je Čech,už i v cizině.Naše staré české filmy jsou v cizině velice populární.

     1. #sorryjako paní Jano, ale i ironie a sarkasmus má své mantinely. Sociálně přípustné jsou dvě-tři reakce s gradující tendencí, ale dál už je to spíš otrava.

 2. Si děláte prdel? Logicky ze semínek něco vyroste, boha Vám, že revolucni objev mě klepne jak trapný članek tohle je,dělám to už roky na balkoně,nic revolučního ani vědeckého na tom není, Přeji hezký den.

   1. Děkuji,že jste se mě zastal.Já jsem zapomněla napsat před rokem,právě to hlavní,že mi z těch semen zasetých k citronovému muškátu vyroste úplně jiná odrůda,než jsem nasela.

   1. O pěstování rajčat.A nevím,kdo je tady hustější,ale já to nejsem.Takové ubohé výrazy vůbec nepoužívám.

  1. Kupte si semena,v obchodě,a budete rád,pokud vám z nich něco vyroste,a ne sice vyroste,ale něco,co jste nechtěl.

 3. Já když krájím koupená červená rajčata a zbudou mi na prkénku semínka,tak je také dám do květníku a za týden jsou venku.Co je na tom zvláštního,když ta rajčata jsou zralá,červená nebo dozrálá.Nebo když mi některá přezrálá upadnou ve skleníku,tak je zahrabu a také vyrostou.Nebo i z koupených červených nebo jinak barevných čerstvých paprik seju semínka a rostou,když jsou vyzrálá.

  1. A když ty semínka zaseji do květníku s citronovým muškátem,vyrostou mi sazeničky, a potom rostliny,s černými plody a vevnitř jsou bordo..Už je mám letos zase v tom květníku,a jsou jiné,než když je naseji jen do substrátu.

 4. Neuvěřitelné! Tento rok se zapíše do dějin celého lidstva! Nejprve sušená voda z Ruska a teď toto! Co přijde dál?

 5. Prosím o radu. Dodržel jsem správný postup a vyrostlo mi z toho kokos. Nevíte někdo, co dělám špatně?

  1. Stejně jako si dneska každý volí pohlaví, tak i ovoce a zelenina si samo určuje, co budou. Bohužel vámi zasazené kusrajče se rozhodlo, že bude kokos. Ale stejně jako u dětí, která vychováváme, můžeme jejich pohlaví a sexualitu ovlivnit vtloukánim našich názorů od mala. Takže pokud si příště chcete pojistit, že vám z rajčete vyroste rajče, musíte na něj často mluvit jako na rajče. Taky pomáhá, když jste na něj hodnej, pokud na něj budete místo cukru volit bič, muže se z něj stát rebel, kterej se rozhodně vyrůst jako Zmijovec titánský.

 6. to je nič, mne spadli na záhrade z ruky hodinky a o rok tam vyrástol traktor! len som si nezapisal postup hnojenia a postrekovač, takže neviem ci sa to podarí aj o rok.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..