Jihokorejské hranice narušily vzdušný prostor ruské stíhačky

02 Srp 2019

V dnešních ranních hodinách došlo k narušení vzdušného prostoru ruské stíhačky jihokorejskými hranicemi. Podle Jihokorejců šlo o omyl.

K ruské stíhačce, která údajně vezla na palubě ruské turisty, ihned vystartovaly jihokorejské vojenské stíhačky, jejichž piloti turistům vyhrožovali sestřelením. Dle Rusů jde o naprosto nepřiměřenou reakci směrem ke zbloudilým turistům.

“Očekáváme, že se nám Jižní Korea omluví. Naši občané se pouze vydali ve svojí stíhačce na výlet, ale jejich vždušný prostor byl agresivně narušen jihokorejskými hranicemi. Místo toho, aby Jihokorejci stáhli svoje hranice a pomohli našim občanům, začali jim vyhrožovat sestřelením. Jde o naprosto nepřiměřenou a agresivní reakci. Jak moc musí být člověk zkažený, aby sestřelil civilní letadlo?” prohlásil ruský prezident Putin.

Turistům ve stíhačce nakonec přilitěly na pomoc další dvě ruské stíhačky, tentokrát armádní a s lepší výzbrojí. Aby nedošlo k ozbrojenému konfliktu, Jihokorejci se nakonec stáhli a umožnili všem ruským stíháčkám odletět zpět do Ruska.

“Báli jsme se, co se bude dít. Nebyla to naše chyba. Prostě jsme se rozhodli, že s manželkou poletíme na výlet, tak jsme sedli do traktoru a přetransformovali ho na Su-35. Já řídil, manželka seděla u zbraní, které jsme ale neměli v plánu použít. Nejdřív se nám zbláznila navigace v telefonu a Waze začal ukažovat, že jsme v Jižní Koreji, i když jsme vteřinu předtím byli v Rusku, pak nám z ničeho nic začaly jihokorejské stíhačky vyhorožovat sestřelením. Vůbec jsme nevěděli, že jsme opustili Rusko. Nebýt pomoci ruské armády, kdo ví, co by s námi bylo,” tvrdí ruští turisté.

Nejde vůbec o první vojenskou provokaci proti Rusku. Před lety se například lotyšské hranice schválně přibližovaly ruským ponorkám, aby je vyprovokovaly k útoku. I tehdy se naštěstí vše obešlo bez obětí.

4
Komentujte

avatar
1 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
InkvizitorLukasDavid PricoVlasta Mlynář Recent comment authors

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Vlasta Mlynář
Host
Vlasta Mlynář

To taky. Ale navíc se ruské hranice nebezpečně přiblížily základnám NATO usofilní pakáži. 🙂

David Prico
Host
David Prico

Nechápem ten trend rusofilov že nadávajú na základne NATO na hraniciach s Ruskom. No a čo že tam sú tie základne? Nie je to v rozpore s žiadnymi medzinárodnými dohodami. Sú na území NATO (narozdiel od ruskej vojenskej techniky na Ukrajine). Rusi tiež majú základne pri hraniciach s inými štátmi (dokonca ich majú aj za nimi). A keď vidím ako dopadol Krym tak by som si prial ešte viac amerických základní

Inkvizitor
Host
Inkvizitor

Precti si neco o Krymu a o historii a taky o tom jak to bse vlastne na Krymu bylo ty madare…
Jasny vic zakladen NATO aby EU byla diky nenasytnym vojakum z USA cimdal vic v prdeli… Kam tyto hovada vstoupi, tam 100 let trava neroste…
No nic madarama se zabejvat nebudu… Adios

Lukas
Host
Lukas

Víme doufám, že ty základny NATO tam jsou převážně z žádosti samotných zemí ?

Reklama

RSS