K zaseknuté lodi Ever Given míří na svém Challengeru 300 i prezident Miloš Zeman. Zná prý způsob, jak loď vyprostit

28 Bře 2021

Od úterý pokračují neúspěšné pokusy o vyproštění lodi Ever Given, která se zasekla v Suezském průplavu. Ruku k dílu se rozhodl přiložit i český prezident Miloš Zeman, který po pár dnech příprav konečně nafouklu svůj člun Challenger 300, a zamířil s ním do Egypta.

Miloš Zeman podle Hradu ví, jak zaseknutou loď odblokovat a uvolnit tak frekventovanou námořní trasu. Podle mluvčího Jiřího Ovčáčka plájnuje prezident předat tamním záchranářům a inženýrům svoje rady a postřehy, čímž jim umožní loď vyprostit. Jiné zdroje zase tvrdí, že prezident chce dokonce obří nákladní loď zapřáhnout za svůj Challenger 300 a vlastní silou ji pomocí člunu odtáhnout.

„Pan prezident sleduje novinky o lodi Ever Given už od úterý jak na teletextu, tak v televizních zprávách. Po mnoha úvahách nakonec usoudil, že tamní záchranáři dělají všechno špatně, a že ví, jak loď vyprostit. Rozhodl se tedy co nejrychleji odcestovat do Egypta, a k tomu si zvolil nejrychlejší dostupný dopravní prostředek – Challenger 300,“ prohlásil Jiří Ovčáček.

Jedná se prý však i průzkumnou misi, na které chce prezident zjistit, kde soudruzi z Egypta udělali chybu, aby pak mohl své poznatky předat českým inženýrům a stavitelům kanálu Dunaj-Odra-Labe, kteří by pak díky tomu neměli opakovat stejné chyby. Jako poslední pak pan prezident plánuje nákladní společnosti poučit o tom, že tohle by se v kanálu Dunaj-Odra-Labe určitě nestalo.

Jak můžete vidět i na úvodní fotografii, Miloš Zeman před malou chvílí na místo nehody dorazil, a již brzy tak začne rozdávat svoje cenné rady a sbírat důležité poznatky. Tomu my říkáme státník, který jen nemluví, ale koná!

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.