Moskevský patriarcha Kirill přijede požehnat kandidatuře Miloše Zemana na Hrad

23 Bře 2017

Českou republiku čekají těsně na Velikonoce rozsáhlé bezpečnostní manévry. Moskevský patriarcha Kirill na nejvýznamnější křesťanský svátek přijede navštívit prezidenta Miloše Zemana, aby mu osobně vyjádřil „podporu svou i celé Ruské pravoslavné církve“ v nadcházející prezidentské volbě.
Prezident Zeman na návštěvu České republiky a s tím zcela jistě související blahořečení několikrát zval papeže Františka. Ten však přijet odmítl a proto se Hrad obrátil na pravoslavného patriarchu, který pozvání s radostí přijal. Na Velký pátek Patriarcha Kirill povede mši v Chrámu svatého Víta, který bude pro tyto účely přesvěcen na chrám Vladimíra I. Svatého.

Po mši prý krátce promluví i samotný prezident Zeman. „Pan prezident chce poděkovat všem svým voličům a příznivcům nejen v Čechách, ale i v Rusku a ostatně v celém pravoslavném světě“, uvedl tiskový mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

S takto významnou návštěvou se nutně pojí i složitá volba vhodného daru. Podle neověřených informací prý patriarcha Kirill Miloši Zemanovi přiveze ručně malovanou ikonu Zdeňka Nejedlého, kterou namalovaly děti zaměstnanců Lukoilu. Hradní mluvčí Ovčáček naší redakci nechtěl prozradit, jaký dar pro patriarchu chystají. „Věříme, že se náš ctěný host spíše než o dary a formality bude zajímat o duševní obohacení. Pan prezident proto už několik dní sepisuje své nejlepší bonmoty, které po jeho mši návštěvníkům nového Chrámu Vladimíra I. Svatého přednese.“
4 comments

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..