Další ohnisko ptačí chřipky bylo objeveno v Senátu. Senátoři Kos, Orel, Strnad a Papoušek jsou v pracovní neschopnosti

23 Led 2017

Ptačí chřipka, stejně jako kterákoliv jiná nemoc, si nevybírá. Virová nákaza však nyní ohrožuje nejvyšší ústavní činitele České republiky. U uhynulé labutě nalezené v zahradě Valdštejnského paláce byla potvrzena nákaza ptačí chřipkou.
Ačkoliv podle odborníků virus není nebezpečný pro člověka, někteří senátoři –  jmenovitě Ladislav Kos, Petr Orel, Zdeněk Papoušek a Jaromír Strnad – jsou údajně v pracovní neschopnosti z blíže nespecifikovaných důvodů. Tisková tajemnice senátu Eva Davidová se k důvodům jejich (pracovní) neschopnosti odmítla vyjádřit.

Ministr životního prostředí Richard Brabec se nechal slyšet, že preventivně přeruší veškerý kontakt se členy horní komory dokud Státní veterinární správa nepotvrdí, že byla hrozba zažehnána. Lékaři se však zajedno v tom, že senátoři a poslanci by mohli být ohrožení spíše africkým morem prasat, který se vyskytuje v několika evropských zemích.
3
Komentujte

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Dr.QQIrena DusíkováCestovatel Recent comment authors

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Cestovatel
Host
Cestovatel

Co je zase tohle?

Irena Dusíková
Host
Irena Dusíková

prasata mohou chytit i červenku, těch vidím celá stáda, nejen v parlamentu

Dr.QQ
Host
Dr.QQ

Každé ohnisko ptačí chřipky má, dle platných předpisů, dvě ochranná pásma. V prvním pásmu se musí vybít všechny kusy, které mohly přijít do styku s patogenem. Ve druhém pásmu platí přísná karanténa a omezení přesunů.

Reklama

RSS