Přelomové rozhodnutí ostravského zastupitelstva: „Jebat Opavu“ bude novým oficiálním heslem města

15 Led 2017

Nové heslo vzešlo z ankety, kterou magistrát nechal zpracovat v prosinci loňského roku. Známý pokřik chuligánů z Bazalů drtivě zvítězil před podstatně konzervativnějšími návrhy jako například: „Nejsme jenom uhlí“ nebo „Vzduch, co není vidět, není vzduch(!!!)“.

Stávající slogan Ostrava!!! prý dostatečně nevystihuje esenci a ducha tohoto města. „Nezáleží na tom, jestli jste z Poruby, Vítkovic, Svinova, Kunčic nebo třeba až ze Šenova. Jedno tu máme všichni společné – nesnášíme Opavu. Tak proč z toho neudělat slogan města?, říká Martin Š., jeden z podporovatelů nového sloganu. K výběru nového hesla města už zastupitelům pogratuloval katovický radní a zároveň tajemník fotbalového klubu GKS Katowice, pan Piotr Grzegorzickiewicz.

Podle výsledků ankety také Ostravanům kromě „fotbalistů“ z SFC Opava leží v žaludku zejména dva opavští rodáci – uhlobaron Zdeněk Bakala a entomolog a amatérský politik Martin Konvička. Zatímco první jmenovaný přivedl na buben OKD, jednoho z největších zaměstnavatelů v regionu, ten druhý Ostravanům nijak konkrétně neublížil, jen je jim zkrátka pro smích. V anketě se tak objevilo i několik svérázných návrhů i na nový heraldický znak města. Vizuálně a architektonicky nepropracovanější návrh s názvem „Konvička s Bakalou visící za kou*le z věže dolu Alexander“ byl však na zasedání jednohlasně smeten ze stolu.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dr.QQ
Dr.QQ
3 let před

Ten článek je jasná protiostravská demagogie.
Jebat VŠECHNY.

RSS
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x