Přelomové rozhodnutí ostravského zastupitelstva: „Jebat Opavu“ bude novým oficiálním heslem města

15 Led 2017

Nové heslo vzešlo z ankety, kterou magistrát nechal zpracovat v prosinci loňského roku. Známý pokřik chuligánů z Bazalů drtivě zvítězil před podstatně konzervativnějšími návrhy jako například: „Nejsme jenom uhlí“ nebo „Vzduch, co není vidět, není vzduch(!!!)“.

Stávající slogan Ostrava!!! prý dostatečně nevystihuje esenci a ducha tohoto města. „Nezáleží na tom, jestli jste z Poruby, Vítkovic, Svinova, Kunčic nebo třeba až ze Šenova. Jedno tu máme všichni společné – nesnášíme Opavu. Tak proč z toho neudělat slogan města?, říká Martin Š., jeden z podporovatelů nového sloganu. K výběru nového hesla města už zastupitelům pogratuloval katovický radní a zároveň tajemník fotbalového klubu GKS Katowice, pan Piotr Grzegorzickiewicz.

Podle výsledků ankety také Ostravanům kromě „fotbalistů“ z SFC Opava leží v žaludku zejména dva opavští rodáci – uhlobaron Zdeněk Bakala a entomolog a amatérský politik Martin Konvička. Zatímco první jmenovaný přivedl na buben OKD, jednoho z největších zaměstnavatelů v regionu, ten druhý Ostravanům nijak konkrétně neublížil, jen je jim zkrátka pro smích. V anketě se tak objevilo i několik svérázných návrhů i na nový heraldický znak města. Vizuálně a architektonicky nepropracovanější návrh s názvem „Konvička s Bakalou visící za kou*le z věže dolu Alexander“ byl však na zasedání jednohlasně smeten ze stolu.

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Dr.QQ Recent comment authors

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Dr.QQ
Host
Dr.QQ

Ten článek je jasná protiostravská demagogie.
Jebat VŠECHNY.

Reklama

RSS