Českou fotbalovou reprezentaci povede Jaromír Soukup. Zároveň bude komentovat živé přenosy na TV Barrandov

12 Zář 2018

Hledání nového trenéra pro českou fotbalovou reprezentaci bylo jen velmi krátké. Zájem o koučování českého národního týmu totiž téměř ihned po rezignaci bývalého kouče Karla Jarolíma projevil český miliardář, mediální magnát a moderátor Jaromír Soukup, který se s Fotbalovou asociací České republiky domluvil na tříleté smlouvě.

Jelikož český fotbal momentálně trpí na nedostatek kvalitních trenérů, angažování zkušeného moderátora byla pro FAČR jasná volba, alespoň to stojí v oficiálním prohlášení svazu.

„V Česku je akutní nedostatek kvalitních volných trenérů, který by mohli post kouče reprezentace po Karlu Jarolímovi převzít. Když se nám tedy ozval Jaromír Soukup, že by měl o trénování českých fotbalistů zájem, byla to pro nás volba číslo 1. Jaromír Soukup neměl absolutně žádné zkušenosti s moderování, i přes to se z něj stal nejlepší český moderátor. I teď jde dělat něco, v čem nemá absolutně žádné zkušenosti, my jsme ale připraveni ho podržet, aby se z něj stal nejlepší český trenér,“ stojí v prohlášení svazu.

Zápasy české reprezentace bude vysílat exkluzivně TV Barrandov

Jaromír Soukup se s FAČR nedohodl na klasické smlouvě. Podle jeho slov má peněz dost, a nějakých 650 tisíc korun měsíčně by ho nějak nevytrhlo. Naopak se s Fotbalovou asociací dohodl na exkluzivních vysílacích právech na zápasy českého reprezentačního týmu. Díky této dohodě budou všechny zápasy české reprezentace vysílaný pouza a jen na TV Barrandov. Od tohoto kroku si Soukup slibuje hlavně nárůst stále klesající sledovanosti jeho kanálů. Zápasy bude navíc v televizi komentovat sám Jaromír Soukup, stane se tak prvním trénujícím komentátorem na světě.

První soutěžní zápas si reprezentace pod novým koučem odbyde 13. října proti Slovensku.

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..