ANO chce nově řídit stát jako post-apokalyptickou hru. Řídit stát jako firmu se totiž ukázalo být neefektivní

14 Bře 2020

Hnutí ANO od svého vzniku propaguje myšlenku řídit stát jako firmu. Tato strategie se však ukazuje být značně neefektivní. Během posledních dní tak ANO v čele s Andrejem Babišem vymyslelo alternativu – řídit stát jako post-apokalyptickou hru.

Pro začátek si připomeňme, že i v období ekonomického růstu stát hospodaří s astronomickým dluhem a schodek rozpočtu dále roste. Vesměs se utrácí za kraviny, a zatímco důchodci a studenti dojedou vlakem z Prahy do Ostravy za 30 korun, české zdravotnictví kolabuje pod náporem 150 nakažených koronavirem. I proto se ANO rozhodlo změnit svoji strategii. A v reakci na devastaci současné ekonomiky, zdravotnictví a stav českých dálnic se post-apokalypsa ukazuje jako vhodná volba.

Co vlastně znamená řídit stát jako post-apokalyptickou hru? Krom výše zmíněné kolabující infrastruktury to jsou třeba zavřené obchody, zákaz shromažďování, neustále houkající sirény záchranných složek, vlaky zastavené kvůli tomu, že si v nich někdo kýchnul…

Pandemie bez zombíků není pandemie

Jak se ale náš post-apokalyptický stát bude dále posouvat? Jednou z možností je obohatit současnou pandemii koronaviru o zombíky. Proč? Protože pandemie onemocnění, které zabíjí pouze velmi staré a nemocné lidi, není žádná pandemie. Skutečná pandemie, která stojí za řeč, je pandemie, během které se lidi mění na zombíky – viz třeba Walking Dead, Dawn of the Dead atd.

Ve chvíli, kdy fungují obchody s potravinami, lékárny, drogerie, není nedostatek jídla a dalších nezbytností, tak to není pravá apokalypsa. Pro správný “stát jako post-apokalyptická hra”, je potřeba trošku rozšířit nebezpečí, které na nás venku číhá. Lékem na to by mohly být ulice plné zombíků, či jiných mutantů.

“Ano, momentálně pracujeme na viru, který bude měnit lidi v zombies. Krom toho budou mutovat některá zvířata v krvelačné šelmy, které nás budou chtít zabít. Správné postapo teprve začne,” píše ANO na svém Facebooku.

K výše zmíněnému by se pak mohl přidat i nedostatek potravin, léků a elektřiny.

“Lidé by pak muse spoléhat sami na sebe. Museli by si sami opatřit potravu a být neustále ve střehu před mutanty a bandity,” píše dále ANO.

Zaútočit by mohli i mimozemšťané

Variantou je i možnost, že bychom se místo zombíků a mutantů mohli bát o život kvůli útoku mimozemšťanů.

“Čau lidi, právě jsem se vrátil z Jupiterova měsíce Europa, kde jsem nám vyjednal dohodu s tamními mimozemšťany, kteří by mohli na Českou republiku zaútočit v nejbližších týdnech,” píše Andrej Babiš na Facebooku.

Tento návrh se navíc těší velké oblibě mezi voliči současného premiéra.

“Děkujeme, pane Babiši. Konečně někdo, kdo to s námi myslí opravdu dobře a stará se o lidi. Už se s dětmi velice těšíme, až budeme běhat po lesích a shánět potravu, zatímco po nás budou střílet krvelační mimozemšťané. Máte naší plnou podporu! Hodně štěstí vám přeje rodina Hanouskových z Berouna! Mimochodem, slečně Monice to dnes moc sluší!” píše na Facebook Andreje Babiše jedna z jeho voliček.

Česká republika by se podle našich zdrojů mohla změnit v survival post-apokalyptickou hru už začátkem léta. Proto si nachystejte zásoby, sežeňte zbraně a naučte se střílet a lovit. Silnější přežije!

4 komentáře

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

RSS