Ve střevech se nachází druhý mozek. Většina lidí ho používá k přemýšlení

04 Led 2019

O mozku v hlavě většina lidí ví. Ovšem méně známým faktem je to, že člověk má ještě jeden mozek, který se nachází v tlustém střevě. A zatímco mozek v hlavě se stará primárně o koordinaci pohybů a o podmíněné a nepodmíněné reflexy, střevním mozkem většina lidí přemýšlí.

Po celém objemu tlustého střeva se nachází miliardy nervových zakončení, které podle některých odborníků tvoří tzv. druhý mozek. Největší koncentrace těchto nervových zakončení se nachází v oblasti konečníku. Tímto “střevním” mozkem přemýšlí až 90 % všech lidí. S trochou nadsázky se tedy dá říct, že většina lidí přemýšlí pr*elí.

“Rozsáhlé kolonie bakterií a nervových zakončení ve střevech tvoří doslova druhý mozek. I z toho důvodu má to, co jíme, obrovský vliv na naše tělo, respektive na druhý mozek. Špatná životospráva může za úplně všechny nemoci! Pokud bychom jedli tak, jak naše tělo potřebuje, nikdy bychom nebyli nemocní a nepotřebovali bychom moderní medicínu,” sdělil naší redakci známý alternativní doktor Mudr. Mariňáček.

Správné stravování má tedy o dost větší vliv, než si většina lidí připouští. Většina nemocí, mezi které patří i rakovina, Alzheimerova choroba, cukrovka, nebo zlomená noha, jsou vyvolány tím, že lidi konzumují průmyslově zpracované potraviny, které doslova zabíjí náš střevní mozek. Češi například v průměru vypijí ročně více slazených limonád, šťávy a piva než čisté vody. Dobytci.

“Snědla jsem Tatranku a druhý den jsem si zlomila ruku. To nemůže být náhoda! Odteď už nejím cukr,” píše paní Ivana ve Facebookové skupině “Jídlem ke zdraví!”.

Vzájemná korelace mezi cukrem a zlomeninami u paní Ivany funguje naprosto jasně. Jak totiž dále paní Ivana dodává, od té doby, co nejí cukr, tak nikdy nic zlomeného neměla. Tohle vám ale váš doktor neřekne.

3
Komentujte

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Slavek BagrRosťa Hráčekppp Recent comment authors

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
ppp
Host
ppp

Ja som to akosi tušila… Lebo zo zadržiavania stolice vznikajú nahovno nápady. Som myslela, že je to z dôvodu prepojenia miechy z mozgom, keďže miecha končí pri konečníku. Ale ono je to práve z tohto druhého “mozgu”.

Rosťa Hráček
Host
Rosťa Hráček

Nezadržujte větry. Ty potom putují přes míchu do mozku a tam se potom rodí pos.ané nápady.

Slavek Bagr
Host
Slavek Bagr

Konečně jsem pochopil,proč se o některých lidech říká,že mají v hlavě nasráno

Reklama

RSS