Česko má nejvíce epidemiologů a virologů na světě. Jsou jich plné diskuze

20 Bře 2020

Koronavirus se dále šíří světem a nechal za sebou už přes 10 tisíc mrtvých. V České republice však zatím díky bohu nikdo neumřel, i když si občané musí šít roušky doma ze starých prostěradel. Čím je daná tato skutečnost? Podle statistiky je totiž v Česku největší počet epidemiologů a virologů na světě.

Díky internetovým médiím a sekcím s komentáři si můžeme všimnout, že na 1 000 diskutérů připadá 500 epidemiologů a 400 virologů. Zbylá stovka sice nejsou odborníci, ale i tak mají vcelku jasno, jak nebezpečný koronavirus zastavit. Díky této unikátní skutečnosti je na tom v úmrtnosti na koronavirus Česká republika dokonce lépe, než na pandemii skvěle připravený Tchajwan.

Od internetových odborníků se inspirovala i vláda

Vláda ČR dlouhé dny otálela s tím, než na pomoc oficiálně zavolá odborníky, za což byla hodně kritizována. Čím to ale bylo? Podle všeho se Andrej Babiš a spol. chodili inspirovat a hledat řešení krize mezi odborníky do internetových diskusí, proto nebylo úplně nutné tyto odborníky povolávat ještě do krizového štábu.

“Všechno to tu rozšířili dovolenkáři z Itálie. Všichni to určitě byli podnikatelé a živnostníci, protože jen ti mají čas na takové kraviny. Nejenže bych je zruinovala karanténou, ale ještě bych jim poslala účet za všechny náklady na řešení krize!” píše epidemioložka Irena.

Vídáte lidi, kteří nenosí roušky? Tohle tričko jim to řekne za vás! Kliknutím na tričko si ho můžete na našem e-shopu objednat.

“Pokud dezinfekční gely dokáží zabít koronavirus na rukou, proč prostě někdo neextrahuje účinnou látku z těchto gelů a nepíchne ji lidem do žíly jako očkování?” píše pak viroložka Zdena, která objevila lék na koronavirus.

Momentálně jsme se však dostali do stavu, kdy vláda potřebuje reagovat flexibilněji, tudíž krizový štáb je lepším řešením, než opisování od odborníků z diskuzí.

4 komentáře

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

RSS