„Globální oteplování by mohla vyřešit nukleární zima.“ Putin navrh jadernou válku jako řešení klimatické změny

02 Zář 2022

Ruský prezident Vladimir Putin dnes během svojí návštěvy trosek olympijské vesnice v Soči prohlásil, že je velice znepokojen tzv. klimatickou změnou. Zároveň i navrhl řešení, kterým by mohla být jaderná válka a následná nukleární zima.

Nukleární zima je hypotetická situace, během které dojde k ochlazení planety vlivem jaderné války. Uvolněné množství popela a dalších nečistot v atmosféře zastíní sluneční energii a planeta se ochladí. Podle ruského prezidenta by právě toto mohlo být účinné řešení globálního oteplování.

„Děkuji za tuto předem připravenou otázku. Musíme pochopit, že jsme se dostali za bod zlomu a planetu již nedokážeme ochladit bez použití radikálního způsobu. Jasně, mohli bychom prostě jednoduše hodit do oceánu další gigantickou ledovou kostku, ale to problém nevyřeší. Já navrhuji jadernou válku. Po odpálení věštiny jaderného arzenálu na Zemi dojde k jaderné zimě, která ochladí planetu až o 10 stupňů. Ano, zemře hodně lidí, ale jakmile pozabíjíme všechny radioaktivní mutanty, zachráníme tím další generace. Kdybych měl u sebe jaderný kufřík, který skutečně funguje a jaderné zbraně, které nejsou jen makety, protože ty funkční jsou už dávno v Číně, KLDR a Íránu, rakety bych ihned odpálil,“ prohlásil Putin v rozhovoru s novináři.

Za pravdu prezidentovi dala i ruská Greta Thunberg

„Souhlasím s panem prezidentem. Jak se vůbec opovažujete říkat, že je to debilní nápad? Jak jinak byste to chtěli řešit? Green dealem? Zničme současné generaci dětství, aby na jejích radioktivních mrtvolách mohla vyrůst generace nová!“ okomentovala na Twitteru ruská Greta Thunberg.

Ruská Greta

Kdy a jestli vůbec Putin jadernou válku rozpoutá, prezident odmítl komentovat. Opět se ale ukazuje, jak ruskému prezidentovi jde o dobro lidstva a celé planety.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.